Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pulsujący ABS przy małych prekosciach


Dawid0

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z A4 1.6 1995r, bez podowdu nagle zaczeły się problemy z ABSem, wszystko jest idealnie, dopóki nie zwoli sie poniżej 10km.h wtedy słychac pompę ABS jak pulsuje i stukaj jak w przypadku hamowania na śliskim, vag zero błedów, logowanie predkości z koł też nie pokazało różnic, ma ktoś pomysł co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze dostał sie jakiś syf na czujniki, mi po wierceniu śrub przy wymianie wachaczy opiłki sie dostaly na czujnik ktore slabo pozniej wyczyscilem i tak mi sie dzialo. Weż dmuchnij tam sprezonym powietrzem, powinno pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś czujnik brudny albo za duża odległość od pierścienia. Nie zaczęło się to dziać po grzebaniu przy hamulcach?

---------- Post dopisany at 23:06 ---------- Poprzedni post napisany at 23:05 ----------

spóźniłem się:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana przegłubu była, może faktycznie coś naleciało na czujnik, jutro sprawdzę, dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zła odległosc czujnika od koronki

ja pie....ole :facepalm: 4 raz to juz dzisiaj pisze.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zła odległosc czujnika od koronki

ja pie....ole :facepalm: 4 raz to juz dzisiaj pisze.....

nie wymiękaj :-)

to już sprawdzałem, zostało mi już tylko jebnąć w niego młotkiem zeby wszedł ile się da :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co pomogło dobicie czujników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

u kolegi w A4 1.9 TDI jest podobny problem z ABS-em

odbija hamulec przy hamowaniu na suchej nawierzchni przy małych prędkościach("przy końcu" hamowania)

zrobiłem logi ABS (tylko nie wiem czy dobrze), błędów na Vag-u nie ma.

proszę o poradę jak usunąć problem

z góry dziękuję

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko Boska !!!!!!

złe ustawienie czujników do koronek

tam gdzie grzebałeś

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odległość ma wynosić 0.6-0.8 mm.....spróbuj docisnąć ...założyć koło przejechać się powoli ....sprawdzić ,czy prędkości kół są takie same :wink:

takich info się szuka ...jest tego od groma :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto na lewarek dociskaj czujnik i kręć kołem. Dopasuj osadzenie czujnika bo jak wbijesz za mocno to kręcąc kołem w powietrzu będziesz czuł jak czujnik trze o koronkę a tak nie może być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu miałem chwilę czasu, okazało się ze problem był tam gdzie nie grzebałem, w vagu nie udało sie wychwycić które koło ma inna prędkość niż pozostałem dopiero KTS pokazał różnice na tylnej osi 18%, czujnik dobiłem i problem znikł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w b5 miałem taki przypał jak w tyle pierścień był pęknięty i go rdza rozsadzała :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam podobne objawy. Przy dohamowaniu, przeważnie przy niskich prędkościach włącza mi sie ABS. Oczywiście zero poślizgu, sucha nawierzchnia i nie ma prawa się włączyć. Nie świeci się żadna kontrolka, zero błedów w komputerze itd.

Dodatkowy objaw: Jak zahamuje, samochód stoi i puszcze pedał hamulca to przez jakieś 2 sekundy też słychać buczącą pompę:( Czasem słyszę ją przy wolnej jeżdzie np na luzie.

Tak, wiem, czytałem powyższe wpisy. Powiecie, że odległość czujnika od pierścienia. Byłem u dwóch mechaników i powiedzieli mi, że trzeba zdejmować przeguby żeby ustawić tą odległość. Oczywiście nie wiadomo w którym kole więc sobie darowałem.

Dzisiaj byłem w ASO. Maglowali go 5 godzin i nic nie znaleźli :( Twierdzą, że czujniki są mocno osadzone i nie chcą ich wyciagać żeby nie uszkodzić... no i nie wiadomo w którym kole. Dalej, żadnych błedów itd.

Gdzie dokłądnie są te czujniki?? może sam spróbuje je docisnąć chociaż się na tym nie znam.

Jakieś inne pomysły?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOlego, najpierw uzupełnij profil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK uzupełniłem:) Mogę teraz liczyć na jakieś dobre rady? dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...