Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1,9 TDi 110 KM] uszkodzony zawór elektromagnetyczny ?


djbeat

Rekomendowane odpowiedzi

Zdj_cie0146.jpg

<br /><br />

Po zgaszeniu silnika zawór, który jest widoczny na zdjęciu i znajduje się na przewodzie powietrza, przez około 1 minutę buczy (bzyczy jak kto woli :). kiedyś tak nie było

Proszę wyjaśnić jaką funkcję pełni ten zawór ( o ile to zawór)

Proszę napisać czy to buczenie jest niepokojące i zawór wymaga wymian

dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zawór tylko czujnik G71 ciśnienia doładowania. W nim nie ma co buczeć więc pewnie nie w nim jest lokalizacja tych odgłosów. Służy do pomiaru ciśnienia powietrza doładowanego w dolocie przed kolektorem ssącym i na podstawie jego sygnału sterownik silnika "widzi" ile dmucha turbosprężarka i odpowiednio steruje rzeczywistym ciśnieniem doładowania za pomocą elektrozaworu N75 kiedy odbiega ono od zadanej wartości. Możesz się jedynie pokusić o sprawdzenie czy nie ma w jego okolicy jakiejś drobniutkiej nieszczelności albo sprawdź czy nie bzyczy elektrozawór N18, który znajduje się ciut na lewo od G71 ale pod widoczną rurą dolotową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale za nim jest zawór sterujacy EGR'em - kolego to nic groźnego. miałem tak samo po zagrszeniu silnika potrafił jeszcze buczec przez chwile. działał prwidłowo. jak pojechałem do Leoparda na korekcje chipa to mi zmienił mape odpowiedzialna za prace EGR z ze go wogole nie miałem w aucie to mi ten zawór wyłaczył. ale ogolnie to nic groznego- mnie tez to troche denerwowało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się usunąć problem, zrobiłem to przez przypadek

wymieniając przewody od podciśnienia na nowe, bo stare sparciałe i zniszczone, w jednym z nich (o średnicy 6mm idący od przewodu powietrza do zaworu) ktoś włożył śrut od łożyska tak aby przewód był ślepy.

teraz po wyłączeniu silnika nie słychać tego buczenia

Proszę mi wyjaśnić po co ktoś zaślepił przewód od podciśnienia i jakie są skutki naprawy (bo na razie nic nie zauważyłem oprócz ustania buczenia po wyłączeniu silnika)

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idący od przewodu powietrza do zaworu

Proszę mi wyjaśnić po co ktoś zaślepił przewód od podciśnienia i jakie są skutki naprawy

Wyjaśnię jeśli najpierw Ty wyjaśnisz o jakim przewodzie powietrza mowa i jakim zaworze.

Do elektrozaworu N18 od EGR'a przychodzi tylko wężyk z podciśnieniem, wężyk który idzie do siłownika zaworu EGR i wężyk, który idzie do łącznika wężyka z N75 i jako jeden idący do obudowy filtra powietrza więc łącznie 3 wężyki ale żaden nie idzie do przewodu powietrza doładowanego - jeśli o nim mowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...