Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Praca Strażak


cacek89

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że od jakiegoś czasu jestem bez pracy, pomyślałem że fajnie by było zostać strażakiem.

Od dziecka jestem ochotnikiem u siebie na wiosce. Była by to fajna robota. Jestem młody, zdrowie dopisuje.

Nie wiecie może czy ciężko jest się dostać.

Jeden ze znajomych mówił że słyszał o tym jak jakiś czas temu szukali kierowców do straży, jeśli nadal było by to aktualne to bym spróbował.

Są na forum jacyś strażacy? Jeśli tak to zabierzcie udział w dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawność to nie wszystko miałem kolegę droobny ,szybki zwinny w teście sprawnościowym na strażaka zajoł 1 miejsce ale nie stety wada wzroku przekreśliła jego karierę... of takie przpeisy

dla tego i ja wacham się z C bo mam sporą wadę wzroku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolegow w strazy na ul. zgierskiej mowią ze jest to nie realne gdyż nawet jeśli przejdziesz testy fizyczne to jest test z chemii oraz fizyki którego prawie nikt nie zdaje :thumbdown:Ogólnie trzeba mieć wtyki z tego co wiem. Testy tam testami, ale jak nie masz znajomości to może być ciężka sprawa, chyba że jesteś w stanie sypnąć komu trzeba odpowiednią kasiurą. Jednym słowem POLSKA :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ze wzrokiem tez nie ma problemu, kat C juz mam E w drodze (co prawda dzis mialem egzam nie wyszlo, ale mam nadzieje ze za 3 tyg sie uda)

w necie udalo mi sie znalesc ze oprocz testów sprawnosciowych, musze wlasnie przejsc szereg badan specjalistycznych lekarskich i psychologicznych ale mysle ze z tym tez problemu byc nie powinno, psychotesty na kierowce C zaliczylem bez problemu

---------- Post dopisany at 19:18 ---------- Poprzedni post napisany at 19:16 ----------

testy z chemii i fizyki :grin: o kur... tego nie slyszalem, wiesz cos wiecej na ten temat

podpytaj tych ziomkow ze strazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ze wzrokiem tez nie ma problemu, kat C juz mam E w drodze (co prawda dzis mialem egzam nie wyszlo, ale mam nadzieje ze za 3 tyg sie uda)

w necie udalo mi sie znalesc ze oprocz testów sprawnosciowych, musze wlasnie przejsc szereg badan specjalistycznych lekarskich i psychologicznych ale mysle ze z tym tez problemu byc nie powinno, psychotesty na kierowce C zaliczylem bez problemu

---------- Post dopisany at 19:18 ---------- Poprzedni post napisany at 19:16 ----------

testy z chemii i fizyki :grin: o kur... tego nie slyszalem, wiesz cos wiecej na ten temat

podpytaj tych ziomkow ze strazy

ale co bys chcial wiedziec :question: tez juz mialem taki swietny pomysl kiedys ale jak zaczalem sie tym bardziej interesowac to odpuscilem bo temat nie do osiagniecia dla czlowieka z ulicy bez znajomkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda z tą chemią i fizyką-Owszem takowe egzaminy są do szkoły aspirantów PSP,dodatkowo testy fizyczne.Jeśli jakaś komenda ogłasza nabór to na strażaka a nie na aspiranta (on dostaje przydział do pracy w danej JRG po uzyskaniu tytułu zawodowego technik pożarnictwa i nadaniu mu stopnia mł aspiranta PSP)też bedziesz zdawał egzamin ze sprawności fizycznej (bieg chyba 1000m, drążek, test harvardzki, bieg na 100m i jeszcze coś tam.Kryteria naboru i wszystkie informacje dla Ciebie interesujące znajdują się w ustawie o PSP)> W zależności od twojej wady możesz spróbować ją skorygować w jakiejś klinice okulistycznej jeżeli wada pozwoli na takową korekcje , koszt myślę że około 2 tysiące.Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za testy z chemii i fizyki, jak one wygladają, szukam teraz w necie i nie moge znalesc nic na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jakas firma, nie pamiętam nazwy, która przygotowuje do egzaminu wstępnego do szkoły aspirantów

5.Na ciało umieszczone w skończonej odległości od innego ciała działa siła, którą nazywamy:

a) siłą dośrodkową,

B) siłą odśrodkową,

c) siłą grawitacyjną,

d) siłą bezwładności.

