Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

drgania/bicie w quattro powyzej 80-100km/h

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

kompletne półsie przednie wymieniłem :/ i nic. wpakowałem już tyle kasy że nie chce strzelać po omacku. A przed dołożeniem quattro z dwumasem bylo ok, jak tylko odebralem auto z q to się zaczeły jaja

Opublikowano

a tylne półosie/ ich przeguby wew ??

Opublikowano

tego nie sprawdzałem. A drogie są ? i czemu akurat wewnętrzne ?

---------- Post dopisany at 22:04 ---------- Poprzedni post napisany at 21:57 ----------

niby nie ma na nich wyczuwalnych luzów jak nimi ruszałem

---------- Post dopisany at 22:04 ---------- Poprzedni post napisany at 22:04 ----------

niby nie ma na nich wyczuwalnych luzów jak nimi ruszałem

Opublikowano

miałem takie problemy ....szukania w ciort....kasy wiadro poszło....problem bardzo prozaiczny się okazał...przeguby wew. do wymiany poszły....te nasze zawieszenia mają plusy i w ciiul minusów....znaleźć problem/usterkę/uszkodzony element jest zayebiście ciężko :kwasny:

Opublikowano
  • Autor

ale tylni czy przedni?

Opublikowano

przedni wykluczam bo wsadzalem 2 inne poloski i tak samo wali wiec to nie to. a Tylne oski ruszalem i nie wyczowalwm zadnych luzow z tad pytanie

Opublikowano

tył......w moim parchu :doh: ....co się nakombinowałem ....stresu/nerwów :facepalm:...kasy :whistling:

Opublikowano
  • Autor

a miales jakeis inne objawy procz wibracji? dzwieki, terkotania?

Opublikowano

drżenie i jakby zębatkę z tyłu słyszał.....przy max skręcie i b. wolnym przemieszczaniu ,czy to na D ,czy R

Opublikowano

ja miełem podobny problem jeździłem po machaniorach i nic nie znaleźli. po czasie auto sprzedałem

Opublikowano
  • Autor

ja macajac wszystkie przeguby mam ok wiec tak naprawde nie moge zlokalizowac ktory to wali, na pewno tylni albo na wale, bo jakby ktorys przedni bil to by na kierownicy bylo widac prace a ta zawsze jest rowno i nie drga, chociaz z przednim tez mam problem, normalnie nic nie puka, ale jak robie zrywa na sniegu to ewidentnie ktorys nawala, nie wazne czy na prostych czy skreconych kolach

Opublikowano

Arturoo, możesz powiedzieć czy to było w B6 ?

Kupiłeś całe półośki czy tylko przeguby? Jeżeli tak to gdzie i za ile?

Opublikowano

wampir kupowałem całe przeguby ....i do mojej b5 :wink:...cen nie pamiętam dokładnie ale to coś koło 100-130 za 2 sztuki dawałem :wink: ....nie daleko mnie jest mieścina(Jasienica) gdzie wszyscy tam żyją z rozbierania aut :wink::decayed:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

I jak problem z drżeniem na 4,5 biegu ustąpił?

Opublikowano

Ja póki co chce wymienić poduszki pod silnikiem, a potem zabieram się za konkretna diagnozę wewnętrznych przegubów tylko, ze ciagle nie mam czasu...

Opublikowano
  • Autor

u mnie jest tak samo, z tym ze to pierwsze jzu wymienilem a przegubow wewnetrznych nei mam kiedy i gdzie... najchetniej wyjalbym wszystkie polosie, zrobil inspekcje na stole organoleptyczną i złożył elegancko na nowym smarze kazdy z nich

Opublikowano

Przeczytałem na innych forach i w 90% przypadkach to przegub wewnętrzny.

  • 1 rok później...
Opublikowano
  • Autor

wracam do starego kotleta bo problem wciaz wystepuje i bardzo mnie wkurza (kola byly rozne ćwiczone, opony tez)

predkosc okolo 140km/h - zaczynaja sie wibracje, a sa jeszcze wieksze w momencie puszczenia pedalu gazu na biegu, jest to takie delikatne bicie z duza czestotliwoscia calego auta, nie na kierownicy

w dodatku, dzis zauwazylem, ze drgania są takie... sinusoidalne, predkosc powyzej 140, zaczynaja sie drgania, w czasie kilku sekund nasilaja sie, potem stopniowo uspokajaja... az chwilke calkiem ustaja, i tak w kolko - czyli doslownie jakby ktos narysowal wykres sinusa gdzie ponizej osi X drgania sie uspokajają az do chwilowego calkowitego zaniku, a powyzej nasilaja sie aby zaraz sie uspokoic

druga sprawa, wydaje mi sie ze drgania przy tych samych predkosciach sa mniejsze na 4tym biegu niz na 5tym

pomysly mi sie koncza, podpora walu jest ok, ustawiana na rozne naprawde sposoby, kola kilka kompletow, na wszystkich to samo doslownie

przeguby wewnetrzne ok, zreszta jakby byly zle to najbardziej przy przyspieszaniu bylo by nie tak...

poki co, bede robil sprzeglo ktoro juz umiera, moze to dwumas dostaje drgawek w okreslonym momencie, nie uklada sie jak powinien przez to traci wywazenie, do tego tarcza tez juz zesrana i docisk przegrzany/zuzyty

zobaczymy

Opublikowano

zostaje ci jeszcze wyważenie wału jeśli to nie pomoże to trzeba zastanowić się nad zmianą skrzyni - uwalony mechanizm różnicowy

Opublikowano

Piszesz że na różnych kompletach kół wiec to nie to, ale znajomy w A6 C5 miał objaw bicia przy przyspieszaniu w granicy 80-120km/h. Później i wcześniej nie było bicia. Wyważał koła dwa razy... aż w końcu pojechał do innego gumiarza i ten mu powiedział, że są źle wyważone. Podobno były źle dobrane ciężarki (teraz już dokładnie nie pamiętam, chyba za duża waga w jednym miejscu czy coś w tym stylu). Wyważył i ma spokój. W każdym razie na tych kołach co miał bicie, "wyważarki" kół nie wykazywały złego wyważania.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.