Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parujace wnetrze


Pawlo 2004

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam mały problem, od czasu do czasu paruje mi wnetrze, zazwyczaj jak jest przymrozek to od srodka mam zaraz parę na szybach :kwasny:

Jak na zewnatrz pada deszcz czy tez jest słonecznie to nic się nie dzieje. Paruje tylko jak jest mroźno... WTF??

sprawdzałem juz w MMI cyrkulacje powietrza i wszystko jest właczone. Filtry powymieniane jakies 3 miesiace temu, dywaniki suche.

Jakies sugestie? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to co mam nie grzać jak jest zimno :decayed:

Najlepsze jest to, ze zaparkuje samochód w pracy o godzinie 14:00 i nie odpalam go do wieczora i auto nie paruje do czasu aż powiedzmy o 21:00 nie zrobi sie mroźno, wtedy automatycznie osiada szron na szybach z zewnątrz a w aucie na każdej szybie jest taka para jakby ktoś gotował sobie wodę na kawę w tym samochodzie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza sprawa to dywaniki zawsze cos sie wchłonie jak nie w dywanik to w podłoge i bd parować 2 sprawa to zmiana temperatury z wewnąt i zewnątrz i też bedzie parować i nic z tym nie zrobisz dajesz na auto i samo odparuje zaopatrz sie w woreczki z granulatem na wilgoć wkładasz w boczek drzwi i masz spokój bynajmniej ja tak załatwilem sprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza sprawa to dywaniki zawsze cos sie wchłonie jak nie w dywanik to w podłoge i bd parować 2 sprawa to zmiana temperatury z wewnąt i zewnątrz i też bedzie parować i nic z tym nie zrobisz dajesz na auto i samo odparuje zaopatrz sie w woreczki z granulatem na wilgoć wkładasz w boczek drzwi i masz spokój bynajmniej ja tak załatwilem sprawe

Dywaniki są suche na milion procent.

Co do zmian temperatur to w B6 mi nie parowało i nikomu z kumpli w pracy tez nie paruje. Szyby są tak zaparowane, ze po właczeniu nadmuchu na szyby wcześniej szron sie z zewnatrz topi a szyby w wewnatrz nadal zaparowane :kwasny:

Muszę kupic gdzieś granulat na wilgoć, może to troche pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

połóż dziennik zachodni na deskę rozdzielczą zastawiając tym samym otwory nawiewu na szybę i daj znać czy pomogło/ miałem to samo, gazeta pomogła

co jakiś cza wymianka gazetki na "świeższą"

Panowie mam mały problem, od czasu do czasu paruje mi wnetrze, zazwyczaj jak jest przymrozek to od srodka mam zaraz parę na szybach :kwasny:

Jak na zewnatrz pada deszcz czy tez jest słonecznie to nic się nie dzieje. Paruje tylko jak jest mroźno... WTF??

sprawdzałem juz w MMI cyrkulacje powietrza i wszystko jest właczone. Filtry powymieniane jakies 3 miesiace temu, dywaniki suche.

Jakies sugestie? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak zaparuje ci szyba to włączając nawiew na szybę piwina odparowac w kilka chwil. Ps masz włączona klime ? U mnie chodzi cały czas i zero problemu parowania. Klima osusza powietrze i nie ma wilgoci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi paruje najczęściej latem jak jeżdżę parę dni na klimie temp 18* jak ją wyłacze to parują szyby jak wściekłe wtedy daje na 28* grzanie jeżdżę w tym cieple przez pół dnia i już nie paruje. Moja teoria taka ze osuszam w ten sposób wloty w których gromadzi się para i środek w którym jest wilgotno możesz spróbować czy zadziała :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak zaparuje ci szyba to włączając nawiew na szybę piwina odparowac w kilka chwil. Ps masz włączona klime ? U mnie chodzi cały czas i zero problemu parowania. Klima osusza powietrze i nie ma wilgoci .

Klima jest włączona cały czas. Jak zaparuję to włączam nawiew na szybe ale jak już wyżej napisałem pary jest tyle, ze nie zajmuje to chwili tylko z 5 minut i zaparowana nie jest tylko przednia szyba tylko dosłownie wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak samo w mojej B7 - wcześniej miałem Lagunę i nie było takiego problemu - teraz po jeżdżeniu jak ją stawiam na jakiś czas to od środka mega zaparowana, dzisiaj jechałem w trasę na zew -8, z tyłu jedna osoba i od środka tylne szyby były mega zamarźnięte :( nawiew na 23 stopnie i na 3 kreski mocy...dla mnie to jakieś ssssssssłabe jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dzisiaj zamarzla szyba od środka ale spowodowane to bylo woda na dywaniku czyli wilgoć w aucie. Co do odparowania szyby zajmuje to kilka chwil. Koledzy a kiedy wymienialiście filtr kabinowy on ma duży wpływ na zaparowane szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie kupuj więcej popowodziowych aut ;)) o tej porze roku to norma, ja mam w swojej agnieszce filtr weglowy za 80 dych i też tam trochę paruje... piasek albo żwirek dla kotów i powinien wyciągnąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie parowanie to normalna zecz ze wzgledu ruznicy temperatury otoczenia czlowiek ma 36,6 a na zewnacz duzo mniej wydychamy w tedy pare czyli wode z ust i wystarczy wlaczyc ogrzewanie aby ocieplic i wysuszyc powietsze w aucie woda na dywaniku niema z tym nic wspulnego ani filtry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w dostawczym samochodzie pomogła zmiana dywaników z welurowych na gumowe i przestało tak parować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...