Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż wentylowanych siedzeń A4 B8 2007-2011


darecy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie gdzie znajdę czy mój samochód obsługuje grzane fotele?

Fabrycznie była pełna skóra z elektryką i pamięcią ale nie było grzanych foteli.

Po zmianie wnętrza mam grzane fotele ale nie wiem czy będzie to działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ostatnią literkę w mce i zobacz czy masz zielone gniazdo pod siedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielonego gniazda pod fotelem nie mam :(

A co to ta "mce" mka"???

MCE - Moduł Centralnej Elektryki ,ten sterownik odpowiada za grzane fotele .

Do wymiany jest jeszcze Klimatronik wraz z okablowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanko. Czy fotele z polifta podejdą bez rzeźby do przedlifta przy tym samym wyposażeniu (grzanie, lędźwie) Podobne pytanie o boczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W boczkach sa bodajze 2 mocowania w innym miejscu :) ale podejdą

Witam .A czy po wymianie foteli z grzaniem i regulacją lędźwi na takie z tymi samymi funkcjami konieczne jest jakieś kodowanie w Vcds czy wystarczy usunąć błedy po wypięciu poduszek???

Czy przy wyłaczaniu wtyczki z poduszką są jakies srodki ostrożnosci czy tylko wystarczy wylaczony zaplon???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nowe fotele maja dokładnie te same funkcje to wystarczy skasować blędy z poduszek. Odłączasz je na wyłączonym zapłonie i tak samo podpinasz, później kasujesz błąd poduszek. Z którego roku masz nowe stołki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nowe fotele maja dokładnie te same funkcje to wystarczy skasować blędy z poduszek. Odłączasz je na wyłączonym zapłonie i tak samo podpinasz, później kasujesz błąd poduszek. Z którego roku masz nowe stołki?

Przymierzam się do zakupu Allroada z 2010 roku i zamierzam wymienić fotele bo mają jasną welurowa brudną tapicerke.Znalazlem na Allegro z wersji przedliftowej Avanta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest w budowie więc proszę poczekać na końcowy efekt. Dopiero wtedy uporządkuje wszystko i opiszę :)

*lecz na pewno nie będzie to w wysokim standardzie Grzesia :naughty:

moduły CE nie obsługujące grzanych dupek:

- 8K0 907 063 N (Nie obsługuje grzanych foteli)

- 8K0 907 063 C (Nie obsługuje grzanych foteli)

Kupiłem czarne pełne skórzane stoki z grzaniem i wentylacją - lecz bez pamięci.

imageimg.png

Panel klimatronika - mam klimę 1 strefową ale wyczytałem, że powinno działać po przeprogramowaniu i dołożeniu kilku sensorów

poszedłem o krok dalej i zdecydowałem się na: panel od poliftowego 2012 z białym wyświetlaczem... zobaczymy co z tego się uszyje?

8t1820043piae.jpg8t1820043sial.jpg

Do tego potrzebuje piny i 4 zestawy wtyczek i kabelków.

2 x do wentylatorów z modułu 09 CE plus 2 x do sterowania ze skrzynki bezpieczników.

Wyczytałem, że sterowanie to kable o przekroju max 0.5mm a do zasilania muszą już być 1,5 mm

schematy wkleję jak będe miał do mego modelu, jak na razie mam do poprzednich wersji

grzanie.jpg

Ochrona komponentu jest tylko w sterowniku klimy, Jak będziemy chcieli założyć pamięć to również jest podróż do ASO aby ściągnąć ze sterownika i z foteli czyli jeszcze x 3 CP

na razie czekam na fanty :whistling:

Ok siedzenia już są więc teraz piny i kostki:

1. Wtyka 6-PIN (czarna) wychodząca z fotela: 4F0 937 731 + PIN 1,2 000 979 026 E (1- zasilanie czujnika temp, 2-masa cz.temp) + PIN 3, 4 000 979 243 E (3- masa el. grzejny, 4- zasilanie el.grz.)