6.Równowaga trwała jakiegoś ciała ma miejsce wtedy, gdy:

a) środek ciężkości ciała przyjmuje najważniejsze z możliwych położeń,

B) energia potencjalna ciała przyjmuje wartość najmniejszą,

c) energia potencjalna ciała ma stałą wartość we wszystkich położeniach ciała,

d) energia potencjalna ciała ma wartość największą.

7.Wskaż tę gałąź gospodarki, która ma największy udział w skażeniu powietrza:

a) przemysł chemiczny,

B) przemysł spożywczy,

c) transport i energetyka,

d) przemysł hutniczy.

8.Pojęcia z kolumny I połącz z odpowiednimi określeniami z kolumny II:

A) topnienie, a) przejście ze stanu ciekłego w stały

B) resublimacja, B) przejście ze stanu stałego w ciekły

C) skraplanie, c) przejście ze stanu gazowego w stały

D) krzepnięcie, d) przejście ze stanu gazowego w ciekły

A B- C- D-

9.Jakie substancje otrzymuje się w reakcji tlenku metalu z tlenkiem niemetalu?

a) wodorotlenki,

B) sole,

c) kwasy,

d) zasady.

10.Długością fali nazywamy

a) odległość, którą przebywa fala w ciągu jednego okresu,

B) największe wychylenie od położenia równowagi,

c) odległość, którą przebywa fala w ciągu sekundy,

d) iloczyn prędkości fali i jej częstotliwości.

11.Ciśnienie wywierane przez cząsteczki gazu doskonałego na ścianki naczynia zamkniętego zależy od:

a) średniej energii kinetycznej i potencjalnej cząsteczek gazu

B) liczby cząsteczek przypadających na jednostkę objętości gazu i średniej energii potencjalnej

c) liczby cząsteczek przypadających na jednostkę objętości gazu i od średniej energii kinetycznej

d) liczby cząsteczek przypadających na jednostkę objętości gazu i od rodzaju gazu

12.Ile wody trzeba dolać do 4 kg 20% roztworu soli kuchennej, aby otrzymać 10% roztwór?

a) 6 kg,

B) 4 kg,

c) 2 kg,

d) 3 kg.

13. W przemianie izochorycznej określonej ilości gazu doskonałego jego gęstość:

a) nie ulega zmianie,

B) podczas wzrostu temperatury gazu maleje, a podczas obniżania temperatury rośnie,

c) pozostaje stalą pod warunkiem, że wzrost temperatury nie powoduje dysocjacji cząsteczek.

14. Związek chemiczny:

a) ma dowolny skład pierwiastków,

B) można go rozdzielić za pomocą procesów fizycznych,

c) jest substancja składająca się tylko z dwóch pierwiastków,

d) ma stały określony stosunek mas pierwiastków wchodzących w jego skład.

15. Opór przewodnika, w którym w czasie 2 s przy napięciu 10 V przepływa ładunek 4 C jest równy:

a) 20 V,

B) 40 V,

c) 5 V,

d) 10 V,

16. Jeden mol pierwiastka lub związku w stanie gazowym zajmuje w warunkach normalnych (0° C, 1013 hPa,) objętość:

a) 28,016 dm3,

B) 22,40 dm3,

c) 32,00 dm3,

d) 26,12dm3,

17. Czajnik elektryczny ma dwie spirale grzejne. Przy włączeniu tylko pierwszej z nich woda zagotuje się po 15 min., przy włączeniu tylko drugiej po 30 min. Po jakim czasie zagotuje się woda, jeżeli włączymy obie spirale połączone równolegle?

a) 4,5min,

B) 22,5min,

c) 10 min,

d) 7,5 min.

18. Ile wynosi silą wyporu działająca na statek, którego ciężar wraz z ładunkiem jest równy 1012 N?

a) zależy od zanurzenia statku,

B) jest równa ciężarowi statku podzielonemu przez gęstość wody morskiej,

c) siła wyporu jest większa od ciężaru statku (dlatego statek pływa),

d) siła wyporu równoważy ciężar statku, czyli jest równa 1012N.

