Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Gdzie montowany jest głośnik centralny

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam.

jak w temacie gdzie jest montowany centralny ? słyszałem że koło środkowego nawiewu pod szybą

w moim autku chyba raczej go nie mam albo jest walnięty bo cisza

chcę zamontować nowy i dać go gdzieś żeby było ok ale bez rozbierania deski to na bank

Opublikowano

jesli bedziesz montowal „granie” nieseryjne to wg mnie centralny jest zbedny. Lepiej dorzucic kwote przeznaczona na glosnik centralny do kwoty na nowy zestaw glosnikowy na przod.

Opublikowano

Hej jestem świeżo po montażu tego głośnika, kupiłem go na allegro za 20zł (wersja z kondziorem z nagłośnienia audi concert, bo bose to inny głośnik i jest zasilany bezpośrednio z piecyka) montuje się go pod kratką i mostkuje z wyjścia radiowego na przednie głośniki (ja mam concertII) i muszę powiedzieć że całkiem fajnie dopełnia nagłośnienie w kabinie, dźwięk jest bardziej przestrzenny więc polecam. Jedyny minus tego moda jest taki że strasznie ciężko przecisnąć kabelki od tego głośnika by znalazły się pod deską w tunelu - trzeba się trochę pogimnastykować... :wink:

schemat demontażu kratki

kratkanawiew.jpg

te głośniczki nie były seryjnie montowane, występowały w lepszych wersjach nagłośnienia nie bose :wink:

Opublikowano
  • Autor

dzięki za info ;)

głośnik przejdzie bez trudu ?

Opublikowano

Trochę potrzeba gimnastyki bo jest mało miesjsca na ręce, i głowę (szyba przeszkadza) ale niebo i ziemia w porównaniu z przeciskaniem kabla. Generalnie wsuwa się go na płasko zatrzaskuje pręcikami na widełkach i przykręca na dwie srubki 5min roboty :wink:

fotka poglądowa:

2785394539_2

Opublikowano
  • Autor

muszę upolować głośniczek na alle

Opublikowano

a jaka jest szansa, że będę miał seryjnie ten głośnik w B6 avant z 02r. ?

Opublikowano

Powie mi ktoś od czego jest ten czujniki? Jakie urządzenie z niego korzysta??

Opublikowano

zapewne korzystają z niego np lusterka fotochromatyczne.

Wykrywa on "promienie słoneczne"

Opublikowano
zapewne korzystają z niego np lusterka fotochromatyczne.

Wykrywa on "promienie słoneczne"

To jest chyba od temp.

Opublikowano

Szczerze niejestem epwien ale od temp nie masz czasem w klimatroniku? Jak są te kratki. Pozatym w opisie z ETKI pisze że to "czujnik fotoelektryczny promieniowanie świetlnego"

Opublikowano
Powie mi ktoś od czego jest ten czujniki? Jakie urządzenie z niego korzysta??

Czujnik nasłonecznienia, wysyła sygnał do sterownika klimatronic

Opublikowano

ten głośnik to dodatkowe wyposażenie?

Opublikowano

nie zawsze był montowany przy seryjnym nagłośnieniu nie-bose. Wystarczy zdjąć kratkę i będzie wiadomo czy tam siedzi... :wink:

Opublikowano
  • Autor

u mnie raczej nie bo była zima więc muszę kupić na spokojnie jak będzie okazja

Opublikowano
nie zawsze był montowany przy seryjnym nagłośnieniu nie-bose. Wystarczy zdjąć kratkę i będzie wiadomo czy tam siedzi... :wink:

Adam, lepiej powiedz jak przecisnąłeś ten kabel, bo ja już dwa razy podchodziłem do tego i dwa razy odpuściłem niestety... a miałem już pościągane wszystko przy okazji przejścia na 2DIN...

Wciskam, wciśkam i nigdzie mi ten kabel pod konsolą nie wychodził... oczywiśnie nie pchałem go w kanał powietrzny :)

Jeszcze myślałem wcisnąć najpierw jakiś sztywniejszy drucik tam gdzie wychodzi też kabel od czujnika nasłonecznienia ale nie wiem na ile to zda egzamin...

dzięki zatem z góry za wszelkie podpowiedzi

Opublikowano

Kabelka oczywiście nie wciskałem w nawiewy bo to by było bez sensu. Prawą ręką upychałem go w tą szczelinę co idzie przewód od czujnika a lewą rękę wcisnąlem między kierownicę a tunel środkowy (oczywiście trzeba zdjąć osłonę pod kierownicą) i wszystko robiłem na czuja, gdzieś z 20min upychałem ten kabelek i myślę że miałem dużego farta że się udało. :decayed:

:hi:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
Hej jestem świeżo po montażu tego głośnika, kupiłem go na allegro za 20zł (wersja z kondziorem z nagłośnienia audi concert, bo bose to inny głośnik i jest zasilany bezpośrednio z piecyka) montuje się go pod kratką i mostkuje z wyjścia radiowego na przednie głośniki (ja mam concertII) i muszę powiedzieć że całkiem fajnie dopełnia nagłośnienie w kabinie, dźwięk jest bardziej przestrzenny więc polecam. Jedyny minus tego moda jest taki że strasznie ciężko przecisnąć kabelki od tego głośnika by znalazły się pod deską w tunelu - trzeba się trochę pogimnastykować... :wink:

schemat demontażu kratki

http://img855.imageshack.us/img855/2570/kratkanawiew.jpg

te głośniczki nie były seryjnie montowane, występowały w lepszych wersjach nagłośnienia nie bose :wink:

kolego skad wziales ta instrukcje? masz moze podobna jak zdemontowac woofer w polce w sedanie b6 i dobrac sie do wzmacniacza systemu aktywnego audi tez w sedanie?? bo nie wiem jak sie za to zabrac.. przydala by sie podobna instrukcja jak tapicerke bagaznika rozbroic..

---------- Post dopisany at 20:27 ---------- Poprzedni post napisany at 20:24 ----------

a jak ja zalatwilem sobie taki glosniczek tylko bose , to odrazu kabelek musze ciagnac na tyl do wzmacniacza czy tez moge pod przednie glosniki wrzucic ? tzn jeden lewy albo prawy?

Opublikowano

W bose zasilanie ciagniesz od wzmacniacza a zwykly z przednich glosnikow - jeden kabelek z R a drugi z L glosnika

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.