2. Gniazdo 6-PIN (czarne) pod fotelem: 4F0 937 741 + PIN 1, 2 000 979 022 E (cz. temp)+ PIN 3,4 000 979 228 E (el. grzejny)

3. Wtyka 6-PIN (czarna) wpinana do MCE 09 (złącze G): 4F0 937 731 + PIN 1, 6 000 979 242 E (wyjście zasilania elementów grzejnych L/P)+ PIN 3 000 979 308 E (zasilanie 4mm^2 od bezpiecznika)

4. PIN 000 979 306 E (gniazdo bezpiecznika)

5. Do wtyczki T32b w MCE 09 (32PIN, czarna, złącze B)dodajemy PINy: 14 (zasilanie czujnika temp. str. lewa), 19 (zasil. czujnika temp. str. prawa) oraz 25 (masy czujników temp. wcześniej spięte w punkcie 401, w wiązce wnętrza) nr PIN -------> 000 979 009 E

- czerwone 10 PIN - 4F0 937 743 B - lędźwie i światełka

+ 000 979 134 E (zestaw 5 przewodów 1mm^, pin 2.8) - 2 przewody na fotel do zasilania elektryki lędźwi

+ (opcjonalnie) 000 979 020 E (zestaw 5 przewodów 0.5mm^, pin 1.5) - 2 przewody na fotel do zasilania oświetlenia nóg z tyłu

Podłączenie zasilania siedzeń do listwy bezpieczników po stronie kierowcy:

Brązowa szyna, bezpiecznik nr 5, 30A (pin do bezpiecznika: PIN 000 979 306 E 4,8mm) ja nie potrzebowałem bo miałem bezpiecznik od grzanych foteli 30A

Z okablowaniem nie jest problem. Cena za piny i wtyczki w ASO to koszt +- 110zł

potrzebujemy jeszcze 10 metrów kabla 0.5mm aby dociągnąć wiązkę od obu siedzeń do bezpiecznika. (lewa strona kierowcy)

Siedzenie z elektryką:

Robimy jedną wtyczkę do siedzenia czerwona 10 PIN - 4F0 937 743B

podłączenie jest bardzo proste

1.0 mm masa (pin-3 brązowy) może być złapana w dowolnym punkcie na drodze wiązki z pod siedzenia przez lewy próg do bezpiecznika

1.0 mm Zasilanie (pin-4 czerwony)

2 przewody na fotel do zasilania oświetlenia nóg z tyłu (opcjonalnie) 0.5mm,

Siedzenie elektryczne z funkcją grzania i wentylowania:

Zielona 6-pinowa wtyczka ....

Przed robieniem wiązki warto się zastanowić czy:

nie będziemy robić (jak nie mamy) pakietu oświetlenie i dołożyć kable, piny do lampek oświetlenia nóg pasażera?

dokładając inne mody może warto pociągnąć 2/3 luźne kabelki z przodu do modułu komfortu skoro i tak kanapa, progi będą ściągnięte, później jak znalazł :naughty:

Jak już uprzędliśmy lub zakupiliśmy gotowe zestawy kabli do podłączenia siedzeń to zaczynamy :decayed:

1. Na poczatek aby latwiej i sprawniej mozna było poprowadzić kable rozbieramu kilka elementów. Druga strona analogicznie lecz bez rączki do pokrywy silnika.

zapożyczony link od wrclaguny :wink:http://a4-klub.pl/audi-a4-b8-133/all-b8-swap-nakladek-podstopnicy-rs4-b7-b8-190992/

2. Odłączamy stare siedzenia kostki (zachowujemy szczególną ostrożność przy wtyczce żółtej - poduszki i napinacze!) Odkręcamy siedzenie 4 śruby mocujące i wyciągamy.

3. Podnosimy wykładzinę aby dostać się do śruby, która trzyma puszkę z wtykami. Śruba jest gwiazdkowa i tylko jedna lecz odkręcenie jej wymaga trochę gimnastyki

4. wyciągamy puchę i odczepiamy gniazda. Robimy miejsce do ewentualnego lutowania i łączenia przewodów.

