Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa pompka centralnego


Woyciech13

Rekomendowane odpowiedzi

Moi Drodzy,

Potrzebuję szybkiej pomocy. Odłączył mi się wężyk od spryskiwacz tylniej szyby i zalało pompkę centralnego zamka.

Pompka padła (ścieżki powypalane - nie ma szans na reaktywację). Symbol pompki którą miałem to 8L0862257E.

Kupiłem na szrocie nową (używaną za 250 zeta) o tym samym symbolu. Poo zamontowaniu - po przekręceniu kluczyka w drzwiach w pompce włącza się przekaźnik (chodzi cały czas) i drzwi ani nie zamyka ani nie otwiera. W starej pompce były dolutowywane dwa połączenia dwoma kabelkami - nie oryginalne. Teraz pytanie - czy stara pompka nie była do mojego modelu auta i ktoś kombinował aby działało - czy nowa pompka jest po prostu uszkodzona? Dzwoniłem do obydwu ASO Audi w Krakowie i w obydwu stwierdzili że do mojego modelu powinna być pompka o symbolu 257G. Byłem u jednego elektryka w Krakowie (ul. Centralna 77) ale człowiek nie podjął się kombinacji. Co radzicie w takiej sytuacji? Moje autko to Audi A4 B5 produkcja 1997 (model 1998) Avant, silnik ADR - bez alarmu, bez sterowania szyb z pilota.

Z góry dzięki za pomoc i pozdrowienia,

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twojego opisu wynika że nowa pompka ma uszkodzony wirnik i dlatego chodzi cały czas. Jeśli stara działała do końca tylko padła z powodu zalania to ją rozbież i przełóż sobie wirnik do nowej i będzie działać.

Jesli chodzi o numer twojej pompki to masz dobry numer taki był montowany w tych rocznikach a nastepnie potem zastąpiony przez numer 257A a potem przez G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Problem w tym że po podłączniu nowej pompli nie działa oświetlenie wnętrza oraz elektryczne podnoszenie szyb. Przy starej pompce również to nie działało dlatego elektryk zmostkował połączenie przy jednej wiązce dochodzącej do pompki i wszystko działało do momentu zalania. Przed podłączeniem "nowej" pompki doprowadziłem wiązki do stanu pierwotnego ale niestety jak wcześniej wspomniałem nie działają szyby oraz oświetlenie wnętrza + oczywiście nie działa centralny zamek - tylko przekaźnik w pomcpe pracuje cały czas (załącza się po przekręceniu kluczyka w drzwiach i się już nie wyłącza aż do rozłączenia wiązki doporwadzającej zasilanie do pompki).

---------- Post dopisany 08-01-2013 at 06:29 ---------- Poprzedni post napisany 07-01-2013 at 21:07 ----------

Polecicie jakiegoś elektryka w Krakowie?

---------- Post dopisany 12-01-2013 at 16:09 ---------- Poprzedni post napisany 08-01-2013 at 06:29 ----------

Dziś byłem na szrocie w którym kupiłem pompkę. Podłączyliśmy z gościem inna o symolu z końcówką 257G. NIestety to samo. Po przekreceniu kluczyka słychać tylko przekaźnik i nic więcej. Czy zakładając nowy moduł nie trzeba czegoś przeprogramować? Dziwne żeby druga pompka była zepsuta w ten sam sposób. Ewentualnie polecicie jakiegoś kumatego elektryka w Krakowie? Jeszcze raz dzięki za pomoc.

---------- Post dopisany at 16:11 ---------- Poprzedni post napisany at 16:09 ----------

Dodam jeszcze że gość ze szrotu w Wieliczce to "kolo git" - oddał mi pieniądze za kupioną u niego pompkę. Ale co z tego jak nadal nie mam centralnego ...

---------- Post dopisany 13-01-2013 at 14:04 ---------- Poprzedni post napisany 12-01-2013 at 16:11 ----------

Nikt nie wie czy po wymianie całego modułu zamka centralnego trzeba coś przeprogramować czy nie? Przecież wszyscy posiadacze B5 mają ten badziewny moduł (pompkę) i grono z Was musiało to badziewie wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zobaczyłem kontynuację tamatu, najczęśćiej po podłączeniu pompki nie trzeba kodować ale zdarza się że trzeba ją zakodować tak samo jak była poprzednia, natomiast po wymianie pompki trzeba w każdym przypadku przyuczyć kluczyki bo nie będzie ich rozpoznawał chyba że robisz przeszczep tzn. przekładasz wirnik lub silniczek do twojej starej to wtedy wszystko działa bez kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Golem1 za info. Ja muszę wymienić caóość - elektronika ze starej pompki do niczego się już nie nadaje. Taj jak opisałem wcześniej - po podłączeniu dwu "nowych" pompek (257E oraz 257G) po przekręceniu kluczyka (nie pamiętam w którą stronę) włącza się przekaźnik i cyka cały czas. Po przekręceniu kluczyka w drugą stronę cykanie ustaje. Oczywiście zamki ani drgną. Teraz nie wiem czy obydwie "nowe pompki" są do kitu (dziwne aby obydwie były padnięte w ten sam sposóB) czy coś innego jest nie teges - dlatego pomyślałem o ewentualnym programowaniu elektroniki pompki. Rozumiem że VAG niezbędny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do zakodowania pompki będzie vag potrzebny aby zakodować jak była wcześniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...