Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Włamanie do domu....jak uniknąć, jakie zabezpieczenia, alarmy....


Wojtek_A4

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś ma ochotę to mogę pomóc/doradzić jaki system alarmowy zamontować. Siedzę w tym od kilku lat więc coś tam już wiem :decayed:. Wszelkie pytania proszę na Pw.

Pozdro

ps. Ewentualny montaż na terenie woj. pomorskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma zadnych zabezpieczen chroniacych w 100%, jesli na rynku pojawia sie nowe zabezpieczenie do złodzieje sa pierwszymi klientami ktore je kupuja, oczywiscie alarm, pies, kraty, rolety wszystko to utrudni ale nie uchroni, najlepiej ubezpieczyć na wartość nowa

Nie zgadzam się z tym zdaniem. Czy wiesz co to jest system 2EOL?? podejrzewam że nie masz pojęcia jak współczesne zabezpieczenia domowe działają. Dobrze założony alarm uchroni przed włamaniem (czytaj nie da się wejść do domu bez uruchomienia alarmu). W moich okolicach jest dużo włamań i jakoś tam gdzie są alarmy złodzieje sobie odpuszczają takie mieszkania czy domki. Kraty to jest pułapka dla samego siebie (w razie pożaru czy innych niefartownych zdarzeń losowych), pies też nie jest wyjściem bo przeważnie przed wejściem nawiercają dziurkę i wpuszczają gaz usypiający, działający także na psa (co prawda to nie jest gaz usypiający ale nie będę mówił jak się włamać tylko jak się od tego uchronić).

Obecny alarm spełnia funkcję:

- sabotażową, nawet jak jest wyłączony to nie da się zdjąć czujki, np w celu przysłonięcia jej czy uszkodzenia,

- czujki są podłączone parametrycznie, nie da się przeciąć, czy zewrzeć przewodu jak na filmach i unieszkodliwić czujki,

- sygnalizatory posiadają zabezpieczenie od zapiankowania, oderwania od podłoża itp

- klawiatury tez posiadają funkcje sabotażową i tak jak pokazują na filmach że zdejmują i cos tam kombinują to jest bajka. Klawiatura tylko wprowadza kod do centrali, uszkodzenie manipulatora czy kombinowanie przy nim nic nie da.

- odłączenie zasilania też nic nie da bo centrala posiada akumulator własny.

Jedynym wyjściem żeby unieszkodliwić alarm jest dostanie się do jednostki centralnej i tam można już mieszać, jednak centralka powinna być umieszczona w miejscu trudno dostępnym a pomieszczenie powinno być najlepiej zabezpieczonym pomieszczeniem w budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na ta chwile walcze z ubezpeczalnia.

Na alarm nie mam czasu...

Chca wszystkie zdjecia zaginionych rzeczy- kolczyki, zegarki, naszyjniki, zawieszki itp itd...

Wez to teraz znajdz....:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam kilka pytań:

1. Czujki na okna - jeżeli przy obecnej instalacji nie są one zamontowane to można to teraz zrobić nie wymieniając okien??

2. Obecnie w domu jest jedna centralka i dwa obwody (nie wiem jak to się fachowo nazywa) na parter i piętro. Czy można jakoś założyć drugą centralkę (klawiaturę) do alarmu na piętrze - jest tylko na parterze)??

Jeśli jest to możliwe to jakie są orientacyjne koszta tego przedsięwzięcia?? Obecnie czujki są w każdym z pomieszczeń domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam kilka pytań:

1. Czujki na okna - jeżeli przy obecnej instalacji nie są one zamontowane to można to teraz zrobić nie wymieniając okien??

2. Obecnie w domu jest jedna centralka i dwa obwody (nie wiem jak to się fachowo nazywa) na parter i piętro. Czy można jakoś założyć drugą centralkę (klawiaturę) do alarmu na piętrze - jest tylko na parterze)??

Jeśli jest to możliwe to jakie są orientacyjne koszta tego przedsięwzięcia?? Obecnie czujki są w każdym z pomieszczeń domu.

