Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap z 2.4 na 2.8 Jakie problemy i niespodzianki


bania

Rekomendowane odpowiedzi

Kto się orintuje co może nie pasować co trzeba mieć razem z silnikiem oprócz oczywistych rzeczy jak ecu z wiązką , silnik w aucie 2.4 AGA a na przeszczep mam 2.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik nie ma sprzęgła i do tego chodził na tip tronie w quattro moj zamach ze sprzeglem podejdzie chłodnica wyszystkie węże ? ten silnik jest 30 km mocniejszy ? Wydech ? wałek sprzęgłowy i skrzynia wszystko na bank bedzie Plug&Play ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki sa chyba identyczne tylko roznia sie pojemnoscia,zobacz jak wyglada wiazka ele,i komp moze tylko trzeba kompa wymienic do starej wiazki z 2.4,wszystko podejdzie p&p tylko trzeba potem kompa przeprogramowac na manual i oske.Umnie weszed bez problemu 2.8 ACK na miejsce 2.6 ABC,po bardzo malych przerobkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki sa chyba identyczne tylko roznia sie pojemnoscia,zobacz jak wyglada wiazka ele,i komp moze tylko trzeba kompa wymienic do starej wiazki z 2.4,wszystko podejdzie p&p tylko trzeba potem kompa przeprogramowac na manual i oske.Umnie weszed bez problemu 2.8 ACK na miejsce 2.6 ABC,po bardzo malych przerobkach.

no to jak zrobiles swapa z 2.6 na 2.8 to kolega bania bedzie mial jeszcze latwiej przy przesiadce z 2.4 na 2.8, bo 2.6 jest starszej technologii i wiecej roboty na pewno z nim jest przy swapie niz z 2.4 ;-)

takze swapuj jak masz mozliwosc, ale zeby sie oplacalo to tylko na 2.8 193 KM :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że moje sprzęgło z dwumasem podejdzie skrzynia i wydech jest identyczny i pasuje poduszki to wszystko to samo ? Mam ECu do tego 2.8 ale chodzi z automatem jak wygląda to przeprogramowanie ? mam na oku komplet 2.8 za 900zl wiec sprawa jest ciekawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprogramowanie ECU gdzies bylo opisane na forum,wchodzisz w VAG-a i zmieniasz kodowanie,ale bez zmiany i tak powinno auto jezdzic normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie ktoś upewni bo już słyszałem ze ta wersja 190km ma większe sprzęgło i dwumas i mój z 2.4 nie będzie pasować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kazdym V6 benzyna jest sprzeglo 240mm czyli takie samo 2.4 2.6 2.8 ,a w R4 jest 228mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko dzięki a półosie z quatro 2.8 podejdą do skrzyni od 2.4 bez qauatro?

Znalazłem taką autkcje na której jest sprzęgło do 2.8 i nie pasuje do żadnego innego silnika ? ;/ SPRZĘGŁO MECARM AUDI A4 A6 A8 VW PASSAT 2.8 V6 (2861051824) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Może jednak konstrukcja dwumasy jest inna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzeglo dwumasa i polosie przod sa te same jesli auta oba byly w manualu, nie wazne czy oska czy Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.8 była w tip tronie mam zamiar przełożyć komplet dwumas docisk i tarcza z 2.4 i Ma pasować:naughty:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...