Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po wymianie rozrządu dużo pali


grzechas_audi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w ostatnią sobotę wymieniłem rozrząd wraz z olejami i od tego momętu auto zaczeło dużo palić 10-15l (wskazania kompa) i wskazówka poziomu paliwa szybko spada. Wczoraj byłem u mechanika bo wyczytałem że ustawienie konta wtrysku na rozrządzie pomoże, no i pomogło bo spalanie spadło. z tym że dziś rano jechałem do pracy i znów spalanie powyżej 8l a przed wymianą w niższych nawet temperaturach auto spalało max 6,7l (cały czas jeżdzę tak samo bez agresji). Rozrząd ustawiony na -1,4. Przy pierwszym sprawdzaniu był na 0. Dodam że nie ma żadnych błędów, proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd ustawiony na -1,4. Przy pierwszym sprawdzaniu był na 0??

Możesz napisać co to znaczy.??

Może masz przeskoczony rozrząd o jeden ząbek do tyłu na wałku rozrządu?? Jak auto chodzi po wymianie rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

synchro -1,4 to nie tragedia. Jednak moze swiadczyc ze mechanik ustawial na znaczki a nie na blokady.

szukalbym tez nieprawidlowo podlaczonych wezykow podcisnienia lub tez zle uszczelnionego dolotu.

zrob logi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synchronizacjia popek na -1.4 to na filie widać spora różnice, realnie nie aż tak ale najlepiej trzymać się w okolicach zera

---------- Post dopisany at 17:41 ---------- Poprzedni post napisany at 17:40 ----------

Ps kata wtrysku się nie ustawia w pd więc to synchronizacje miałeś zle ustawiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...