Ad 1. Tak tylko że je będzie widać, zrobię zdjęcie mojej pracy i wstawię,

Ad 2. Zależy od centrali jaką posiadasz, najprawdopodobnie nie trzeba drugiej centrali, wystarczy tą przeprogramować, jak byś podał nazwę alarmu to Ci powiem czy można czy nie lub zdjęcie klawiatury

---------- Post dopisany at 14:29 ---------- Poprzedni post napisany at 14:26 ----------

Cena jednej kalwiatury (manipulatora bo tak to się prawidłowo nazywa) dodatkowa to jest koszt rzędu 200-300zł i do tego dochodzą Ci kontaktrony w oknach (5-10zł sztuka). No i oczywiście koszty robocizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje założyć alarm - dom jednorodzinny - obecnie budowa.

Ktoś na forum się może tym zajmuję ?

A może ktoś poleci dobrą firme ?

Czym sie kierować przy wyborze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdj_cie0150.jpg

<br /><br />

Zdj_cie0151.jpg

<br /><br />

W moim wykonaniu będzie to wyglądało miej więcej tak. Chodzi o kontaktrony na oknach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem źle to nie wygląda, myślałem że to co większego jest. Co do tej centralki to wiem, że można ją tak zaprogramować, ale bardzie mi chodzi czy można podłączyć drugą centralkę w innym miejscu tak aby aktywować alarm z jednej lub drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze watek się przyjął.

mily jak podam nazwę alarmu jesteś w stanie mi powiedzieć czy jest coś wart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje założyć alarm - dom jednorodzinny - obecnie budowa.

Ktoś na forum się może tym zajmuję ?

A może ktoś poleci dobrą firme ?

Czym sie kierować przy wyborze ?

Ja się zajmuje, ale jesteś ze śląska więc Ci nie pomogę. Wybór pozostaw instalatorowi on wie co najlepiej zamontować (no chyba że trafisz na naciągacza).

Mogę Ci powiedzieć co ja stosuje. Przeważnie są to centrale Satela Versa 15 na czujkach Boscha (moim zdaniem najlepsze, ale są ludzie co zaraz stwierdzą że coś tam jest lepsze. Tak czy inaczej jeszcze na tych czujkach się nie przejechałem). Jeżeli nie ma w pobliżu zaprzyjaźnionych sąsiadów namawiam na powiadamianie GPRS/SMS.

Jak klient ma pieniążki i chce je wydać wtedy montuje Satela Integre 128WRL.

Koszt średniej wielkości domku (ok 160m2) to jest ok 2000-3000 tys zł za materiał, cena robocizny w nowym ok 1000zł

---------- Post dopisany at 21:03 ---------- Poprzedni post napisany at 20:59 ----------

Dobrze, ze watek się przyjął.

mily jak podam nazwę alarmu jesteś w stanie mi powiedzieć czy jest coś wart?

Bez wiedzy jaki jest alarm nie jestem w stanie Ci pomóc, ewentualnie zrób zdjęcie klawiatury.

No niestety jak okno już jest zamontowane nie da się zamontować tych ukrywanych, ale te białe kontaktrony nie rzucają się w oczy (jak jest jeszcze zasłona to nie widać)

---------- Post dopisany at 21:07 ---------- Poprzedni post napisany at 21:03 ----------

na etapie budowy można je ładnie zamaskować w górnej częsci okna

Jak je zamontujesz w górnej części okna to ich wtedy nie rozszczelnisz na noc. A chyba nam chodzi o to żeby w nocy nie otworzyli okna.

I to są te błędy przez które później klient nie załączy alarmu na noc bo nie może przewietrzyć pokoju na zazbrojonym alarmie, więc go nie zazbraja. I jak na złość raz nie załączysz alarmu i wtedy się włamią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jeśli chodzi o firmy ochroniarskie to wykonują one najtaniej instalacje a nawet za cenę podpisania z nimi umowy ale niestety coś za coś gdyż oni nie zabezpieczają domu tak jak to zrobi ktoś siedzący w temacie:) Teraz jest mnóstwo sprzętu i w różnym przedziale cenowym. Bardzo dobrym rozwiązaniem i w miarę tanim są centrale Satela gdyż mają bardzo dużo urządzeń peryferyjnych jak moduły ethernet, gsm itp. no i zawsze można liczyć na pomoc serwisu:)

A co do założenia drugiej centralki to prawie każda centrala ma podział na strefy także można dołożyć klawiaturę strefową i problem rozwiązany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem tego pisać że firmy ochroniarskie montują sprzęt niskiej jakości, bo głupio to brzmi z ust instalatora. W firmie ochroniarskiej proszę nie montować, proszę wybrać mnie mam lepszy sprzęt :) Brzmi tak jak byś klienta chciał naciągnąć.