19. Stężenie procentowe roztworu określa:

a) liczbę gramów substancji zawartą w 100g rozpuszczalnika,

B) liczbę moli substancji zawartą w 1dm3 roztworu,

c) maksymalną liczbę gramów substancji rozpuszczoną w 100g rozpuszczalnika,

d) stosunek masy roztworu do masy rozpuszczalnika.

20. Po wprowadzeniu ładunku 10 -2 kulomba przewodnik uzyskał potencjał 500 V. Oblicz jego pojemność.

21. Pojęcia z kolumny I połącz z odpowiednimi określeniami z kolumny II

A) elektroliza, a) energia uzyskana przez elektron w polu elektrycznym o

potencjale 1V,

B) pragmagnetyk, B) powstanie elektrycznego momentu dipolowego dielektryka,

w zewnętrznym polu elektrycznym,

C) elektronowolt, c) substancja o przenikliwości magnetycznej niewiele większej,

od jedności.

D) polaryzacja dielektryka, d) procesy chemicznie zachodzące przy przepływie prądu przez

elektrolit.

22. Jeżeli odczyn roztworu jest kwasowy, to:

a)pH<7, b)pH>7, c)pH=7.

23. Porcje energii, w postaci których wysyłane promieniowanie elektromagnetyczne zoitały

a)ortbitalami, B) spinami, c)fotonami, d) korpuskułami.

24. Dysocjacja jonowa to:

a) wzajemne oddziaływanie jonów w cząsteczkach pierwiastków i związków chemicznych,

B) procesy łączenia się jonów związku chemicznego w większe zespoły pod wpływem wody,

c) rozpad kryształów jonowych lub cząsteczek polarnych na jony pod wpływem wody,

d) oddziaływanie między różnoimiennie naładowanymi jonami w roztworze.

25. Wartość pierwszej prędkości kosmicznej jest równa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w straży mozna być tzw. stażystą z tego co wiem szanse przyjęcia są duże większe. Często takie przyjęcia organizuje Urząd Pracy. Wiadomo. Też są testy psychologiczne, sprawnościowe i test wydolnościowy. Staż polega na tym, że przez 3 lata jest się na stanowisku stażysty (na każdej jednostce w każdym mieście są takie stanowiska). Wykonuje się tą samą pracę co inni (służba 2448h) ale ma się mniejszą pensję i nie wszystkie przywileje Po tych 3 latach dowódca podpisuje Ci papier, że się nadajesz i dalej masz umowę na czas nieokreślony (normalna służba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w straży mozna być tzw. stażystą z tego co wiem szanse przyjęcia są duże większe. Często takie przyjęcia organizuje Urząd Pracy. Wiadomo. Też są testy psychologiczne, sprawnościowe i test wydolnościowy. Staż polega na tym, że przez 3 lata jest się na stanowisku stażysty (na każdej jednostce w każdym mieście są takie stanowiska). Wykonuje się tą samą pracę co inni (służba 2448h) ale ma się mniejszą pensję i nie wszystkie przywileje Po tych 3 latach dowódca podpisuje Ci papier, że się nadajesz i dalej masz umowę na czas nieokreślony (normalna służba).

Poczytaj ustawę o PSP

Każdy strazak ma 3 letni staż jako okres sprawdzający przydatność do służby i jest to niezależne od UP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w straży mozna być tzw. stażystą z tego co wiem szanse przyjęcia są duże większe. Często takie przyjęcia organizuje Urząd Pracy. Wiadomo. Też są testy psychologiczne, sprawnościowe i test wydolnościowy. Staż polega na tym, że przez 3 lata jest się na stanowisku stażysty (na każdej jednostce w każdym mieście są takie stanowiska). Wykonuje się tą samą pracę co inni (służba 2448h) ale ma się mniejszą pensję i nie wszystkie przywileje Po tych 3 latach dowódca podpisuje Ci papier, że się nadajesz i dalej masz umowę na czas nieokreślony (normalna służba).

