Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak podświetlenia podsufitki po otwarciu drzwi


fanthomas18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Temat może przerabiany, ale nie znalazłem nic, co by pasowało do mojej usterki.

Mam taki problem w mojej B5, a mianowicie gdy otwieram drzwi z pilota nie włącza się podświetlenie podsufitki (środkowy włącznik w pozycji po prawej stronie), natomiast włącza się po wyjęciu kluczy ze stacyjki, czyli tak jak powinno. Chciałbym aby zapalało się po otwarciu samochodu, gdyż planuję założyć lampki podświetlenia przestrzeni nóg i miałbym gdzie się z tym podpiąć.

Moja A4 B5 1.9TDI 90km 1Z.

Gdzie mam szukać problemu?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez dziala tylko po wyjeciu kluczyka. moze ktos pomoze?

kolego u Nas nie działa po otwarciu z pilota,zaświeci się jak otworzysz drzwi lub jak wyjmiesz kluczyk ze stacyjki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez dziala tylko po wyjeciu kluczyka. moze ktos pomoze?

kolego u Nas nie działa po otwarciu z pilota,zaświeci się jak otworzysz drzwi lub jak wyjmiesz kluczyk ze stacyjki

Mała poprawka, u mnie nie działa jak otwieram z pilota i po otwarciu drzwi też nie działa, działa tylko po wyjęciu kluczyka ze stacyjki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem też tak,że raz to działało raz nie ale po wyjęciu pompki centralnego poczyściłem całą płytkę,popsikałem sprajem do kontaktów i teraz działa po otwarciu drzwi i po wyjęciu kluczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie macie uwalone mikrostyki w drzwiach, dlatego nie działa po otwarciu podświetlenie. Ale dla pewności sprawdźcie otwierając po kolei drzwi. Jeśli po otwarciu któryś się nie zaświeci to uwalony mikrostyk. Jeżeli po otwarciu wszystkich drzwi ani razu nie włączy się podświetlenie, przyczyny szukałbym w pompce centralnego. Ciężko o to aby mikrostyki we wszystkich drzwiach nagle się uszkodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bagażniku, po prawej stronie, za boczną tapicerką.

A w jaki sposób ją stamtąd wyciągnąć? Po odsunięciu tapicerki bocznej, zobaczyłem taką gąbkę, coś a'la izolacja, żeby pompka zimą nie zamarzła, ale co dalej? Jak ją zdemontować?

---------- Post dopisany at 09:42 ---------- Poprzedni post napisany at 09:41 ----------

Pewnie macie uwalone mikrostyki w drzwiach, dlatego nie działa po otwarciu podświetlenie. Ale dla pewności sprawdźcie otwierając po kolei drzwi. Jeśli po otwarciu któryś się nie zaświeci to uwalony mikrostyk. Jeżeli po otwarciu wszystkich drzwi ani razu nie włączy się podświetlenie, przyczyny szukałbym w pompce centralnego. Ciężko o to aby mikrostyki we wszystkich drzwiach nagle się uszkodziły.

Po otwarciu każdych drzwi po kolei i wszyskich razem nie było znaku, lampka nie zapaliła się. A co może być nie tak z tą pompką że nie zapala się podświetlenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tej "izolacji" jest pompka, z tą izolację ją wyciągasz. A co do drugiej części pytania to przyczyną nie działania mogą być tzw. zimne luty. Po wyjęciu rozłóż pompkę i sprawdź dokładnie wszystkie miejsca na płytce gdzie są luty czy są one w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem ją, rozebrałem, wszystkie luty wydają się być w porządku a problem nadal jest, bez zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo spróbuje dorwać inną pompkę centralnego, od passata b5 1.6 w benzynie by pasowała? Passat przedlift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak inaczej można sprawdzić czy to wina pompki centralnego, mikrostyku czy czegoś jeszcze innego? Pompka chodzi normalnie, kable przy kostkach nie są zaśniedziałe.

---------- Post dopisany at 18:44 ---------- Poprzedni post napisany at 18:39 ----------

Pompkę mam taką jak nr 2

pompka.jpg

<br /><br />

---------- Post dopisany at 19:04 ---------- Poprzedni post napisany at 18:44 ----------

A może jest ktoś z okolic Wa-wy, kto posiada taką A4-kę, bądź taką pompkę i użyczyłby na chwilę swojej pompki w celu sprawdzenia, czy moja pompka jest dobra? Ew. info proszę na PW.

---------- Post dopisany 15-01-2013 at 00:48 ---------- Poprzedni post napisany 13-01-2013 at 19:04 ----------

Odświeżam

---------- Post dopisany 26-01-2013 at 11:22 ---------- Poprzedni post napisany 15-01-2013 at 00:48 ----------

up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem. Przy otworzeniu drzwi (jakichkolwiek) nie zapala się światło podsufitki. Sprawdziłem wszystkie mikro styki i wszystko gra, po otworzeniu drzwi w każdej kostce prowadzącej do zamka robi się obwód zamknięty, czyli powinno światło się świecić. Po wyjęciu kluczyka ze stacujki lampka się zapala normalnie. I teraz które piny w kostce od pompki odpowiadają za zapalanie się lampki? Może da się podłączyć jakoś na krótko żeby zapalało się przy otworzeniu i gasło przy zamknięciu, bez żadnej czasówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Również się dołączam do wątku. Mój problem jest taki, że wogóle nie ma światła otwierając którekolwiek drzwi. Czy samochód jest wl. czy wył. Sprawdzałem bezpieczniki i są w porządku. Zarówno z przodu jak i z tyłu brakuje światła w podsufitce. Po otwarciu drzwi z tyłu działa podświetlenie pod nogi.

Może ktoś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie często zdarzają się takie przypadki jak tobie andzia883. Zwykle padają mikrostyki w drzwiach, lub elektronika w pompce centralnego zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...