Skocz do zawartości
IGNOROWANY

montaż oświetlenia nóg pasażerów z tyłu


pezex

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zakładał kiedyś pakiet oświetlenie w drzwiach gdy nie było w nich ani białych a zamiast czerwonych były odblaski? z kąd pociągnąć zasilanie zeby swieciło tylko po otwarciu danych drzwi. jakieś fotoinstrukcje? Bo nic nie mogę na ten temat znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy to już trzeba ciągnąć kable do lampki górnej przedniej ale będą nogi się palić wszystkie przy otwarciu którychkolwiek drzwi:kwasny:

niekoniecznie, jeżeli nie ma czerownych nawet lampek podświetlanych to podpinasz lampki drzwi do sterownika drzwi (zwanego inaczej silniczkiem szyb). Jeśli chodzi o przód - zasilanie obu lampek podpinasz do pinu nr 13 a masę do pinu 21 w gniazdku 32 pinowym. I wtedy przez słupek do przestrzeni nóg i wszystko też jak ori bez odpowiedniego modułu. Tak zrobiłem u siebie i hula :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w audi a4 b7 mam te lampki zamontowane seryjnie lecz niewiem czemu ale niestety nie dzialaja one... moze mi ktos powiedziec czym moze byc to wywolane?

Pewnie masz tylko czerwone odblaski (zaślepki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Moze sie komus przyda, ponizej dwa schematy podlaczenia... info: ja mam podlaczony drugim sposobem juz od roku i jest git :gicior: (przy ver. bez oswietlenia boczkow)

Fussraumbeleuchtung_A4_B7_8_E_Ben_tigte_

Pomaranczowa kosta znajduje sie w slupku A od strony kierowcy

pom_kost.jpg

Przy tym podlaczeniu lampki zapalaja sie (wszystkie) zaraz po otwarciu auta z np. pilota i/lub po otwarciu jakichkolwiek dzwi.

W czasie postoju auta czy podczas jazdy gdy wlaczymy lampki sufitowe to lampki oswietlenia nog nie zapala sie... :whistling:

Pozdr.

Zgadza się, lampki działają po otwarciu drzwi i zachowują się tak jak sufitowa, tj. ściemniają i rozjaśniają :thumbup1:

Klema plusowa z rysunku, to zaciski plusowe, jakie znajdziemy trochę głębiej pod gniazdami na przekaźniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie co do tego tematu.. bo nigdzie nie mogę znaleźć, a nie chcę ciągnąć na siłę. Jak bez wyciągania fotela wymienić żarówki pod siedzeniami? Nie ma tam żadnych śrubek, a nie chcę ciągnąć na silę żeby się nie urwalo, dlatego wolę zapytać. Z góry dziękuję. :D

No i przy okazji, jakie żarówki do tego kupić? Brałbym ledy stąd. Do tablicy z tyłu biorę 36mm, a pod siedzeniami i z przodu jakie kupić? Też 36mm? Nie mogę sprawdzić, bo póki co nie wiem jak wyjąć te obecne żaróweczki. :kox:

Będe je kupował chyba tutaj.

http://www.sklepledowy.pl/pl/c/C5W-C10W-28-42mm/15/1/default/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki W5W. Lampki siedzą na wcisk jak te w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. chodzi mi o to jak się dostać do tych lampek? Bo są zabezpieczone tym plastikiem, obudową no i wiadomo, pod nią się znajdują - a pytanie jak zdjąć tą obudowę żeby umożliwić wymianę żarówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz chyba zdejmować obudowy. Od tyłu wypchaj lampkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu te lampki przestrzeni nóg są sterowane plusem z komfortu a każda lampka ma stałą masę przy słupku czy mają stały plus z zacisku 30 pod przekaźnikami a sterowanie masą z MK ? bo już nie czaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja masę brałem ze śruby ze słupka przy każdym z tylnych foteli.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeczytałem dwa obszerne wątki i nie mogę się doszukać odpowiedzi.

Mianowicie dołożyłem oświetlenie drzwi przód i tył (wpinając się pod sterownik szyb, mam 4x elekt. szyby) - wszystko działa jak potrzeba.

Teraz chcę podłączyć oświetlenie przestrzeni nóg przód i tył.

Proszę o wskazanie gdzie się wpiąć.

Czy jedyna opcja to przeciągnięcie przez drzwi kabla od podświetlenia drzwi? Jeżeli tak to jak przeciągnąć ten kabel przez drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeczytałem dwa obszerne wątki i nie mogę się doszukać odpowiedzi.

Mianowicie dołożyłem oświetlenie drzwi przód i tył (wpinając się pod sterownik szyb, mam 4x elekt. szyby) - wszystko działa jak potrzeba.

Teraz chcę podłączyć oświetlenie przestrzeni nóg przód i tył.

Proszę o wskazanie gdzie się wpiąć.

Czy jedyna opcja to przeciągnięcie przez drzwi kabla od podświetlenia drzwi? Jeżeli tak to jak przeciągnąć ten kabel przez drzwi?

kolego jak masz 4el szyby to pewnie masz też MK, który obsłuży ci podświetlenie nóg - przeglądnij dział warsztat tam jest wszystko opisane co i jak podpiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli masz MK w wersji LOW, to pozostaje Ci przeciąganie przewodów do drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tylko jak te kable przeciągnąć do drzwi, może ktoś to wytłumaczyć? Bo jak robiłem oświetlenie drzwi to dostęp jest tam raczej marny,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie - w kostkę w słupku i przez harmonijkę w drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie - w kostkę w słupku i przez harmonijkę w drzwi.

A jak przeciągnąć kabel przez tą harmonijkę, bo jakoś tam nie wiedzę pustego miejsca?

i jeszcze jedno, czy ktoś mógłby podać nr pinów żeńskich, które wchodzą w moduł sterowania w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...