Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T Wymiana rozrządu-po jakim przebiegu i co wymieniać?


wero2087

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Gdy kupiłem audiczke przy przebiegu 190tyś wymieniłem kompletny rozrząd (pasek, rolki, napinacz hydrauliczny) + pompa wody + paski od klimy i pompy.

Mam pytanie: przy jakim przebiegu czeka mnie kolejna wymiana rozrządu? Dodam że zrobiłem już 60tyś. Oraz czy przy następnej wymianie rozrządu wymieniać także pompę wody i napinacz hydrauliczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napinacz z lancuchem wymienai sie co mniejwiecej 200tys (mowa o ori czesciach, nie wiem co tam wsadziles i ile to polata, ale zwykle wymienia sie go jak zaczyna rzęzić)

a rozrząd, norma, co 90 tysięcy, i pompę wody dla spokoju też skoro i tak się wszystko rozbiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuszek jeszcze nie rzęzi tak że z tym dam sobie spokój :)

A co do rozrządu głownie chodziło mi o to co ile tyś km się go wymienia. Ja od wymiany zrobiłem 60tyś i myślę nad wymianą po przejechaniu 75-80tyś. Myślę że to rozsądny przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 80 do 85tyś tak zawsze robie:decayed:Wszystko to kwestia indywidualna.

Sprawdź czy krzywo nie idzie Ci napinacz paska wieloklinowego,jak tak to tez do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kumpla mechanika i tez silnik AEB w danych do tego silnika rozrzad jest co 120 tys lub 5 lat :) caly komplet wraz z pompa wody. Choc w danych pisze ze powinna byc zmieniona co druga zmiana rozrzadu ale po co pozniej rozbierac caly przod zeby sie do pompy dostac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...