Skocz do zawartości
IGNOROWANY

silnik do wymiany kilka pytań L(


miszaj

Rekomendowane odpowiedzi

Wracajac do tematu nowego serce w mojej b7, wyłapalem pewna sprzecznos, jeden z kolegow wyzej piszacych mowi ze 6biegowy manual bedzie pasowal do awxa, a z kolei drugi napisal ze pod 6 biegowe skrzynie byl robiony silnik avf a nie awx.

jedyna różnica była taka że w AVF było sprzęgło 240mm czyli takie jak w 2.0tdi a w AWX jest 228mm ale to bez znaczenie bo do AWX też pasuje sprzęgło 240mm. dodatkowo AVF miał wydajniejsze pompowtryskiwacze niż te które siedziały w AWX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj jak najbardziej świeżego silnika 2.0 TDI bez wałków z małym przebiegiem, przełozysz swój osprzęt i będziesz spokojnie jeździł a tak to za 3 tys zł kupisz zajechanego 1.9 AWX lub AVF i też będziesz miał z nim same problemy.

Poczytaj tu z jakimi oznaczeniami silnik jest dobry i takiego szukaj: http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/all-b7-likwidacja-walkow-wyrownowazajacych-silnika-2-0-tdi-swap-pompy-oleju-113704/index37.html#post3140136

A najlepiej to odezwij się do kolegi jaro444 w sprawie silnika i na pewno Ci doradzi a nawet pomoże znaleźć taki motor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak kolega SotoM uważam że wymiana silnika na inny nie wygląda tak różowo pamiętaj kolego że sam tego nie zrobisz tylko musisz to zlecić mechanikowi który za przełożenie silnika weźmie 1000 ale za każde przerobienie kabelka weźmie 150 a to że ty jeździsz na dobrym oleju i dobrym paliwie to nie znaczy że auto od zawsze jezdzi na dobrym oleju nawet serwis zaleca jazdę na oleju nawet do 50 tys km co jest zabójstwem dla silnika poza tym musiasz liczyć się się z tym ze twoje auto ma między 200 a 300 tys km jak dobrze zrobisz silnik i bedziesz lał dobry olej to znowu na nim tyle przejedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisałeś że mechanik powiedział ze silnik nie nadaje się do naprawy więc musisz szukać nowego to chyba jest oczywiste.

Ja bym szukał 2.0 z jak najmniejszym przebiegiem z pwenego źródła.

Przeczytaj pierwsze 4 strony tego tematu: http://a4-klub.pl/audi-a4-b7-75/b7-bpw-d-d-nareszcie-zdjecia-pierwsza-strona-198661/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewne źródła... istnieją takie jeszcze ? w obecnych czasach gdzie czlowiek czlowiekowi wilkiem i w dobie krecenia przebiegów prawdopodobieństwa znalezienia dobrego motoru 2.0tdi chyba jest niezbyt duze...mam nadzieje ze mi sie uda, zobaczymy narazie wezme sie za lekture tematu, a auto poko co dalej stoi i czeka. dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są pewne źródła i pewni ludzie którzy nie tylko patrzą jak tu kogoś wydymać. Pisałem Ci wcześniej gdzie szukać kontaktu, zresztą poczytaj to sam wyciągniesz odpowiednie wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytalem, dzwonilem do jara4444 ale jest zajety w chwili obecnej, umowilem sie na telefon w pozniejszych godzinach. prawdopodobnie skonczy sie tym ze auto wrzuce na lawete i zawioze je do doktora jara4444 do warszawy. musze tylko pokalkulowac ile mnie to wszystko wyniesie i zgormadzic jak najszybciej fundusze bo grubo po d*pie oberwalem ostatnio jesli chodzi o finanse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to jak dobrze pójdzie będziesz miał auto z prawie nowym silnikiem więc chyba warto.

Wypozycznie auto lawety na dobę kosztuje około 250 zł i jedziesz normalnie na B albo bieżesz samą przyczepę za około 60 zł tylko trza mieć czym ciagnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana pewnie około 1000 zł a silnik to różnie bywa z cenami, ale lepiej troche więcej zapłacić i mieć pewny niż kupić tanio na allegro nie wiadomo co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chcialem sie tylko jednej rzeczy dowiedziec bo zaciekawilo mnie zapytanie z poczatku tego watku:

Ten silnik który ci padł jest na pompowtryskach czy na CR

po czym pada odpowiedz ze CR nie ma w B7 o czym oczywiscie wiem ale czy mozna na takowy silnik wymienic ??

