Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nie można ustawić kątu wtrysku 1.9 ahu


DraKio

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam a4 1.9 tdi 90km

problem taki ze nie chce odpalac na zimnym czasami zaznaczam!

pojechalem do mechanika mialem kąt wtrysku 1.3

probował on ustawic na 3.5

lecz sie nie da

ruszanie pompą w lewo nie zwieksza kąta ani w prawo

wogole ruchy pompą w lewo pokazuje na vagu takie wartosci :1.3 1.6 2.2 2.4 1.4 1.6 1.1 3.2 2.2. 2.4 1.4

i w prawo tak samo skaczą wartosci i nie da sie zatrzymac powyzej 2.4

teraz mam 2,4 i tez kreci pare razy zanik odpali i falują obrototysekunde po odpaleniu

co moze byc przyczyną ze nie da sie ustawic?

silnik byl rozgrzany itp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,ty chyba regulowałeś dawkę paliwa,bo takie wartości to raczej o to chodzi,tyle że dawkę regulujemy nastawnikiem a nie pompą,być może na Vagu miałeś ustawione na dawkę paliwa a ty zmieniałeś położenie pompy i dlatego kąt rozregulowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie kręciłeś kontem a patrzyłeś w dawki

Zobacz na Vagu w grupie BS000 i tam w pierwszej albo drugiej pozycji masz kont wtrysku ustaw na rozgrzanym silniku wartość poprawna 48-53

a potem skontroluj dawkę i ustaw na np 3,2 i powinien zapalać super.

Dawkę ustawia się albo przez " puknięcie nastawnika" albo lekką korektę vagiem ,a kont poprzez obracanie pompy względem silnika

Dawkę ustawia sie przy wyłączonych wszystkich odbiornikach elektrycznych łącznie z dmuchawą i radiem.

Ale powinna być dobra tylko ustaw kont wtrysku

( prosze używac opcji sprawdzania pisowni lub używać słownika ortograficznego bo nie ma czegoś takiego jak słowo "kont" :facepalm:

Każdy wie o co chodzi, a nie każdy musi być orłem, z ortografii niektórzy są dyslektykami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik był rozgrzany i mi to robil najlepszy mechanik w mojej okolicy

i z tego co pamietam to odczytywal cos w pierwszej pozycji

i ruszał pompą ustawiał kąt a nie dawke;)

jaka dawka powinna byc prawidlowa?

mialem 1.3 a on mowil ze ustawia 3,5 wtedy w miare nie za glosno chodzi i ma jadu ;d

---------- Post dopisany at 20:22 ---------- Poprzedni post napisany at 10:28 ----------

panowie a powiedzcie mi jakie zadanie pelni nastawnik w pompie i czy trzeba go i jak jak wyczyscic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik był rozgrzany i mi to robil najlepszy mechanik w mojej okolicy

i z tego co pamietam to odczytywal cos w pierwszej pozycji

i ruszał pompą ustawiał kąt a nie dawke;)

jaka dawka powinna byc prawidlowa?

mialem 1.3 a on mowil ze ustawia 3,5 wtedy w miare nie za glosno chodzi i ma jadu ;d

---------- Post dopisany at 20:22 ---------- Poprzedni post napisany at 10:28 ----------

panowie a powiedzcie mi jakie zadanie pelni nastawnik w pompie i czy trzeba go i jak jak wyczyscic

Potwierdziles tylko slowa kolegow, bo kat powinienes miec cos kolo 50 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ileosób ma ci jeszcze napisać że wartości kąta wtrysku sprawdza się w grupie 000 pozycja 2 i poprawnie ustawiony kąt na ciepłym wynosi 049-051, natomiast to co ty podajesz to wielkość dawki wtrysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie jeszcze nie poradziłeś , to jak przyjedziesz po N75 to ci wszystko ustawię .... Ciekawy jestem który to mechanik z naszej okolicy ....

---------- Post dopisany 22-12-2012 at 22:39 ---------- Poprzedni post napisany 11-12-2012 at 20:52 ----------

Daj znać jak audi odpaliła rono ,po ustawieniu kąta wtrysku ...

---------- Post dopisany 23-12-2012 at 12:23 ---------- Poprzedni post napisany 22-12-2012 at 22:39 ----------

Wrzucam tutaj tego loga co wczoraj zrobiliśmy to sobie zobacz ....VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pali bez problemu na zimnym i cieplym łapie od razu

a co do logów to jak tam wyszlo wszystko git?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie bardzo się znam ,niech się ktoś mądrzejszy wypowie ,

---------- Post dopisany 25-12-2012 at 10:30 ---------- Poprzedni post napisany 24-12-2012 at 22:44 ----------

Wiadomo było ze jak to wrzucisz do działu diagnostyka to ci zamkną , loga zrobiłem przy okazji w trakcie testu jak auto jedzie , nie było czasu i warunków na komplet ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam z logami ;) auto teraz w 4 osoby bez problemu pod góre ciągnie a co najlepsze pali zawsze od razu i (40zł na 140km) na trasie ;) moze by tak tego boxa wziął to jeszcze lepiej od dołu by szedl:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokuj z tym boxem ,dobrze jedzie więc nie kombinuj , jak chcesz mocy to zmieniaj pompę i wtryski i na program jedz ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...