Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Włamanie do domu....jak uniknąć, jakie zabezpieczenia, alarmy....


Wojtek_A4

Rekomendowane odpowiedzi

A to jest inna sprawa że zawsze jest za drogo, ale to ja wtedy rezygnuje. Traktuje to jako misję, mam zabezpieczyć dom i za to mi płacą, jak mi zaczyna gość gadać że za drogo czy tego czy tamtego nie chce to ja się nie podejmuje albo dobrze trzeba zabezpieczyć albo wogóle.

Musisz wyłączyć czujki które są na drodze z sypialni do kuchni czy łazienki. Jak jest małe mieszkanie to w sumie wszystkie trzeba wyłączyć na noc. Problemu nie ma jak ktoś ma sypialnie na piętrze kuchnie i łazienkę, ale tak rozłożonych domków w zasadzie nie ma. Kuchnia jest zawsze na dole i kibel przeważnie też. Często kuchnie są połączone z salonem więc w salonie też musisz wyłączyć.

Pamiętaj że im bardziej alarm będzie ograniczał swobodę klientowi to będzie dochodziło do sytuacji że klient nie będzie załączał czuwania, bo będzie się bał poruszać po własnym domu. Osobiście jak bym miał wyłączać alarm za każdym razem gdy będę chciał się wysrać to też bym nie załączał na noc, a niestety teraz większość włamań jest w czasie snu użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolety elektryczne z przyciskami w scianie. Jaki alarm polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze jak wziąłeś na dole. Zaleta jest taka że będziesz mógł rozszczelnić okno przy załączonym alarmie. Ja bym na górę już nie dawał, ale jak chcesz zainwestować to możesz dać na górę, wtedy po wyjściu z domu nie będziesz musiał się martwić czy okna nie zostawiłeś uchylonego. Przelicz sobie dodatkowe koszty i zastanów się czy jest to warte ceny.

Źle się wyraziłem, kontaktrony mam zamówione do okien na parterze, a na górze - w sensie na poddaszu już nie...

Nie wiem czy to duży błąd.

Mam kibel na górze więc licze na to że dół będe mógł zazbroić alarmem na noc.

Zastanawiam się jaką firme wybrać do ochrony - musze się rozejrzeć po okolicy jakie są tabliczki - wydaje mi się że te liczniejsze będą lepsze bo będą częściej jeździć...

Pozatym może doradzicie mi jaką firme wybrać do założenia alarmu. Pewnie to będzie trudne - pewnie trzeba sie zorientować lokalnie.

Może chociaż jaki alarm wybrać i jakie dać czujki ?

mam coś takiego:

10881b3586e06d9f.jpg

ac1e8b4a9f434551.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętajcie również że złodzieje wchodzą do mieszkań nawet na pierwszym piętrze.

u mnie weszli przez naszą sypialnię bo mieliśmy uchylone drzwi balkonowe, oczywiście wcześniej rozpylając gaz...spaliśmy jak susły...

zszedł na dół, już jak u siebie.:facepalm:

wspięcie się po ścianie dla wysportowanego mężczyzny to żaden problem.. jeśli na dodatek na dole ma kratę.... to jak po drabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolety elektryczne z przyciskami w scianie. Jaki alarm polecasz?

Usunął bym przyciski ze ściany i sterował za pomocą klawiatury alarmowej. Już pisałem to już ze trzy razy. Osobiście najlepiej pracuje mi się na Satelu i czujkach Bosch-a (już nie chce mi się tego powtarzać). Jest to jednoznaczne też z tym że zakładam i mam święty spokój, nie boję się że klient po miesiącu zadzwoni i stwierdzi że coś się popsuło.

---------- Post dopisany at 00:14 ---------- Poprzedni post napisany at 00:06 ----------

Moim zdaniem dziadostwo. Matrix jest jak z filmu, nie masz pojęcia co raraz się z nim stanie, od zawieszania się do innych przeróżnych dziwnych akcji. Pewnego pięknego dnia sobie przyjdziesz do domu i nie będzie Ci przyjmował kodu. Cyrki się dzieją z tymi centralami. Najfajniejsza akcja była jak para sobie wróciła do domu i coś w centralce się poje.. coś nie pasowało, całą noc piszczała im klawiatura a wrócili po 12 godzinnej podróży w piątek wieczorem. Instalator od firmy ochroniarskiej zaczynał pracę od poniedziałku. Już widzę jak się wyspali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek szkoda ze tak daleko mieszkasz :wink: Zakładaj cos z satela dsc lub paradox ceny ogólnie wszędzie takie same ale nie ma co przesadzać czujniki PIR w każdym pomieszczeniu plus korytarze kontaktrony bariery czy PIR zew. Wedle własnego uznania czujniki gazu usypiajace w sypialni na wys około 50cm pożarowe gazu zemnego jak wolisz manipulator przy wejściu drugi w sypialni te w garażach sie nie sprawdzają i najważniejsze powiadomienie z grupa najlepiej przez radio jak sie da moduły GSM nie są najlepsze i dobrze wybierz grupę darmowe dojazdy itd. I sprawdzaj ja raz na miesiac załóż sobie pilot napadowy cena jeśli masz domek do 200metrow kwadratowych i nie nawymyslasz cudów cena nie powinna przekroczyć 3tys na gotowo :wink: I co ważne alarm ma być pułapka dla potencjalnych złodzieji a nie dla ciebie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do MILY i innych co znają sie w temacie żeby ocenić mi taki alarm. Chce go założyć do domku jednorodzinnego i w specyfikacji jaka potrzebuje wycenili mi na ok 1500 zl. Szukam alarmu bezprzewodowego bo nie chce kuc w niedawno ukończonym domu. Zobaczcie na to czy jest sens się tym interesować i czy jest to warte tych pieniędzy. Chodzi mi głównie o jakość tego alarmu. Producent podobno zajmuje się tym od ponad 10 lat i jak twierdzi jest to dobry produkt i dają 3 lata gwarancji.