Poczytaj ustawę o PSP

Każdy strazak ma 3 letni staż jako okres sprawdzający przydatność do służby

:thumbup1: ja tylko powtarzam to czego sie nasluchalem od innych jak siedzisz w temacie to pewnie jestes bardzo oblatany wiec nie bede tutaj sie wymadrzal :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylator, mi chodzi o zwyklegoszeregowego szaraka ktory chce rozpocząc sluzbe a nie o aspiranta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kłysek89 nie chodzi o wymądrzanie...

cacek89 powtarzam po raz kolejny ustawa o PSP wyjaśni wszystkie wasze pytania.

Każda komenda wojewódzka PSP na swojej stronie internetowej ogłasza nabór na stanowisko taki i takie w takiej i takiej komendzie powiatowej(miejskiej) PSP. Jeśli znajdziesz takie ogłoszenie należy zgłosić się do danej komendy do komórki kadrowej i tam dowiedzieć się dokładnie co będzie potrzebne do rozpoczęcia postępowania kwalifikacyjnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ;-), a co do UP są możliwości żeby skierował, ale bezrobotnego do służby w PSP.Trzeba się udać do UP i przepytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego akurat tak się składa że pracuję w tym zawodzie od 4 lat, czyli już rok od ukończenia stażu. Na nabór zgłosiłem się w 2008 jako oficjalny bezrobotny bo to było jedno z kryterium przyjęcia, po szkole średniej z tytułem technika i maturą bo to tez było minimum. Prawo jazdy kat B,C z wojska. Przygotowywałem się około roku plus to co trochę w wojsku. Na naborze miałem za zadanie jak każdy z resztą wejście na drabinę na wysokość około 27 metrów i zejście (to chyba na lęk wysokości), następnie było podciąganie na drążku im więcej tym lepiej minimum 12, tutaj nie miałem sobie równych 37 powtórzeń, następnie bieg na 50 m tutaj 7,1 było minimum ja miałem około 6,8 mierzone jak komu się wciśnie więc tutaj szczęście musi dopisać. Na koniec było 1000 m tam było minimum 3:37 ja przebiegłem ten dystans w 3:05 i nie byłem pierwszy a 3, różnica sekund. Na koniec wszystko jest sumowane i wtedy najlepsza w moim przypadku trójka przechodziła do rozmowy z komendantem. Po rozmowie czekałem jeszcze 2 tygodnie i dostałem odpowiedź że jeżeli urząd pracy zapłaci za moje badania i kurs podstawowy (około 6 tyś) to oni mnie przyjmą. U P wyraził zgodę więc pojechałem na szereg badań o których mowa we wcześniejszych postach. Jak wszystko wyszło pozytywnie to pojechałem na kurs, gdzie przez 3 miesiące przyswoiłem tyle wiedzy co przez 4 lata technikum z tym że tylko wiedza pożarnicza na koniec oczywiście 3 dni egzaminów z wiedzy i praktyki. Przez te 3 miesiące nie byłem jednak w żaden sposób przyjęty więc za dojazdy raz w tygodniu 430 km płaciłem z własnej kieszeni. Dopiero po zdaniu pozytywnie wszystkich egzaminów komenda przyjęła mnie na staż który trwał 3 lata, w tym czasie zarabiałem około 1650 zł miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiadywałem sie jak to jest u nas w czestochowie...:wink:

po pierwsze testy bardzo ciezka sprawa, dwa trzeba miec znajomosci.

