Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duze cisnienie pod korkiem-odma czy ezektor? 2.8 30v


radi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po swapie z 2.6 na 2.8 mam maly problem,wszystkie uszczelki nowe,zimeringi itd,a olej wywala z napinaczy lancuchow i robi sie duze cisnienie pod korkiem,bez odmy jest wszystko OK,odma czyszczona wszystko pzelatuje swobodnie,

image.jpg

image.jpg

(fotki zapozyczone z neta)

czy moze byc winna ta puszka na fotach i wogole od czego ona jest,ma byc to drozne w obu kierunkach czy w jednym???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest cisnienie duże pod korkiem to raczej pierscienie przedmuchy maja ;/ kumpel w ADRze mial takie cisnienie ze na trasie Toruń - Warszawa wystrzeliło mu 4 razy bagnet ; D wymiana pierscieni zalatwila sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm-pierscienie raczej chyba nie,bo wczesniej silnik chodzil dobrze przed swapem do mojego audi i niebylo cisnienia,tylko stal z pol roku w garazu i moze cos sie zapchalo,po zamontowaniu silnika jest wszystko OK,ciagnie jak szalony,pracuje rowno,tylko ten olej wywala,ale jak sie zdejmie odme to niema cisnienia i niewywala oleju?chodzi mi o ta puszke na fotach od czego ona jest i jakie zadanie spelnia bo byc moze ta pucha sie zapchala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by przylapalo pierscienie to chyba by mocy nie mial i by dmuchalo w bagnet oleju,a nie w korek,ale na dniach zlece sprawdzenie cisnienia na garach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez różnicy czy w bagnet czy w korek ; ) Aaa i moc u kumpla była też ok. Narazie jeździj zrób dziurkę w korku czy cos i tyle , chyba że koniecznie chcesz żeby cykał jak nóweczka to kombinuj ; ))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmy sprawdzone ? Nie wiem czy u ciebie jest eżektor , ale jeśli tak to sprawdź go . Ten zaworek ma odmie wg mnie powinien przepuszczać tylko w kierunku dolotu.

---------- Post dopisany at 21:13 ---------- Poprzedni post napisany at 21:09 ----------

Eżektor blokuje przepływ w kierunku Serwa , tylko w stronę dolotu powietrze powinieneś móc przedmuchać. Drugi mniejszy króciec ma być drożny w obie strony ( Dolot <-> mały króciec ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie czytalem na forum A6 i Passata ze winny moze byc ezektor (w silniku ACK jest takie cudo) ,bo bez odmy olej juz nie wycieka,a ezektor powinien wyciagac chyba powietrze z pod dekli w strone kolektora ssacego.

Czy ktos moze wie gdzie taki ezektor kupic? oprocz aso,szukalem na necie ale niemoge znalesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ASO skoda da rade kupic taki ezektor i uszczelki do 2.8 30v,bo ASO audi jest az 60km ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupisz bez problemu, ja kupowałem latem w skodzie, ale najpierw wyjmij swój i sprawdź czy jest dobry, ja nawet miałem gdzieś schemat jak się nówka zachowuje ale do 1.8t. Poza serwisem niedostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy wiem jak powinien sie zachowywac,a stary wlasnie trzeba sprawdzic,ale mysle ze to jego wina,oby:)

ezektor.jpg

---------- Post dopisany 16-02-2013 at 14:01 ---------- Poprzedni post napisany 13-01-2013 at 18:17 ----------

Juz wszystko jest OK ,cisnienia niema pod korkiem,ani z bagnetu,winny byl ezektor.pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy wiem jak powinien sie zachowywac,a stary wlasnie trzeba sprawdzic,ale mysle ze to jego wina,oby:)

http://s8.postimage.org/es8eei8td/ezektor.jpg

---------- Post dopisany 16-02-2013 at 14:01 ---------- Poprzedni post napisany 13-01-2013 at 18:17 ----------

Juz wszystko jest OK ,cisnienia niema pod korkiem,ani z bagnetu,winny byl ezektor.pozdr

W która stronę był zapchany / niedrożny ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkie strony byl nie drozny

---------- Post dopisany 20-02-2013 at 18:40 ---------- Poprzedni post napisany 17-02-2013 at 21:07 ----------

http://www.a6klub.pl/-a6-c5-avant-wyczyscilem-ezektor-vt53359.htm

zapozyczone z klubu a6,moze komus pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...