Jak nie chcecie mieć fałszywych alarmów i działający alarm to niech nie zakłada go firma ochroniarska.

Ale nadal nie wiem po jakiego grzyba koledze druga centrala. Może jemu chodzi tylko o drugi manipulator? Albo żeby podzielić dom na kilka części?

Druga centrala ma uzasadnienie tylko gdy jest drugi budynek (np garaż wolnostojący), wtedy jedną centralę dajesz w 1 drugą w 2 i to można zrobić na jednym sygnalizatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam ostateczny termin odnośnie zamówienia okien.

Zabezpieczenia antywłamaniowe - producent okien PCV OknoPlus

Wziąłem kontaktrony we wszystkich oknach na dole. A na górze nie... Nie wiem czy to bardzo źle ?

Koszt 35zł. Wogóle ich nie widać - zakładane już na produkcji okna w fabryce.

Jak mówice - domówić na całą góre tych kontaktronów czy wystarczą czujki na górze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze jak wziąłeś na dole. Zaleta jest taka że będziesz mógł rozszczelnić okno przy załączonym alarmie. Ja bym na górę już nie dawał, ale jak chcesz zainwestować to możesz dać na górę, wtedy po wyjściu z domu nie będziesz musiał się martwić czy okna nie zostawiłeś uchylonego. Przelicz sobie dodatkowe koszty i zastanów się czy jest to warte ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam kilka pytań:

1. Czujki na okna - jeżeli przy obecnej instalacji nie są one zamontowane to można to teraz zrobić nie wymieniając okien??

2. Obecnie w domu jest jedna centralka i dwa obwody (nie wiem jak to się fachowo nazywa) na parter i piętro. Czy można jakoś założyć drugą centralkę (klawiaturę) do alarmu na piętrze - jest tylko na parterze)??

Jeśli jest to możliwe to jakie są orientacyjne koszta tego przedsięwzięcia?? Obecnie czujki są w każdym z pomieszczeń domu.

AD 1. Można je założyć-kwestia estetyki bo zbyt pięknie to to wyglądać nie bedzie :/ Generalnie jak juz ktos wlazi przez okno to prdzej czy później znajdzie się w środku....a tu załatwi go czujka ruchu (RIP lub PIR + MW) ewentualnie czujka zbicia szyby...

AD 2. "Dwa obwody" - można nazwać je podstystemami/partycjami jak kto woli. Zalezy jaka centralka jest "na dole"... zawsze mozna temat zalatwic zakladajac rozszerzenie (ale to nie konieczne) na górze i tam zalożyć osobny podsystem obslugiwany osobna klawiaturka. Wszystko to jednak zalezy tylko i wylacznie od tego co jest tam obecnie. Wszystko jest do zrobienia. Zalezne jest to tylko od tego czy jestes gotow na demolke w domu ukrywajac kabelki no chyba ze nie przeszkadzaja Ci kabelki przymocowane pod syfitem(czego sie praktycznie nie poleca)... Koszta w zależności od zainstalowanego systemu nie powienien byc duzy przy rozszerzeniu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i sie podlacze.

Mieszkanie w bloku swiezo wybudowane na parterze z ogrodkiem malym.

W oknach rolety antywlamaniowe.

Czym jeszcze to zabezpieczyc.

Deweloper mowil,ze jest instalacja pod alarm,ale samego alarmu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam kilka pytań:

1. Czujki na okna - jeżeli przy obecnej instalacji nie są one zamontowane to można to teraz zrobić nie wymieniając okien??

2. Obecnie w domu jest jedna centralka i dwa obwody (nie wiem jak to się fachowo nazywa) na parter i piętro. Czy można jakoś założyć drugą centralkę (klawiaturę) do alarmu na piętrze - jest tylko na parterze)??

Jeśli jest to możliwe to jakie są orientacyjne koszta tego przedsięwzięcia?? Obecnie czujki są w każdym z pomieszczeń domu.

