Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyjecie soczewek z zwyklych lamp


hidden22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. panowie co potrzebuje żeby wyciagnac zwykle soczewki z lamp oraz co trzeba odkrecic itd żeby nic nie pourywać w środku :) i jak wyciąga się wtyczkę od lamp bo cięglem ja i nie mogłem wyjąc. Dzięki pzodr

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. panowie co potrzebuje żeby wyciagnac zwykle soczewki z lamp oraz co trzeba odkrecic itd żeby nic nie pourywać w środku :) i jak wyciąga się wtyczkę od lamp bo cięglem ja i nie mogłem wyjąc. Dzięki pzodr

klucz do odkrecenia 3 nakretek mocujących odbłysnik., płaski srubokret do zdjecia 4 spinek mocujących odbłysnik z soczewką.

najpierw zdejmujesz te 4 spinki. potem odkrecasz nakretki. wyjmujesz oddzielnie odbłysnik, przesłone i soczewkę.

co do odpiecia wtyczki od lampy to masz w niej zatrzask który musisz nacinsąc zeby go zwolnić.

czasami jest to ciezko zrobic palcem, paznokciem. wtedy mozesz delikatnie pomoc srubokretem. tylko delikatnie , zeby nie połamać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby WYJĄĆ wtyczkę...czyli odpiąć od lampy, należy najpierw ją docisnąć, tak jakbyśmy chcieli ponownie ją podłączyć.... a dopiero wtedy nacisnąć zatrzask i pociągnąć...ja na to wpadłem jak połamałem w pierwszej lampie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz mi na wp twoj adres mail to ci wysle zdjecie jak sie odpina ta kostke bo nie umiem tutaj wkleic:decayed:

---------- Post dopisany at 16:47 ---------- Poprzedni post napisany at 16:46 ----------

a4wtyczka.jpg

---------- Post dopisany at 16:48 ---------- Poprzedni post napisany at 16:47 ----------

udało się:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki :) a jaki nr klucza jest do odkrecenia srubek? te zatrzeaski idzie pozniej latwo znowu zaozyc na ta soczewke?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 albo 5,5 klucz. Wczoraj wyciągałem soczewki ale nie pamiętam :-P uważaj przy odkręcaniu na takie białe gumki/tulejki które są założone na srubki. Odpowiedzialne są za ustawienie soczewek względem długich świateł. Bez tych gumek jak dokręcisz soczewke na maksa żeby sztywno siedziała to później długie będą Ci zbyt nisko świecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy po odkreceniu tych 3 srubek nie wyjdzie cala soczewka z odblysnikiem? widze na dole jakis precik jak go wyciagnac? i te 4 blaszki nie mozna ich odgiac dopiero jak wyciagne cala soczewkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczewke wyjmiesz całą przecież bez dzielenia jej z odbłyśnikiem. Tylko spora gimnastyka jest:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...