Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Migająca kontrolka (!) przy uruchomieniu auta.


xBladex

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie od jakiegoś czasu gdy odpalam swoje A4 to zaczyna migać mi ta kontrolka od hamulców (!) i piszczy z 3 lub 4 razy..Pokazała mi sie ona do dzisiejszego dnia 3 lub 4 razy,wiec stwierdziłem ze czas napisać na forum..dodam ze problem pokazał sie dopiero gdy zrobiło sie juz zimno,wcześniej było wszystko ok...Auto stoi w garażu co prawda nie ogrzewanym nie w blaszaku.Co może być tego przyczyną? stan płynu hamulcowego jest dobry.Fotka o która kontrolkę mi chodzi.

2012_12_13_135.jpg

Bardzo prosze o pomoc i jakieś rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za mało płynu... klocki sie przytarły, plyn ubyl, trzeba dolac. jak pozniej wymienisz klocki na nowe to tego plynu bedzie za duzo:wink: przerabialem ze 2 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok doleje płynu..klocki zmieniałem na wiosne z przodu a tył kolo września chyba jak dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jak moj przedmowca..

aku slaby :-).

mialem to samo w niczym to nie przeszkadza...

ale skoro ci robi tak w garazu to jak zostawisz audi na noc na dworzu :-). sam juz wiesz co moze sie stac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wczoraj po godzinie 23 Audi odpaliło bez problemów.dziś rano wszystko było elegancko.Zobacz dziś po pracy czy sie powtórzy ta sytuacja.No to jak aku do wymiany to bardzo fajnie jak na święta :facepalm: Dodam ze 1 raz ta kontrolka pokazała mi sie gdy A4 nie jeździła 3dni tylko sobie grzecznie stała w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie swiadczy o tym ze juz musisz wymieniac aku.... Tylko ze jest slaby i kiedys wkoncu bedzie do wymiany ja tak jezdzilem ponad rok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra sprawdze napiecie w aku..mam nadzieje aku wytrzma jeszcze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przylozysz teraz woltomierz do aku to bedziesz miec wiecej niz te 10.5 V. Napiecie spada dopiero w czasie rozruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sobie sprawdze podczas rozruchu.no mi tez odpala bez zadnego"ale".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalic to odapli, tylko ECU sie skarzy na zbyt niskie napiecie, bo elektronika wtedy nie pracuje poprawnie. Jak napiecie w czasie rozruchu obnizy sie ponizej tych 10.5 V to bedzie sygnal na blacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok posprawdzam sobie to po weekendzie,bo jutro mam wyjazd z samego rana..no ale jakby ladowanie nie bylo to by sie kontrolka swiecila na blacie prawda?a mi sie nic nie swiecie oprocz będu od poduszek powietrznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by ładowania nie było to byś stał po przejechaniu 5 km może być po prostu za słabe, albo jeździsz krótkie trasy i nie zdąży się aku naładować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no do roboty mam jakes 15km,ale a4 jezdze tylko z powodu testowania skrzyni biegow,a tak to przesiadam sie na benzyne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak przedmówcy aku słaby nie wiem jak to jest w b5 ja tak mam w b6 też kiedyś myślałem że to hamulce ale po sprawdzałem hamulce, płyn było wszystko ok i dziwiło mnie to bo zawsze lampka przy odpalaniu trzy razy mrygała i zawsze kiedy rozpoczynał się okres niskich temperatur i auto stało np pare dni nie użytkowane albo stało pod chmurką, i na takim aku jeżdżę już drugą zimę i do tej pory jak narazie nie ma problemów z odpalaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta kontrolka pojawiała się przy skecie na nierównej drodze.Uzupełniłem płyn hamulcowy i zmuszony byłem też wymienić aku bo padł całkowicie.Po tych wymianach problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja dolałem płynu hamulcowego i narazie jest dobrze.. nic sie nie pokazuje do dziś,ale poczekamy zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...