WIRELESS HOME SECURITY SYSTEM HOUSE ALARM w AUTO DIALER 3 YEAR WARRANTY EINSTEIN | eBay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek szkoda ze tak daleko mieszkasz :wink: Zakładaj cos z satela dsc lub paradox ceny ogólnie wszędzie takie same ale nie ma co przesadzać czujniki PIR w każdym pomieszczeniu plus korytarze kontaktrony bariery czy PIR zew. Wedle własnego uznania czujniki gazu usypiajace w sypialni na wys około 50cm pożarowe gazu zemnego jak wolisz manipulator przy wejściu drugi w sypialni te w garażach sie nie sprawdzają i najważniejsze powiadomienie z grupa najlepiej przez radio jak sie da moduły GSM nie są najlepsze i dobrze wybierz grupę darmowe dojazdy itd. I sprawdzaj ja raz na miesiac załóż sobie pilot napadowy cena jeśli masz domek do 200metrow kwadratowych i nie nawymyslasz cudów cena nie powinna przekroczyć 3tys na gotowo :wink: I co ważne alarm ma być pułapka dla potencjalnych złodzieji a nie dla ciebie :hi:

Przekroczy jak założysz bariery. Bariery są dość drogą rzeczą. Jak bym barier już nie dawał, jak wszędzie są czujki i kontaktrony. To już podraża koszty. Bariery mają wadę że żona kwiatków na parapecie nie postawi (kwiatki to bardzo ważna jak się okazało po montażu dla jednej z Pań), no cóż klient nas Pan.

---------- Post dopisany at 11:28 ---------- Poprzedni post napisany at 11:19 ----------

Klawiatury montowane w garażu są dość często, bo w domkach do domu użytkownicy okazuje się że rzadko wchodzą głównymi drzwiami. Zależy od rozmieszczenia pomieszczeń, ale jak jest garaż łączony to przeważnie przez garaż wchodzą.

Konradgiee, nie znam tego alarmu, ale jak dla mnie to zabawka raczej niż alarm, ale mogę się mylić. W temacie alarmów ufam naszym polskim firmą. Uważam że mają największe doświadczenie ze złodziejaszkami niż jakakolwiek inna firma europejska. Potrzeby rynku ukształtowały polski rynek alarmowy w czołówce, wiadomo wyobraźnia polskich włamywaczy nie ma ograniczeń, a te firmy potrafią im sprostać. Takie moje zdanie jest i nie każdy może się z nim zgadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TymonA4, masz do mnie ze 60km.

Może byś mi coś doradził i jakiś założył ten alarm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wycene, możesz ją ocenić ?

Może taniej zrobisz ?

Montaż okablowania i przewody - 1000zł

Montaż okablowania i przewody z podłączeniem kontraktronów - 1300zł

(mam chyba 12 okien z kontraktonami, z tym że czasami w oknie są dwa- zależy jak sie otwiera itp)

---------------------------------------------------------------

Opcja I

płyta główna 1szt.

klawiatura LCD centrali Integra (duża) 2szt.

Manipulator strefowy mały 1szt

cyfrowa czujka ruchu PIR aqua luna 13szt. - (czujki mogą służyć jako oświetlenie awaryjne pomieszczeń, po zaniku napięcia sieciowego doświetlają pomieszczenie z zasilania buforowego)

sygnalizator zew. SPL-2030 1szt

metalowa obudowa z transformatorem 1szt

akumulator 17Ah/12V 1szt.

czujnik p.poż 1szt.

montaż i programowanie systemu alarmowego

Całość 3550zł

Opcja II

Płyta gł. centrali Versa 15 1szt.

Klawiatura LCD centrali Versa niebieski 2szt

manipulator LCD główny - 1szt

cyfrowa czujka ruchu PIR aqua luna 13szt

sygnalizator zew. SPL-2030 - 1szt

metalowa obud. z transformatorem 1szt.

akumulator 17Ah/12V 1szt

czujnik p.poż 1szt

montaż i program. systemu alarmowego

całość 3195zł

opcjonalnie można dokupić moduł GSM powiadomienie na tel. w cenie 360zł brutto w obu opcjach.

montaż nie obejmuje prac budowlanych związanych z zatynkowaniem i ukryciem instalacji.

więc jak by nie liczyć wyjdzie 4,5-5,5 tys.

Nie wiem czy potrzebuje aż tyle tych czujek, może w zamian tego wolałbym ze 2 kamerki zapodać...

Co o tym sądzisz ?

Niestety ceny poszczególnych rzeczy nie wydrukowały się, musiałbym prosić go żeby wysłał to e-mailem bo ucieło tabelkę. Jest jedynie cena zsumowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymon to przyjeżdzaj, zapraszam. Zadzwonie dziś to sie zgadamy.

Taka instalacja z powiadomieniem na GSM i jakaś kamerka z podglądem przez neta to super rozwiązanie. Tylko pewnie cena już będzie inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadne zabezpieczeie nie jest pewne, złodziej to jest pierwsza osoba kupujaca nowy alarm na rynku, najlpiej sie ubezpieczyc

Odezwał się znawca hahah :facepalm: Masakra, właśnie takie jest podejście ludzie nie mających pojęcia jak co działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...