Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziurawa pompa wtryskowa


keepper45

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najrozsadniej ustawic dawke zeby nie popierd,, za bardzo ? jakis patent masz wiem ze te tajemnice kazdy ma swoja ale ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą uszczelke z góry czyli pod pokrywą nastawnika wymieniasz bez problemu. Tą bezpośrednio pod nastawnikiem też wymienisz, tyle że musisz ustawić dawke na końcu.

no nie wiem czy tak latwo, sam probowalem majac "prawie" klucze i nie dalo ruszyc zadnej sruby :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie poradziłem bez żadnych problemów ;) Dawke sobie ustaw w granicach 3,6. Będzie optymalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu nastawnika nie przemieszczaj samochodu ani nie kręć kołem pasowym.

---------- Post dopisany at 11:52 ---------- Poprzedni post napisany at 10:04 ----------

PS. Kolego 3.0 to nie jest dawka optymalna tylko górna granica. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wyjąłem swoją pompę. Zdjęć nie wrzucam, bo chyba każdy wie jak wygląda. Mam pytanie: czy pompa wtryskowa ma dopuszczalne jakiekolwiek luzy osiowe na sworzniu, na którym jest umieszczone koło zębate. (Luzów promieniowych nie ma żadnych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bez żadnych komplikacji i czy nic mi nie po-wylata ze środka jak zdejmę gore nastawnika w celu wymiany uszczelki?Bardzo proszę o poradę szanownych kolegow

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówisz o pokrywie nastawnika to możesz śmiało zdejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiesz mi jaki rozmiar klucza jest na tej nieszczesnej srubie ?ta zółta bo na allle... jest troche tego ale ponoc rozne sa jak dzwonilem to kolo sie pyta jaki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo Grzes jestes to git wlasnie dzwonilem o ten klucz ale dziewuszka nie ma pojecia jaki to klucz wie tyle co na tej aukcj pisze czyli nic bo patrzac na fotke ponizej to ktory to jest View image: 2858952592 2 czy 5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć tak na oko ale spróbowałbym z tym: Diesel / Benzyna - Silniki - Narzędzia - Pompy wtryskowe - *s0000276 - Klucz do obsługi pompy wtryskowej "2" (dawki) - Tesam - Firma motoryzacyjna

Bo klucz do tej śmiesznej śruby da się zrobić przerabiając nasadkę 7'kę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie doszlifowałem klucz, a po wymianie uszczelek założyłem śrube na zwykłego torxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje koledzy jak cos kupie albo rozkminie dam znac Po zdjeciu pokrywy mam zwrocic na cos uwage ?

Spokojnie nie chce kolegom chleba zabierac wiekszej ingerencji w ta ustrojstwo nie mam zamiaru palcy wkladac

Jesli ktos ma jakies fotki oprocz tych Grzesia to poprosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wymieniasz tylko górną uszczelkę (pod deklem) to nie ma filozofii większej. Jak już śruby odkręcisz to 2 minuty roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

Ide rezac z 7 nasadka tylko czym ja potraktowac jak srobe chcialbym zostawic ori bo jak bede sprzedawal a sie jakis madry trafi to mu nie przetlunaczysz oooo grzebane bylo uh dekle ale jeb...takich

Dzieki ziomki za podpowiedzi

AAAaaaaa pozniej musze jakos odpowietrzyc cos czy wymiana i pali czy vagowac cos trza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak rozkrecilem wymienilem odpalilem wszystko ok

Na ta nieszczesna srube nabilem nasadke 9/32 bo najlzej dala sie nabic a po 2 to 7 z pierwszego drogiego zestawu mi bylo poprostu szkoda

Jesli cos zj**...to wyjdzie napewno niedlugo no i jeszcze jedna sprawa jakim momentem to skrecic ?Czy ktos z szanownych kolegow wie ? cy cos takiego wogole ma tu znaczenie

Powiem tylko tyle .....rozwaliwo uszczelke po wlaniu z zajeb....K2 antyzelu od roku z tej firmy nie uzywam juz nic od tej pory jak plyn hamulcowy mi zamarzl w -25 st.mrozu a typu plak zostala plama na desce w vecterce a kupilem bo tak sie baba posluzylem

Dzieki kolegom za pomoc niby nic ale.. szacun ziomki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokręć to po prostu z czuciem, nie ma potrzeby dociągać tego na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie na maxa nigdy nie krece ta mania dawno mi minela

Kiedys rozbieralem swoja vectre z uk i przy demontarzu poszczegolnych elementow az zdziwiony bylem jak to wszystko lekko sie odkrecalo , silnik zawias czy skrzynia banalnie leciutko az milo.Auto w orginale bylo ale coz poszlo w kawalki czesci do tej pory sie walaja

Nie ma sensu skrecac na hama bo pozniej sami sobie robote robimy i walka

Przy wymianie przednich wachaczy full kpl.LMO w obecnej 4ce tez nie mialem problemu a podobno sruba laczaca nie chce sie odkrecac

Dzieki koledzy za pomoc Pozdro

---------- Post dopisany 20-12-2012 at 20:01 ---------- Poprzedni post napisany 18-12-2012 at 18:28 ----------

Co tu tak ciiiicho nikomu nic nie cieknie?

A teraz powiem tak na gorze sucho jak pieprz ale wydaje mi sie ze z pod nastawnika jednak troszke sie poci wychodzi na to ze domaga sie jednak wymiany uszczelek . Pytanie ,,ile mozna dac za pompe? w dobrym stanie a ile za pompe ? Wydaje mi sie ze dobrych juz nie ma i czy po wymianie np.samych uszczelek pozniej trzeba duzo rezac?no rozrzad napewno pozniej katy i cos jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...