Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obroty silnika zbyt wolno opadają


damage

Rekomendowane odpowiedzi

W czasie jazdy przy zmianie biegów za kazdym razem szarpie,bo obroty w momencie zmiany biegów wolno spadają to znaczy zmieniam bieg a obroty zamiast spaść od razu trzymają przez 1-2 sek.Vag blędów nie wykazuje.Co to może być???gdzie leży przyczyna???

Czy jade czy stoje mam ten sam problem,nie zawsze ale coraz częściej to sie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik przy pedale sprzęgła w pierwszej kolejności do sprawdzenia. Najłatwiej vagiem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to sprawdzic w jakiej sekcji szukac tego czujnika,bo prawdopodobnie to on jest przyczyną tego problemu,bo gdy walne kilka razy noga na maxa w sprzeglo czy pedał gazu to wszystko wraca na chwile do normy.

---------- Post dopisany at 14:34 ---------- Poprzedni post napisany at 14:33 ----------

ps.

oleju nie ubywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem, w pierwszej kolejności czujnik do sprawdzenia, to najtańsza i najbardziej prawdopodobna przyczyna:wink: Wymiana na nowy i po problemie:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień kolego może najpierw czujnik sprzegla i zobacz czy pomoże a dopiero kata bo jak obie odrazu rzeczy wymienisz to nie bedzie do końca wiadomo co było tego przyczyną żeby na próżno później czujnika nie wymieniać jak ktoś będzie miał podobną sytuację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniaj czujnika przy sprzęgle na pałę. Wejdź w Vagu w 01 Engine, następnie 08 Meas. Blocks i wybierz grupę 006 a w drygiej kolumnie od lewej będziesz miał trzypozycyjne pole wskazań. Przy sprawnych czujnikach F36 (pedału sprzęgła - pierwsza cyfra) i F47 (pedału hamulca - druga cyfra) i F (włącznik świateł stop - trzecia cyfra) bez wciśkania któregokolwiek z pedałów ma być wskazanie "000" a po wciśnięciu pedału sprzęgła ma się wskazanie zmienić na "100". Po wciśnięciu dodatkowo pedału hamulca wskazanie ma wyglądać tak "111". Jeśli przy manipulowaniu pedałem sprzęgła pierwsza cyfra się nie zmienia to najpierw sprawdź czy kebelki są całe i wtyczka nie zaśniedziała lub piny czujnika a jeśli te będą OK to dopiero wtedy zmiana na inny czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odświeżam temat, u mnie też wolno spadają obroty i zdaje mi się że jest mniej dynamiczny, co może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...