Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie montowany jest głośnik centralny


aborygen

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

jak w temacie gdzie jest montowany centralny ? słyszałem że koło środkowego nawiewu pod szybą

w moim autku chyba raczej go nie mam albo jest walnięty bo cisza

chcę zamontować nowy i dać go gdzieś żeby było ok ale bez rozbierania deski to na bank

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli bedziesz montowal „granie” nieseryjne to wg mnie centralny jest zbedny. Lepiej dorzucic kwote przeznaczona na glosnik centralny do kwoty na nowy zestaw glosnikowy na przod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jestem świeżo po montażu tego głośnika, kupiłem go na allegro za 20zł (wersja z kondziorem z nagłośnienia audi concert, bo bose to inny głośnik i jest zasilany bezpośrednio z piecyka) montuje się go pod kratką i mostkuje z wyjścia radiowego na przednie głośniki (ja mam concertII) i muszę powiedzieć że całkiem fajnie dopełnia nagłośnienie w kabinie, dźwięk jest bardziej przestrzenny więc polecam. Jedyny minus tego moda jest taki że strasznie ciężko przecisnąć kabelki od tego głośnika by znalazły się pod deską w tunelu - trzeba się trochę pogimnastykować... :wink:

schemat demontażu kratki

kratkanawiew.jpg

te głośniczki nie były seryjnie montowane, występowały w lepszych wersjach nagłośnienia nie bose :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę potrzeba gimnastyki bo jest mało miesjsca na ręce, i głowę (szyba przeszkadza) ale niebo i ziemia w porównaniu z przeciskaniem kabla. Generalnie wsuwa się go na płasko zatrzaskuje pręcikami na widełkach i przykręca na dwie srubki 5min roboty :wink:

fotka poglądowa:

2785394539_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś od czego jest ten czujniki? Jakie urządzenie z niego korzysta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne korzystają z niego np lusterka fotochromatyczne.

Wykrywa on "promienie słoneczne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne korzystają z niego np lusterka fotochromatyczne.

Wykrywa on "promienie słoneczne"

To jest chyba od temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze niejestem epwien ale od temp nie masz czasem w klimatroniku? Jak są te kratki. Pozatym w opisie z ETKI pisze że to "czujnik fotoelektryczny promieniowanie świetlnego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powie mi ktoś od czego jest ten czujniki? Jakie urządzenie z niego korzysta??

Czujnik nasłonecznienia, wysyła sygnał do sterownika klimatronic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie raczej nie bo była zima więc muszę kupić na spokojnie jak będzie okazja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze był montowany przy seryjnym nagłośnieniu nie-bose. Wystarczy zdjąć kratkę i będzie wiadomo czy tam siedzi... :wink:

Adam, lepiej powiedz jak przecisnąłeś ten kabel, bo ja już dwa razy podchodziłem do tego i dwa razy odpuściłem niestety... a miałem już pościągane wszystko przy okazji przejścia na 2DIN...

Wciskam, wciśkam i nigdzie mi ten kabel pod konsolą nie wychodził... oczywiśnie nie pchałem go w kanał powietrzny :)

Jeszcze myślałem wcisnąć najpierw jakiś sztywniejszy drucik tam gdzie wychodzi też kabel od czujnika nasłonecznienia ale nie wiem na ile to zda egzamin...

dzięki zatem z góry za wszelkie podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelka oczywiście nie wciskałem w nawiewy bo to by było bez sensu. Prawą ręką upychałem go w tą szczelinę co idzie przewód od czujnika a lewą rękę wcisnąlem między kierownicę a tunel środkowy (oczywiście trzeba zdjąć osłonę pod kierownicą) i wszystko robiłem na czuja, gdzieś z 20min upychałem ten kabelek i myślę że miałem dużego farta że się udało. :decayed:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jestem świeżo po montażu tego głośnika, kupiłem go na allegro za 20zł (wersja z kondziorem z nagłośnienia audi concert, bo bose to inny głośnik i jest zasilany bezpośrednio z piecyka) montuje się go pod kratką i mostkuje z wyjścia radiowego na przednie głośniki (ja mam concertII) i muszę powiedzieć że całkiem fajnie dopełnia nagłośnienie w kabinie, dźwięk jest bardziej przestrzenny więc polecam. Jedyny minus tego moda jest taki że strasznie ciężko przecisnąć kabelki od tego głośnika by znalazły się pod deską w tunelu - trzeba się trochę pogimnastykować... :wink:

schemat demontażu kratki

http://img855.imageshack.us/img855/2570/kratkanawiew.jpg

te głośniczki nie były seryjnie montowane, występowały w lepszych wersjach nagłośnienia nie bose :wink:

kolego skad wziales ta instrukcje? masz moze podobna jak zdemontowac woofer w polce w sedanie b6 i dobrac sie do wzmacniacza systemu aktywnego audi tez w sedanie?? bo nie wiem jak sie za to zabrac.. przydala by sie podobna instrukcja jak tapicerke bagaznika rozbroic..

---------- Post dopisany at 20:27 ---------- Poprzedni post napisany at 20:24 ----------

a jak ja zalatwilem sobie taki glosniczek tylko bose , to odrazu kabelek musze ciagnac na tyl do wzmacniacza czy tez moge pod przednie glosniki wrzucic ? tzn jeden lewy albo prawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bose zasilanie ciagniesz od wzmacniacza a zwykly z przednich glosnikow - jeden kabelek z R a drugi z L glosnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...