Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 Światła przeciw mgielne jako DRL


Szymon_Irl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kombinuje już cały dzień i nie mogę sobie poradzić.. Kolega ma identyczną a4-ke (polift) lecz gdy on włączy światła mijania i dodatkowo włączy światła przeciw mgielne (przód), gdy zgasi samochód i światła, odpali na nowo i włączy światła mijania to przeciwmgłowe zapalają się automatycznie. U mnie się nie włączają i trzeba je włączać ręcznie za każdym jednym razem... Podoba mi się ten bajer gdy wszystkie lampy z przodu świecą (wiem że w polsce jest to nie dozwolone jeździć na przeciw mgielnych ale ja nie mieszkam w pl).

Wyczytałem już dużo że wystarczy zmienić tryb świateł na DRL to postojówki i przeciwmgłowe będą włączać się automatycznie po odpaleniu samochodu. Znalazłem nawet jak to zrobić:

You need an on-board diagnostics (OBD) tool to change the lights. Select Electronics and click on Recode. You should see a 5-digit value (mine was 00013). The last digit is the daytime running light setting as follows:

1 - RDW (Rest of World): DRL=No

2 - NDL (Netherlands): DRL=Yes

3 - USA: DRL=No

4 - KAN (Canada): DRL=Yes

5 - DAN (Denmark): DRL=Yes

6 - SON (???): DRL=Yes

Na innych forach też znalazłem informacie że trzeba zmienić na "Canada" aby owy efekt działał.

Wszystko było by fajnie gdyby w moim samochodzie dało się połączyć z modułem 09. Cenral Electrics/Electronics (nie pamiętam dokładnie). Powiedzie mi jak to ugryźć ewentualnie jak to obejść.. Nie muszą się te światła włączać po odpaleniu, mogą się włączać po włączeniu świateł postojowych tak jak u mojego kolegi.

---------- Post dopisany 24-11-2012 at 15:23 ---------- Poprzedni post napisany 22-11-2012 at 22:07 ----------

Nikt się nie orientuje? A mogli byście mi sprawdzić czy w waszych autach da się połączyć VAG'iem z modułem 09 central electrics? [select > 09 central elec.]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...