Jesli tak, to czy w ogole bylaby to lepsza opcja niz 1.9 i 2.0tdi? Czy bardziej oszczedna w eksploatacji i mniej awaryjna? Czy sama wymiana bylaby mocno kosztowana i problemowa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po telefonicznych uzgodnieniach z Irkiem (Jaro4444) szukam BMN albo BSY 170km i robie swap...

Jaros4444 wspominal mi o ogarnietym chlopaku z bialegostoku z forum golfa, ktory dobrze smiga w temacie przerobek itp, ale niestety nie pamietal jego nicku, moze wy kojarzycie o kogo chodzi ? dzieki wszystkim kolegom za pomoc i zainteresowanie. narazie musze zgromadzic fundusze, jak to sie stanie z pewnościa wrzuce fotorelacje z zabiegu. pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba o niego chodzi

Chiptuning Białystok i okolice : TDI - Najwieksze forum uzytkownikow aut Volkswagen Golf -

---------- Post dopisany at 08:08 ---------- Poprzedni post napisany at 07:49 ----------

Panowie, chcialem sie tylko jednej rzeczy dowiedziec bo zaciekawilo mnie zapytanie z poczatku tego watku:
Ten silnik który ci padł jest na pompowtryskach czy na CR

po czym pada odpowiedz ze CR nie ma w B7 o czym oczywiscie wiem ale czy mozna na takowy silnik wymienic ??

Jesli tak, to czy w ogole bylaby to lepsza opcja niz 1.9 i 2.0tdi? Czy bardziej oszczedna w eksploatacji i mniej awaryjna? Czy sama wymiana bylaby mocno kosztowana i problemowa??

Wymiana silnika 2.0 TDI PD na CR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, za kilka dni przystępuje do poszukiwań silnika(auto juz stoi 2 miesiace ;/), więc mam jeszcze kilka pytań. Po telefonicznych ustaleniach z Irkiem (jaro4444) mam szukać 16v silnika 2.0tdi z poprawionym napędem pompy olejowej. silnik ma być z jak najmniejszym przebiegiem i jak najmłodszy. mój obecny motor jest na pompkach piezoelektrycznych siemensa, wiec albo szukać motoru który rowniez chodzi na siemensie albo szukac motoru z mocniejszymi pompkami bosha i dodatkowo nastawic sie na wymiane kompa i wiazki tak ? jakbyscie to zrobili ? no i pytanie czy macie namiary na uczciwych/sprawdzonych handlarzy silnikami ? na allegro trafilem 2 silniki z audi a3 bmn 170km z nieduzymi przebiegai (wymiensilnik.pl to jeden sprzedajacy a autowozniak to drugi) ale tak naprawde nie zweryfikuje tego w jakiej kondycji sa motory...

---------- Post dopisany at 08:01 ---------- Poprzedni post napisany at 07:58 ----------

i prosilbym jeszcze o doradzenie oleju. teoretycznie silnik prawdopodobnie bedzie z dpf'em ale od razu po naprawie jade do zaprzala (turbodiesel.pl) na lekki program + wyciecie dpf'a

---------- Post dopisany 02-01-2013 at 14:35 ---------- Poprzedni post napisany 30-12-2012 at 08:01 ----------

koledzy prosze jeszcze o kilka rad.

Z tego co wyczytalem na roznych forach to pompowytryskiwacze siemensa byly rozne, tzn byly wadliwe i poprawione, te poprawione mialy na koncu bodajze jakas inna literke (T?), mam racje ? nakierujcie mnie prosze

i w dalszym ciagu prosze osoby znajace jakichs uczciwych handlarzy.sprzedawcow silnikow o podanie namiarow. i co z tym olejem ? kupuje silnik z dpfem ale mam zamiar od razu go wyciac, jaki olej do silnika radzicie ?

tak sobie mysle, moze lepiej wrzucic 140km silnik anizeli ten 170km ? jak bedzie lepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz:

http://a4-klub.pl/sprzedam-ogloszenia-komercyjne-firm-157/czesci-waszych-aut-oleje-plyn-spryskow-motul-gratis-szczegoly-1str-32035/

Co do silnika to musisz dzwonić, pytać, najlpeiej jak by silnik był jeszcze na aucie żebyć mógł go odpalić zanim kupisz, jakieś papiery powinny być do auta które potwerdzają przebieg.

Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Co Ci powiedzieli u Woźniaka jak dzwoniłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...