Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BKE] Problem z kontrolką ESP


Ania-Okruszek

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z kontrolką esp. Otoz samochod stał na parkingu caly weekend i po weekndzie, gdy go uruchomilam zaczela sie palic kontrolka esp.Przycisk esp niereaguje. PO zgaszeniu silnika i odpaleniu od nowa kontrolka gasnie ale potem znowu sie zapala. CZy ktors z was mial podobny problem i chcialby sie podzielic z laikiem takim jak ja??prosze o pomoc bo mi to nie daje spokoju....chodzi o a4 1.9TDI z 2004 avant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłacze sie do tematu ...tylko ze problem dotyczy S4 w B5. Wyciagalem caly klimatronik + poduszke kierowcy, klema byla rozlaczona przez ok 6 godzin. Po poskladaniu wszystkiego do kupy i odpaleniu motoru zaswiecilo sie ESP i ABS i podobnie jak kolega wyzej pisze po wylaczeniu silnika kontrolki gasna i po ponownym odpaleniu po 15sek zapalaja sie na nowo . O co chodzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po chwilowym braku zasilania (np. odłączonej klemie) w samochodach z ESP trzeba zaadaptować czujnik skrętu. Można to zrobić VAGiem, ale z biegiem czasu sam powinien się zaadaptować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posluchaj , udalo mi sie ujechac kawalek ok 30m z predkoscia ponizej 10km/h i w momencie zawracania zaczelo mi takjakby blokowac przednie kolo strony w ktora skrecalem w kazdym badz razi wyczywalna byla praca abs/trakcjii... czy to ma zwiazek jedno z drugim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posluchaj , udalo mi sie ujechac kawalek ok 30m z predkoscia ponizej 10km/h i w momencie zawracania zaczelo mi takjakby blokowac przednie kolo strony w ktora skrecalem w kazdym badz razi wyczywalna byla praca abs/trakcjii... czy to ma zwiazek jedno z drugim?

A kontrolki nie zgasły? Proponuję podłączyć VAGa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem. Kontrolka ESP zapala mi się po pierwszym naciśnięciu hamulca. Czasami kontrolka gaśnie, mogę włączyć i wyłączyć, jest ok., po pewnym czasie zapala sie na nowo. Po podłączeniu do komputera niby wszystko jest ok. Sam nie wiem co dalej robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to esp w tych autach jest az takie wadliwe ze tylke z nim kłopotów.

Kurde ja nie odlaczalam akumulatora ani nic poprostu auto stalo nie ruszane. Bez wzgledu czy skrecam czy jade prosto po jakims czasie od zxapalenia silnika zapala mi sie kontrolka esp i nie da sie jej wylaczyc .NO chyba ze zgasze silnik i odpale na nowo.O co biega???Prosze pomożcie.....

Dzis rano odpalajac auto wlaczyl mi sie na wyswietlaczu komputera syganl "HAmulce".zrobila check i wszystko niby jest ok potem znowu ujechalam kawelek i esp sie wlaczylo....nie wiem co robic...nie wspominajac ze jestem baba i jak pojade na zaklad to mi wcisna jakas scieme i zaplace jak za zloto....doradzcie co robic....

pozdrawiam

laik Ania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania, podjedź chociaż na spota, niech zrobią odczyt błędów.

Wrzuć to do pliku a potem zamieść na forum.

Wtedy będzie można coś gdybać ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ten sam problem z zapalającym się ESP, z moich obserwacji i przeglądania forum doszedłem do wniosku że jest to wina włącznika pedału hamulca, który znajduje się przy pedale. A zapalanie zwiększone jest gdy jest dość wilgotno na polu, na tą chwile to od miesiąca mi się nie zapaliło, a wiosną to kilka razy dziennie i miałem się zamiarem jechać do serwisu po ten włącznik, ale narazie jest ok poczekam do jesieni. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak sie okazalo podczas zdjecia kola kierownicy obrocila sie tasma z miajscem na kostke i odczas skretu w prawo sie deaktywowalo ale juz zrobione. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szogun0 - jak łatwo powiedziec.....zapomnialam dopisac ze ja jestem "początkujący"

Ania, jeśli bywasz w Krakowie, to tam podjedź na spota.

Jeśli częściej bywasz w Sandomierzu, to zaglądnij kiedyś na spota w Rzeszowie ;)

Jakiś komputer i interfejs się znajdzie, sczyta błędy zapisane w pamięci sterowników i wtedy można coś gdybać, czemu świeci się kontrolka.

PS: spot to takie spotkanie maniaków audi. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, nie wiadomo czemu raz na jakiś czas zapala mi się kontrolka od esp, po ponownym odpaleniu silnika wszystko wraca do normy. Najciekawsze w tym wszystkim jest to że nie zapisują się w pamięci żadne błędy sprawdzałem w serwisie. Jak znajdziecie przyczynę to dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często takie problemy sprawia czujnik stopu jednak powinno objawiać się to błędem na ABsie. U mnie takie cuda działy się ok roku , ale z tygodnia na tydzień coraz gorzej aż w końcu zamówiłem nowy, koszt ok 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, jak już wcześniej opisywałem. Wymieniałem czujnik stopu (brak świateł stopu), jednak problem pozostał. Przyznam sie że nie pamiętam, czy kontrolka ESP zapalała mi sie przed wymianą czujnika, czy dopiero po. Jednak mam nowy czujnik a ESP jak sie pali tak sie pali. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...