szarakowi z ulicy daje 1/1000 szans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego akurat tak się składa że pracuję w tym zawodzie od 4 lat, czyli już rok od ukończenia stażu. Na nabór zgłosiłem się w 2008 jako oficjalny bezrobotny bo to było jedno z kryterium przyjęcia, po szkole średniej z tytułem technika i maturą bo to tez było minimum. Prawo jazdy kat B,C z wojska. Przygotowywałem się około roku plus to co trochę w wojsku. Na naborze miałem za zadanie jak każdy z resztą wejście na drabinę na wysokość około 27 metrów i zejście (to chyba na lęk wysokości), następnie było podciąganie na drążku im więcej tym lepiej minimum 12, tutaj nie miałem sobie równych 37 powtórzeń, następnie bieg na 50 m tutaj 7,1 było minimum ja miałem około 6,8 mierzone jak komu się wciśnie więc tutaj szczęście musi dopisać. Na koniec było 1000 m tam było minimum 3:37 ja przebiegłem ten dystans w 3:05 i nie byłem pierwszy a 3, różnica sekund. Na koniec wszystko jest sumowane i wtedy najlepsza w moim przypadku trójka przechodziła do rozmowy z komendantem. Po rozmowie czekałem jeszcze 2 tygodnie i dostałem odpowiedź że jeżeli urząd pracy zapłaci za moje badania i kurs podstawowy (około 6 tyś) to oni mnie przyjmą. U P wyraził zgodę więc pojechałem na szereg badań o których mowa we wcześniejszych postach. Jak wszystko wyszło pozytywnie to pojechałem na kurs, gdzie przez 3 miesiące przyswoiłem tyle wiedzy co przez 4 lata technikum z tym że tylko wiedza pożarnicza na koniec oczywiście 3 dni egzaminów z wiedzy i praktyki. Przez te 3 miesiące nie byłem jednak w żaden sposób przyjęty więc za dojazdy raz w tygodniu 430 km płaciłem z własnej kieszeni. Dopiero po zdaniu pozytywnie wszystkich egzaminów komenda przyjęła mnie na staż który trwał 3 lata, w tym czasie zarabiałem około 1650 zł miesięcznie.

no i to jest konkret odpowiedz :thumbup1:

Ty to wszystko porobiles rozumiem przez Urząd Pracy tak?

u mnie takie cos odpada, nie mam mozliwosci zarejestrowania sie w UP jako bezrobotny, ale to inna historia

czyli bedzie mi jeszcze potrzebne jakies 6tys zł na ten kurs i badania tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiadywałem sie jak to jest u nas w czestochowie...:wink:

po pierwsze testy bardzo ciezka sprawa, dwa trzeba miec znajomosci.

szarakowi z ulicy daje 1/1000 szans

kumpel kiedys próbował, ja kiedys też chciałem i niestety te dwa było na pierwszym miejscu

Kolego akurat tak się składa że pracuję w tym zawodzie od 4 lat, czyli już rok od ukończenia stażu. Na nabór zgłosiłem się w 2008 jako oficjalny bezrobotny bo to było jedno z kryterium przyjęcia, po szkole średniej z tytułem technika i maturą bo to tez było minimum. Prawo jazdy kat B,C z wojska. Przygotowywałem się około roku plus to co trochę w wojsku. Na naborze miałem za zadanie jak każdy z resztą wejście na drabinę na wysokość około 27 metrów i zejście (to chyba na lęk wysokości), następnie było podciąganie na drążku im więcej tym lepiej minimum 12, tutaj nie miałem sobie równych 37 powtórzeń, następnie bieg na 50 m tutaj 7,1 było minimum ja miałem około 6,8 mierzone jak komu się wciśnie więc tutaj szczęście musi dopisać. Na koniec było 1000 m tam było minimum 3:37 ja przebiegłem ten dystans w 3:05 i nie byłem pierwszy a 3, różnica sekund. Na koniec wszystko jest sumowane i wtedy najlepsza w moim przypadku trójka przechodziła do rozmowy z komendantem. Po rozmowie czekałem jeszcze 2 tygodnie i dostałem odpowiedź że jeżeli urząd pracy zapłaci za moje badania i kurs podstawowy (około 6 tyś) to oni mnie przyjmą. U P wyraził zgodę więc pojechałem na szereg badań o których mowa we wcześniejszych postach. Jak wszystko wyszło pozytywnie to pojechałem na kurs, gdzie przez 3 miesiące przyswoiłem tyle wiedzy co przez 4 lata technikum z tym że tylko wiedza pożarnicza na koniec oczywiście 3 dni egzaminów z wiedzy i praktyki. Przez te 3 miesiące nie byłem jednak w żaden sposób przyjęty więc za dojazdy raz w tygodniu 430 km płaciłem z własnej kieszeni. Dopiero po zdaniu pozytywnie wszystkich egzaminów komenda przyjęła mnie na staż który trwał 3 lata, w tym czasie zarabiałem około 1650 zł miesięcznie.

Jeśli udało Ci sie to tylko i wyłącznie dzieki własnej determinacji i nikt w tym Ci nie pomógł to naprawde gratulacje :oklasky:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...