Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Chromowanych listw w avancie


admin20

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogłem znaleźć tematu montażu oryginalnych listw w avancie i postanowiłem założyć owy temat. Projekt nie do końca jeszcze opracowany ale na dniach dodam resztę szczegółowych zadań do wykonania

Potrzebne rzeczy:

- ori listwy chrom (w moich listwach na dźwi miałem gdzie indziej dziury niż w poprzednich i musiałem robić dodatkowe) niestety wcześniej zamontowałem i nie zdążyłem zrobić fotostory :/

- drut do wycinania szyb

- klej do szyb (nazwę dodam w niedługim czasie)

- nożyk do tapet (przydaje się do końcowej fazy wycinania szyby)

- wiertarka + wiertło trójka

- nity trójki

- zestaw torksów do odkręcenia osłon słupków

- śrubokręt krzyżakowy

Wymianę proponuje przeprowadzić we dwie osoby bo w jedną jest ciężko wyciąć szybę

Po długim oczekiwaniu zakupionych chromów, przyszedł czas na ich montaż :lol1:

9pe5.th.jpg

Rozebranie tapicerki bagażnika nie było zbyt trudne, ale trochę się z nią zeszło. Na zdjęciu jeszcze przed zdemontowaniem boku :P

11518132.jpg

gdy już został ogołocony bagażnik to przyszedł czas na demontaż osłon słupków (osłona tylna trzyma się na 3 wkrętach a środkowa osłona na dwóch pod tym plastikiem na dole tej osłony i na 2 wkrętach po bokach osłony pod uszczelką). Na zdjęciu widać nity które były ukryte pod tylną osłoną. trzeba je przewiercić i zdjąć osłonę co trzyma szybę i zabrać się za wycięcie szyby.

fki2.th.jpg

20121123174029.jpg

Po przewierceniu nitów (widocznych na poprzednim zdjęciu) zabrałem się za wycinanie szyby. Po wycięciu szyby musiałem poprzewiercać nity które trzymały starą listwę. nity są schowane pod gumowo-metalową uszczelką na której są białe jakby strzałeczki które widać po otwarciu drzwi i spojrzeniu się w górę. Uszczelkę trzeba wyjąć zaczynając od przodu bo inaczej można ją popsuć a z przodu jest otworek który pomaga w jej podwadzeniu.

8dqm.jpg

Na koniec został tylko montaż nowej chromowanej listwy (mocowana jest na nity trójki ) i przyklejenie dolnej bocznej listwy do uszczelki(no chyba że ktoś ma szybę razem z oryginalnie przymocowaną do niej listwą. ja niestety wymyśliłem to że ją przykleję na klej do wklejania szyb.)

Efekt końcowy bezcenny :banan:

3aa68aa950b37c8amed.jpg

d9fb51381c925684med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie a jak mają sie chromy do sedana zeby załozyc do przedlifta od S4 tez trzeba szyby wycinać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego niestety ale ten ostatni mały trójkąt musisz wyciąć. Myślałem że to będzie trudne a okazało się banalnie proste:D Oczywiście chodzi tu wycinanie szyby, a w moim nie jest taka mała jak w sedanie;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam no ładnie Ci sie prezentuje teraz autko trzeba przyznać:) Sam zastanawiam sie czy chromu nie walić w szyby :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

staram się go jakoś upiększyć:P Jak chcesz Chrom do mogę Ci go założyć:D Mam już małą wprawę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pełną szybę i jest pewnie trudniej niż z tym Twoim trójkątem:P Jak byś chciał to można się za to zabrać Tylko że u Ciebie to nie wiem czy będzie tak widoczny efekt bo masz jasny lakier;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie też mnie to zastanawia :) A tam olać narazie mam inne plany :wink: Dobrze że założyłeś ten przewodnik nie jednemu sie przyda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota, efekt jest super, w końcu pojawił się opis do avanta, ja montowałem u siebie w sedanie i chrom zmienia wygląd auta jak się patrzy z boku :decayed:

tutaj macie temat o montażu w sedanie http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-b5-montaz-oryginalnych-chromowanych-obwodek-szyb-160290/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę roboty z tym jest ale ne jest to jakoś specjalnie skomplikowane, cieszę się że zadowolony jesteś z chromów admin20:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dzięki huzio za chromy:) Jedynie uszczelki bocznych tylnych szyb są inne i niestety ale trzeba przyklejać na klej do montażu szyb (jednak to mały pikuś:P) Opis jeszcze nie dokończony i postaram się go niedługo uzupełnić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolną listwę bocznych szyb tylnych montuje się po wklejeniu szyby czy przed? I czy uszczelkę trzeba jakoś podcinać żeby wszystko pasowało?

Jak się ociepli wrzucam i ja bo już 1,5 roku listwy leżą i się kurzą :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolną listwę bocznych szyb tylnych montuje się po wklejeniu szyby czy przed? I czy uszczelkę trzeba jakoś podcinać żeby wszystko pasowało?

Jak się ociepli wrzucam i ja bo już 1,5 roku listwy leżą i się kurzą :facepalm:

dolną listwę montujesz po wklejeniu szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolną listwę bocznych szyb tylnych montuje się po wklejeniu szyby czy przed? I czy uszczelkę trzeba jakoś podcinać żeby wszystko pasowało?

Jak się ociepli wrzucam i ja bo już 1,5 roku listwy leżą i się kurzą :facepalm:

Uszczelki nie podcinasz, jedynie nakładasz klej (ten sam co do szyb) na listwę (oczywiście ją musisz wyczyścić i odtłuścić) i przykładasz do uszczelki szyby tak żeby pasowała linia z listwami na dźwiach. Montujesz tą listwę na końcu, po założeniu wszystkich listw i wklejeniu szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gosciu super temacik w sam raz jak dlamnie bo juz sie rozgladam gdzie co i jak,narazie szukam tanio obwodek chromowanych i działam.

---------- Post dopisany at 22:40 ---------- Poprzedni post napisany at 22:39 ----------

Ps. nie doczytałem nazwy kleju do szyb :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. terostat

to od Jawora nie bierzesz? 150zł to dla mnie mega tanio jak za komplet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. terostat

to od Jawora nie bierzesz? 150zł to dla mnie mega tanio jak za komplet

nie mowie ze drogo ale musze spytac jeszcze u siebie w 2 miejscowkach :wink:

---------- Post dopisany 02-04-2013 at 20:02 ---------- Poprzedni post napisany 25-03-2013 at 22:54 ----------

Pany pytanko,jak bede wycinal szybki to czy uszkodzi mi sie folia -poniewarz am je pczyciemnione,oczywiscie folia nie jest klejona od kraju szyby a centymert nizej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niepowinna sie uszkodzić, przecież nie będziesz tarł linką o szybę tylko uszczelkę ciął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz wątpliwości czy Ci sie uszkodzi to przylep sobie taśmę dookoła i będziesz pewniej wycinał. A i uważaj jak będziesz wycinał szybę u góry bo można szybko uszczelkę przyciąć;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz wątpliwości czy Ci sie uszkodzi to przylep sobie taśmę dookoła i będziesz pewniej wycinał. A i uważaj jak będziesz wycinał szybę u góry bo można szybko uszczelkę przyciąć;p

Ok dzieki.

---------- Post dopisany 28-04-2013 at 18:29 ---------- Poprzedni post napisany 03-04-2013 at 21:52 ----------

Chlopaki powiedzcie mi,jesli dostalem listwy chrom te dzwiowe same bez uszczelek to? mam lipe nie zamontuje do przedlifta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...