Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż wentylowanych siedzeń A4 B8 2007-2011


darecy

Rekomendowane odpowiedzi

Przewod filoletowy ( magistrala LIN) zarowno ze sterownika J800 jak i J799 mostujemy i cigniemy tylko do MCE 09 T16b/4

Przewaliłem calą ELSE i tylko jest ten schemat :wink:

Ja bym szukał problemu w kodowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grzesiu :wink:

Może kodowanie modułu CE gdzieś w nie widocznych bytach, :eusathink: bo moduł komfortu nic nie ma związanego w komfortem foteli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grzesiu :wink:

Może kodowanie modułu CE gdzieś w nie widocznych bytach, :eusathink: bo moduł komfortu nic nie ma związanego w komfortem foteli.

wrzuc scan kodowania foteli :wink: zobacze na lepszym sprzecie czy cos jest wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy chodziło Ci o kody z CE?

69 00 40 B1 01 74 AF 00 00 01 00 03 00 00 5F 5F 00 1C 06 08 04 00 01 43 00 00 00 :moje kodowanie

26 00 50 11 40 74 AF 31 17 01 00 00 00 00 1D 0D 0F 9C E7 48 00 01 01 41 00 00 00 :kodowanie greka z allroad i memory

dzisiaj wieczorem wrzucę Ci najświeższa wersję skanu bo to mam z logów z przed 3 tyg :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek sprawdz kodowanie w MCE 09 BYTE 23 07 (Bit 0,1,2) (jak masz czujnik jakosci powietrza to Bit 6) , BYTE 12 Bit 0 zmiana z o na 1 (elktryczne fotele)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jednak są pod-sterowniki siedzeń z komfortem :decayed:

8K0 959 772 C x 2 podczepione są pod CE09 ale można je dopiero zauważyć jak je się wywoła z panelu klimatyzacji np: wiatrakiem.

kodowanie jest 0F0000 w obu.

problem w tym że dalej nie mogę znaleźć odpowiedniego kodowania w MCE aby sygnał z czujnika temperatury był odczytywany nie po can a po k line.

jak ktoś ma wiatraczki w du..e (siedzeniach) chętnie zobaczę log z modułu CE09

OK! udało się mały błąd w kabelkowni :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować wreszcie działacych foteli :thumbup1:

Czyli w kabelkologii było cos nie tak ?

Sorrki Jarku ze nie odpierałem tel. byłem w szpitalu (wiesz o co chodzi :wink:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała poprawka w kodowaniu :wink:

i duża poprawka w kabelkach :facepalm:

zasugerowałem się zieloną wtyką która już miała zasilanie (sprawdziłem wcześniej miernikiem) ale z modułu CE, który ją sterował :facepalm:

problem w tym, że moduł 09 wysyłał zasilane impulsowo - (co jakiś czas rozłączał) wiec sterowniki siedzeń po kilku minutach świrowały :facepalm:

połączyłem na stałe zasilane z bezpiecznikiem 30A wykluczając moduł CE.

a teraz ciekawostka: aby mieć ogrzewane fotele z wentylatorkiem trzeba je wyłączyć w kodowaniu CE09 :grin:

Kodowanie do dwóch nowych sterowników 8K0 959 772 C to 0F 00 00 (brak podpowiedzi ale były już tak zakodowane)

podejrzewam że odpowiadają również za masaż tylko kodowanie :eusathink:

widziałem gdzieś w Q7 w tym module - 07 00 00 tylko jak tą opcje włączyć: przez MMI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wykodowujesz z MCE 09 grzanie dupek :wink: i całosc przejmuja sterowniki wentylacji .

111iu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, zamiana bajta 11 z 03 na 00 i brak błędów.

w bajcie 23 ustawiamy pierwsze 3 bity na 1

w twoim przypadku Grześ tylko 1 i 3 bo sterownik pamięci 36 przejmie sterowanie - chyba że wyrezasz pamięc po stronie pasażera 06 :kox:

Pojawia się pytanie: jak uruchamiam test komponentów siedzeń z w module 08 HVAC to nie pokazuje wartości w temperaturze jest N/A

powinno się jeszcze chyba odpowiednio zakodować moduł 08 i podzespoły 09 tylko że brak podpowiedzi w VCDS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w blokach 44 i 45 jest czysto :kwasny:

podejrzewam, że adaptacja gdzieś w 08 jest wymagana :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko dajesz zielonej wtylki, a wszystko inne czyli elektrykę masz pod czerwoną, poduchę pod żółtą, czarna to napinacze i sensory pasów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

mam pytanko:

Czerwona wtyczka kable do silników siedzenia

Pod jeden kabelek podajemy masę a pod drugi napięcie ale mam pytanie gdzie wpinam się pod napięcie ??

Czy po wyłączeniu zapłonu fotele się przesuwają ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele powinny być podłączone + bezpośrednio pod skrzynkę bezpieczników. Przesuwają się już po otworzeniu auta przed włożeniem kluczyka do stacyjki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie bedzie działac jedynie nawiew na przednia szybe :wink: oczywiscie po nacisnieciu wlacznika od odraszania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...