Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Czy to są dobre części? Pilne!


andrzej_1970

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pewien problem. Zakupiłem części do rozrządu do silnika ADR 1,8 125 kM. Nie jestem pewien czy dobrze zostały dobrane. Oto zdjęcie:

http://img292.imageshack.us/img292/7416/img5798dc6.jpg

Napinacz hydrauliczny i rolka napinająca są niby od nowego typu a pasek rozrządu dostałem na 152 zęby. Nie jestem pewien czy pasek nie powinien być na 153 zęby. Rolka napinająca Ruville 55729, napinacz hydrauliczny Ruville 55709. Jeżeli ktoś montował taki zestaw proszę o pomoc czy to są właściwe części. Teraz zamontowany napinacz i rolkę mam starego typu.

Dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego zestawu pasek musi być na 153 zęby. Na 152 zęby pasek nie wejdzie. Rozrząd starego typu ma trochę mniejszą rolkę napinającą i inny napinacz. Rolka prowadząca pozostała bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie? Ile wynosi odległość między rolką napinającą a napinaczem hydraulicznym bo w dieslu o podobnej rolce to ustawienie wynosi 4mm.Nie wiem po zmianie na nowy typ czy ta odległość jest taka sama czy inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rolka i napinacz właściwy ale pasek do tego musi być 153z, do tego jeszcze jedna mała rolka prowadząca, której nie masz chyba, a lepiej wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei jak zamawiałem pasek - Przyjmujący zamówienie, prosił mnie o podanie numeru nadwozia, bo ADR są montowane dwa rodzaje paska . Więc musiał określić po VIN który pasuje do mojego. Rolka i napinacz chyba mam identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna zastąpic stary typ rozrzadu nowym tylko trzeba wszystkie elementry dac od nowego typu. Chyba ze zmieniasz sam pasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi mam aktualnie dwa paski na 152 i 153z małą rolkę też posiadam ale zdjęcia nie robiłem tylko proszę jak ktoś może o podpowiedz odnośnie naciągu paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym zestawie którym pokazałeś na zdjęciu gdy wyciągasz szpilkę napinacz automatycznie napina rolkę i nic nie trzeba regulować.

pomocna stronka zmiany starego typu rozrządu na nowy http://www.audiworld.com/tech/eng35.shtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...