Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa nawigacja Audi a4 b7


Darecki_21

Rekomendowane odpowiedzi

napisz do kolegi H4mm3R

potwierdzam mapki od kolegi sa eleganckie i pewne

---------- Post dopisany at 13:01 ---------- Poprzedni post napisany at 13:00 ----------

U mnie pomogło czyszczenie lasera płyta czyszczacą.Tylko nie mam mapy Polski.Miałby ktos moze mape europy?albo jakas wskazowke zeby zdobyc

Z ta plyta czyszczaca to sam nie wiem bo ogrom ludzi mowi ze po uzyciu takiej plyty laser do niczego juz calkiem

A jakiej kolego uzyles tej plytki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywałem ostatnio. Tutaj opis:

COMPATIBLE BURNER:
 ------------------
 [Asus]
 ò DRW-1814BLT // [FW: 1.14]

 [Pioneer]
 ò DVR 108 DB | FW: PioData DVR-108DX FW118EU 
 ò 109
 ò 110 | Firmware: 1.39
 ò 111D | Firmware: 1.29 seems crucial
 ò 112D | Firmware: 1.09
 ò 112BK | Firmware: 112L
 ò 115
 ò 115D
 ò 116D
 ò DVR-A09XLB | Firmware: 1.59
 ò 212D | Firmware: 1.21
 ò DVR-216D | (FW: 1.09)
 ò DVR-216DBK | (FW: 1.09)
 ò DVR-216L | (FW: 1.09)

 [LITE-ON]
 ò LH-20A1L | FW: BL06
 ò DH20A3S

 [Plextor]
 ò PX-880SA
 ò PX-L890SA

 [MATSHITA]
 ò BD-CMB UJ-120 | FW: 1.00

 [Optiarc]
 ò AD-5680H | FW: 3AHB


 NOTICE:
 -------
 Burn on Verbatim DVD+R 8,5 Double Layer with ImgBurn (1x or slowest)!
 If you try other programs - set BookType "DVD-ROM" if available!
 Above configuration reached the best possible result...

Probowalem nagrac na mojej LG i niestety pod wlozeniu plyty RNS-E widzial nosnik jako aktualizacja. Po wypaleniu na Pioneerze hula bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer 112D potwierdzam że działa. Kupiłem na allegro. Płyta Verbatim DVD+R DL.

W przypadku Pioneer trzeba zmienić book type na DVD-ROM przez modyfikacje firmware tej nagrywarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam z tymi płytami że to takie a nie inne to troszke lipa nie dalej jak wczoraj prowadziliśmy zawziętą dyskusje z zaznajomionym informatykiem

zakład poszedł o 1L gość wziął pierwszą lepszą płyte z półki zarzucił do kompa po godzinie do rns i

iiii navi działa:shock3:

więc nie laser zawiódł tylko stara płyta stała się z jakiegoś powodu nieczytelna

wniosek że chyba lepiej nie trzymać płyty w napędzie

pic polega również na tym iż powinna to podobno być odpowiednia nagrywarka a nie płyta teraz mam mapy na zwykłej dvd tdk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nagrałem mapy na verbatim dvd+r dl i takze po wrzuceniu do rnsa zaczeło aktualizowac soft.Zaaktualizowało soft , radio sie zresetowało i po resecie była informacja zeby włozyc płytke z mapami.Czyli co z tego wszytskiego wynika zeby nagrywac tylko na nagrywarce Pioneer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żeby tylko Pioneer działał, ale jeśli o mnie chodzi to działa bardzo dobrze. Na jakiej nagrywarce nagrywałeś, przestawiałeś "Book Type" na DVD-ROM? bez tego nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przestawiałem.Mogłbys mi wytłumaczyc jak to przestawic "Book type"??.Mam mapy w pliku ISO i po wrzuceniu do nero rozpakowuje i nagrywa.Predkosc jaka nagrywałem to 4x bo mniej nie moge.

W linku poniżej masz tutorial jak wykorzystać Bitsetting w programie ImgBurn i ustawić Booktype na DVD-ROM.