AD 1. Można je założyć-kwestia estetyki bo zbyt pięknie to to wyglądać nie bedzie :/ Generalnie jak juz ktos wlazi przez okno to prdzej czy później znajdzie się w środku....a tu załatwi go czujka ruchu (RIP lub PIR + MW) ewentualnie czujka zbicia szyby...

AD 2. "Dwa obwody" - można nazwać je podstystemami/partycjami jak kto woli. Zalezy jaka centralka jest "na dole"... zawsze mozna temat zalatwic zakladajac rozszerzenie (ale to nie konieczne) na górze i tam zalożyć osobny podsystem obslugiwany osobna klawiaturka. Wszystko to jednak zalezy tylko i wylacznie od tego co jest tam obecnie. Wszystko jest do zrobienia. Zalezne jest to tylko od tego czy jestes gotow na demolke w domu ukrywajac kabelki no chyba ze nie przeszkadzaja Ci kabelki przymocowane pod syfitem(czego sie praktycznie nie poleca)... Koszta w zależności od zainstalowanego systemu nie powienien byc duzy przy rozszerzeniu....

Nie załatwi go czujka bo w nocy większość czujek jest wyłączona, kurde jak Wy konfigurujecie te systemy?? Później się dziwić że był alarm a do włamania doszło. Nie chce tu nikogo uczyć, nie od tego jest forum. Nikt nie wybija szyby żeby wejśc do mieszkania. Nawet okna antywłamaniowe można otworzyć z zewnątrz w ciągu 5 sekund nie ruszając szyby.

---------- Post dopisany at 09:44 ---------- Poprzedni post napisany at 09:41 ----------

To i sie podlacze.

Mieszkanie w bloku swiezo wybudowane na parterze z ogrodkiem malym.

W oknach rolety antywlamaniowe.

Czym jeszcze to zabezpieczyc.

Deweloper mowil,ze jest instalacja pod alarm,ale samego alarmu nie ma.

Rolety z napędami elektrycznymi (automatyczne czy ręczne)?? To wystarczy podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam kilka pytań:

1. Czujki na okna - jeżeli przy obecnej instalacji nie są one zamontowane to można to teraz zrobić nie wymieniając okien??

2. Obecnie w domu jest jedna centralka i dwa obwody (nie wiem jak to się fachowo nazywa) na parter i piętro. Czy można jakoś założyć drugą centralkę (klawiaturę) do alarmu na piętrze - jest tylko na parterze)??

Jeśli jest to możliwe to jakie są orientacyjne koszta tego przedsięwzięcia?? Obecnie czujki są w każdym z pomieszczeń domu.

AD 1. Można je założyć-kwestia estetyki bo zbyt pięknie to to wyglądać nie bedzie :/ Generalnie jak juz ktos wlazi przez okno to prdzej czy później znajdzie się w środku....a tu załatwi go czujka ruchu (RIP lub PIR + MW) ewentualnie czujka zbicia szyby...

AD 2. "Dwa obwody" - można nazwać je podstystemami/partycjami jak kto woli. Zalezy jaka centralka jest "na dole"... zawsze mozna temat zalatwic zakladajac rozszerzenie (ale to nie konieczne) na górze i tam zalożyć osobny podsystem obslugiwany osobna klawiaturka. Wszystko to jednak zalezy tylko i wylacznie od tego co jest tam obecnie. Wszystko jest do zrobienia. Zalezne jest to tylko od tego czy jestes gotow na demolke w domu ukrywajac kabelki no chyba ze nie przeszkadzaja Ci kabelki przymocowane pod syfitem(czego sie praktycznie nie poleca)... Koszta w zależności od zainstalowanego systemu nie powienien byc duzy przy rozszerzeniu....

Nie załatwi go czujka bo w nocy większość czujek jest wyłączona, kurde jak Wy konfigurujecie te systemy?? Później się dziwić że był alarm a do włamania doszło. Nie chce tu nikogo uczyć, nie od tego jest forum. Nikt nie wybija szyby żeby wejśc do mieszkania. Nawet okna antywłamaniowe można otworzyć z zewnątrz w ciągu 5 sekund nie ruszając szyby.

Wszystko zleży kto czego potrzebuje.

Wielokrotnie jest tak ze przedstawia sie oferte i slyszy : nieee tego nie .... tu niee.... a to nie tak...

Aaa dlaczego w nocy większość czujek jest wyłączona ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...