Skocz do zawartości
IGNOROWANY

montaż oświetlenia nóg pasażerów z tyłu


pezex

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry poradnik kolego, ja już lampki skompletowałem i zamontuję je tak jak radzisz podłanczając do czerwonych lampek drzwi. Musze poczekać aby niech się trochę ociepli bo mam zimny garaż niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli mam lampki dokladane?? trzeba oblookac ta czerwona kostke czy mam piny czy nie ma na nie tam szans??

Raczej brak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto się podejmie roboty tego pakietu oświetlenia ? Ktoś ze śląska z klubu.

Mam chyba wszystko, brakuje mi kabli co idą do tylnych drzwi. Ale może da się je jakoś zastąpić.

Boczki mam wszystkie z lampkami juz kupione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Moze sie komus przyda, ponizej dwa schematy podlaczenia... info: ja mam podlaczony drugim sposobem juz od roku i jest git :gicior: (przy ver. bez oswietlenia boczkow)

Fussraumbeleuchtung_A4_B7_8_E_Ben_tigte_Teile.jpg

Pomaranczowa kosta znajduje sie w slupku A od strony kierowcy

pom_kost.jpg

Przy tym podlaczeniu lampki zapalaja sie (wszystkie) zaraz po otwarciu auta z np. pilota i/lub po otwarciu jakichkolwiek dzwi.

W czasie postoju auta czy podczas jazdy gdy wlaczymy lampki sufitowe to lampki oswietlenia nog nie zapala sie... :whistling:

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A lampki gdzie kupiles ? Bo mi brakuje jednej z tylu, wszedzie mam, tylko jedna mi gdzies wciagnelo ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pezex zrobiłeś DIY ale nie podałeś podstawowych rzeczy, jak nr. lampek, mocowań, pinów... więc o d*pe roztrzaść taki DIY :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pezex zrobiłeś DIY ale nie podałeś podstawowych rzeczy, jak nr. lampek, mocowań, pinów... więc o d*pe roztrzaść taki DIY :thumbdown:

wiesz co zrobiłem to bo myślałem, że komuś samym tym moge pomóc. Jeśli nie to temat może iść do wyrzucenia. Ja sprzęt miałem więc nie zastanawiałem się nad numerami tych części. Jeśli ktoś zna to moge dopisać do 1 strony i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie to działać jeżeli ktoś nie ma pakietu oświetlenia, ale posiada fotele podgrzewane oraz elektrycznie regulowane lędźwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pezex zrobiłeś DIY ale nie podałeś podstawowych rzeczy, jak nr. lampek, mocowań, pinów... więc o d*pe roztrzaść taki DIY :thumbdown:

wiesz co zrobiłem to bo myślałem, że komuś samym tym moge pomóc. Jeśli nie to temat może iść do wyrzucenia. Ja sprzęt miałem więc nie zastanawiałem się nad numerami tych części. Jeśli ktoś zna to moge dopisać do 1 strony i tyle.

To dopisuj bo DIY nie kompletny, jeszcze podaj jak długi ma być ten kabel co idzie z kostki do lampki, nr wtyczek i piny... :hi:

---------- Post dopisany at 09:42 ---------- Poprzedni post napisany at 09:33 ----------

będzie to działać jeżeli ktoś nie ma pakietu oświetlenia, ale posiada fotele podgrzewane oraz elektrycznie regulowane lędźwie?

Wszystko zależy jaki masz moduł komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pezex zrobiłeś DIY ale nie podałeś podstawowych rzeczy, jak nr. lampek, mocowań, pinów... więc o d*pe roztrzaść taki DIY :thumbdown:

wiesz co zrobiłem to bo myślałem, że komuś samym tym moge pomóc. Jeśli nie to temat może iść do wyrzucenia. Ja sprzęt miałem więc nie zastanawiałem się nad numerami tych części. Jeśli ktoś zna to moge dopisać do 1 strony i tyle.

jest na pierwszej stronie

mocowanie lampek nr 8E0 947 113 A ,

lampki nr 8E0947101

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki powinien być moduł komfortu jakie oznaczenie od do żeby to mogło zadziałać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki powinien być moduł komfortu jakie oznaczenie od do żeby to mogło zadziałać

Lista modułów dla B6:

Centralny zamek (wersja I* – do końca czerwca 2002, do VIN 8E*3*100000)

8E0 959 433 J – 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, korby

8E0 959 433 K – 433MHz, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).

8E0 959 433 L – 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu

8E0 959 433 N

8E0 959 433 Q – fabryczny alarm, 315MHz, elektryczne szyby z tyłu

8E0 959 433 R – fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu.

8E0 959 433 S

8E0 959 433 T – fabryczny alarm, 315MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu.

8E0 959 433 AA

8E0 959 433 AB – fabryczny alarm, 433MHz, elektryczne szyby z tyłu

8E0 959 433 AC – fabryczny alarm, 433MHz, elektryczne szyby z tyłu

8E0 959 433 AD - 433MHz, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).

8E0 959 433 AE - 433MHz, elektryczne szyby z tyłu

8E0 959 433 AF - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu.

8E0 959 433 AG - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby)

8E0 959 433 AH - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu.

8E0 959 433 AJ – fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).