Nagrywanie od A do Z - czyli jak nagrać płytę. - CDRinfo.pl

Wyjaśnienie pojęcia co to jest Bitsetting i dlaczego płyta z "+" jest istotna:

Bitsetting - pojęcie określające zmianę stanu bitu odpowiedzialnego za rozpoznawanie nośnika DVD. Niektóre nagrywarki DVD umożliwiają zmianę tego ustawienia dla nośników DVD+R/RW. Dzięki temu nagrane nośniki DVD+R/RW są przy odczycie traktowane jako płyty DVD-ROM , czyli jak standardowe tłoczone płyty DVD i bez problemu odtwarzane przez starsze napędy DVD (w szczególności stacjonarne).

Nawigacja musi czytać płytę jako DVD-ROM "Read Only Media", czyli płytę tłoczoną nie wypalaną.

Uniwersalną aplikacją umożliwiającą zmianę bitsettingu dla wybranych nagrywarek DVD jest program DVDBitSetter.

Dla nagrywarek LiteOn przeznaczony jest BookType.

Dla nagrywarek firmy Benq BookType Manager.

Jednym z najlepszych programów do zmiany Bitsettingu (poprzez modyfikację biosu) jest na bieżąco aktualizowany Media Code Speed Edit (MCSE).

Ja ustawiałem programem ImgBurn nagrywarkę Samsunga, dla ułatwienia dodam że nagrywarki samsunga opisane są jako "TSSTCorp" czyli "Toshiba Samsung Storage Technology Corporation"

Niestety nie udało się,

Najpierw spróbuj wykorzystać te nagrywarki które masz dostępne, jeśli nie wyjdzie to w tym przypadku najpewniejsza wydaje się zmiana na poziomie Firmware nagrywarki.

Łatwo to zrobić jeśli ma się nagrywarkę Pioneera

poniżej masz namiary na Allegro do nagrywarek z listy, którą przedstawił kolega mylek w poście #29

NAGRYWARKA DVD PIONEER DVR-109DB FVAT/G (3011456419) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

pioneer dvd-rw dvr- 111d (2996388873) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Wydatek jest niewielki jeśli masz kompa stacjonarnego inaczej pozostaje ci kupić interfejs pod lapa i siema... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy majac nagrywarke Pioneera trzeba cos ustawic w programie do nagrywania czy to juz sie samo ustawia?Kolega ma nagrywarke pioneera i mogłby mi nagrac

wejdź tutaj > Book type +R/+RW media on Pioneer drives - Guides - ImgBurn Support Forum . Krok po kroku masz napisane co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam z tymi płytami że to takie a nie inne to troszke lipa nie dalej jak wczoraj prowadziliśmy zawziętą dyskusje z zaznajomionym informatykiem

zakład poszedł o 1L gość wziął pierwszą lepszą płyte z półki zarzucił do kompa po godzinie do rns i

iiii navi działa:shock3:

więc nie laser zawiódł tylko stara płyta stała się z jakiegoś powodu nieczytelna

wniosek że chyba lepiej nie trzymać płyty w napędzie

pic polega również na tym iż powinna to podobno być odpowiednia nagrywarka a nie płyta teraz mam mapy na zwykłej dvd tdk

Do kompa poszla plyta z mapa czy ogolnie dvd jakas? itaki zabieg ruszyl laser w rns-e?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do nagrywarki poszła pierwsza z półki tdk dvd, navi gość ma na kompie chyba jej obraz iso nie chciał zdradzić co bo na tym zarabia ale mi nagrał za litra gorzałki zakład to zakład

czyli nie płyta jest istotna ,a sposób nagrania i nagrywarka

powyżej jest wytłumaczone

wcześniej też kombinowałem z tą verbatim dvd-L ale są dosyć drogie porównując ze zwykłą płytą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale udało wam się nagrać ? Po pierwsze to musi być DVD+R DL "dwu warstwowa" po drugie koniecznie z "+".

Po trzecie Verbatim kosztuje 6 zł jak bierzesz więcej a ja kupuje po 8 zł detalicznie, więc to nie pieniądz.

No i ciesze się mapami z 2013r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...