5. przeciągamy wiązkę kabli do progu łączymy ją z istniejącą wiązką główna za pomocy parcianej taśmy tesla doprowadzając kable do bezpieczników i modułu CE.

6. Łączymy się z gniazdem bezpiecznika i wtyką w module CE zostawiając 20-30 cm kabli luzem aby połączyć się z siedzeniem pasażera.

7. Połączenia i schematy: (prześlę linki później)

8. Sprawdzamy drugi raz czy wszystko dobrze podłączyliśmy jak założymy siedzenie będzie trudno podejść do gniazda wtyków pod siedzeniem.

9. Zakładamy nowe siedzenia :decayed: i sprawdzamy czy elektryka poprawnie pracuje (wszystkie silniki, grzanie i wentylacja po kodowaniu)

10. Kodowanie VCDS możemy wykonać na końcu lub po pierwszym fotelu:

a) moduł 09 CE

B) moduł 08 HVAC (brak jakich kolwiek podpowiedzi) :kwasny:

c) sterowniki siedzeń podzespół J800 i J799 (brak jakich kolwiek podpowiedzi)

11. Przechodzimy do fotela pasażera analogicznie postępując

12. Kasowanie błędów po odłączeniu poduszek, ect.

Tylna kanapa:

Nie będę opisywał bo demontaż i zamiana jest banalna.

(zaczynajcie od siedziska) :wink:

Boczki drzwi: http://a4-klub.pl/audi-a4-b8-133/all-b8-demonta-przedniej-tapicerki-drzwi-216816/

schematy siedzeń wentylowanych: wentylowane fotele.pdf - audi a4 b8 - darecy - Chomikuj.pl

schematy siedzeń grzanych: OGRZEWANIE.pdf - audi a4 b8 - darecy - Chomikuj.pl

Zrobione zdjęcie panela klimy po odpalenu systemu :decayed:

20130205141746.jpg

Po kilku miesiącach przyszedł czas na dołożenie serca klimatronika - nagrzewnicy 3 strefowej.

transplant udany (po ciężkiej pracy - 2 dni) Błędy zniknęły:

- 4 silniczki extra,

- nawiew na tył z pełną regulacją

- 2 czujniki temperatury w kanałach extra

- czujnik jakości powietrza

a jak miałeś ten panel od trzystrefowej zapięty a pozostałośc po staremu to któreym pokrętłem regulowałeś temp i nawiewy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj to do właściwego tematu - klimatyzacji

Tam masz info odnoście czujników, silniczki masz juz w nagrzewnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Prośba o pomoc , a mianowicie jestem po wymianie ze foteli na grzane , wymieniłem też panel klimatronika na taki który obsługuje grzanie foteli .

Okablowanie i połączenia elektryczne miedzy panelem ,a MMI i sterownikiem MCE są raczej OK. - sprawdzone miernikiem.

Fotele podpięte elektrycznie do MCE.

MCE obsługuje i jest zakodowany pod grzane fotele i nie wiem co dalej ???

Problem leży w tym , że włączając przycisk podgrzewania fotela dioda pod przyciskiem zapala się na chwilę i po kilku sekundach gaśnie .

Nie pojawia się żadna informacja na MMI ( robiłem restart MMI ) podczas włączenia grzania oraz kręcenia pokrętłem temperatury na klimatroniku .

Po wymianie panelu sama klimatyzacja działa bez zarzutu - problem leży tylko w grzanych fotelach .

Z ochroną panela poradziłem sobie podmieniając małego scalaka - brak błędów o ochronie w VCDS.

Czy muszę jeszcze coś dokodować w klimie lub MMI - zmienić ustawienia , czy problem leży gdzie indziej ???

Edytowane przez Rys125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba zakodować Klimatronik pod grzene fotele... Address 08: Auto HVAC (J255); dla KLIMA 3

dla zgodnie z postem #17 "... U mnie climatronic 3-strefowy z opcja grzanych (bez wentylacji): 66080000 "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...