8E0 959 433 AK – fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu

8E0 959 433 AL – fabryczny alarm, 433MHz, korby

8E0 959 433 AM - 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, korby

8E0 959 433 AN

8E0 959 433 AP - 433MHz, elektryczne szyby z tyłu

8E0 959 433 AQ - 433MHz, korby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry poradnik kolego, ja już lampki skompletowałem i zamontuję je tak jak radzisz podłanczając do czerwonych lampek drzwi. Musze poczekać aby niech się trochę ociepli bo mam zimny garaż niestety.

I jak kolego ? Wyrezałeś to może ? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie chyba tym na urlopiku zajmę....tylko przednie lampki oswietlajace nogi musze zakupic ... tylne mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, koledzy podpowiedzcie jak podłączyć lampki pod fotelami... mam elektryczne szyby na tyle i lampki czerwone chyba ori robione, dorobiłem białe podłączając równolegle. Dziś chciałem podłączyć te pod fotelami pod kable w słupku i lipa bo w boczku lampki podłączone są do silniczka szyby i obok inna kostka wychodzi do słupka i w tej kostce już nie ma takich kolorów a tym bardziej wewnątrz słupka. Pod jakie kolory się podpinać żeby nie szukać po omacku?? W ogóle da się podłączyć to po mojej myśli poza MCE ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega CARLO montował u siebie zestaw podśw. bez modułu, napisz do niego bo zrobił to wzorowo i wie w jakie kable sie wpinać. Można to wykonać bez MCE, kable puszczasz jak oryginalne wpinasz się w odpowiednie kolory w słupku i hula. Ponadto działa identycznie jak z MCE, nic się nie przepala, samo auto podobno też się nie spaliło więc nie warto pchać się w wymiane MCE jeśli masz przynajmniej lampki ostrzegawcze z tyłu:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. I ja się zabrałem za oświetlenie przestrzeni nóg pasażerów.

Kupiłem komplet lampek w dziale "sprzedaży" z długimi ori przewodami.

lampka_pasa_era.jpg

Przewody odchodzące od lampek miałem długie ale ucięte na końcu. Lampki kompletne zamontowałem więc na fotelach: kierowcy i pasażera. W celu założenia lampek kompletnych, odkręciłem fotele i przewróciłem je na tylną kanapę w celu wygodnego dojścia i montażu. Ok, lampki zamontowałem na sprężynach foteli.

Poniżej zdjęcie poglądowe ale nie moje, tylko kolegi, który je zrobił specjalnie dla mnie, abym wiedział jak zamontować lampkę:

zamontowana_lampka_pasa_era.jpg

Kabelki przeprowadziłem przez peszel do "włazu" w podłodze. Wszystko zaizolowałem od strony lampek do samego włazu. Klipsy mocujące z przewodami zaizolowałem jak ori i zamontowałem pod "stołkami".

Przeprowadzone peszlem przewody od lampek do czerwonej kostki nie mają pinów. Piny należy wprowadzić do czerwonej kostki/gniazda, tj. do pustych miejsc nr: 2 i 3.

Doprowadzenie_przewod_w_z_lampki_do_w_azu.jpg

Potrzebowałbym więc zdobyć/kupić takie piny (4szt. bo dwa fotele). W ASO pewnie ze 17zł kosztuje jeden komplet pinów już zagniecionych na pojedynczym przewodzie. Więc zapłaciłbym ze 34zł za te cztery piny. Trochę to chore. Poza tym ja potrzebowałbym same piny, które sam bym sobie zagniótł na moich przewodach. Nie musiałbym nic lutować.

Ale idąc dalej, to po wyciągnięciu czerwonej wtyczki z gniazda, ukazało się mi brak pinów/bolców w samym gnieździe:

brak_pin_w_w_gnie_dzie.jpg

Poskładałem więc wszystko tak jak powinno być, tzn. zakręciłem fotele, zaślepki, i inne, założyłem zaślepkę "włazu".

Teraz co dalej.

Mam światło czerwone w tylnych drzwiach. Skoro je mam, to znaczy, że moduł komfortu wystawia zasilanie na te lampki, gdy otworzę któreś z drzwi pasażera (lewe lub prawe).

Skoro tak jest, to musiałbym przeprowadzić/podciągnąć tylko przewody do "włazu". Przewody podprowadzić z modułu komfortu lub ze słupka, z którego idą przewody od drzwi, czy tak?

Może jest profesjonalne podejście do tego tematu gdzieś już pokazane na zdjęciach. Ktoś już dorabiał brakujące połączenie. Jakieś zdjęcia, którędy prowadzić przewody lub może wymieniał całą wiązkę w podłodze, lub jeszcze inaczej.

Proszę o wsparcie ponieważ chciałbym to zrobić w taki sposób, aby nikt przykładowo z Was nie zarzucił mi, że robotę wykonałem jak paproch a nie profesjonalista.

Skoro nie mam pinów w samym gnieździe, to czy mógłbym gdzieś dokupić, zdobyć takie piny? Czy nie jest trudno podnieść wykładzinę, aby dostać się do modułu komfortu i do tego czerwonego gniazda aby te piny z przewodami tam wprowadzić?

Proszę o pomoc. Cokolwiek więcej zrobię w tym temacie, to oczywiście Was poinformuję i podrzucę kolejne zdjęcia i komentarze. Dzięki.

---------- Post dopisany 22-04-2014 at 23:18 ---------- Poprzedni post napisany 19-04-2014 at 22:40 ----------

I jak koledzy, pomożecie coś ruszyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...