Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie koło dwumasowe oraz sprzęgło do A4 B8 2.0TDI CR?


Pawlo 2004

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że jest okay, bo moj mechanik jak wyjął moją stara dwumase to tez sie zdziwił ze rozklekotana i jak to jeździło, a potem dopiero zobaczyl, ze ten typ ma tak od nowosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę o ocenę tej dwumasy... bo jednak mocno ona roztelepotana jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę o ocenę tej dwumasy... bo jednak mocno ona roztelepotana jest....

Siemka

Kolo dwumasowe po przebiegu 230...tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymmm... trochę mocniej lata niż nowy ale mógłby ktoś się wypowiedzieć na temat luzu w tym moim nowym kole?? Aż tak duży powinien być? Dziwi mnie szczególnie luz osiowy że masa wtórna aż tak mocno się przesuwa względem masy pierwotnej... u kolegi w poscie wyżej nie widac tego żeby dało sie tak mocno przesunąć mas względem siebie...

Edytowane przez kobuzzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hymmm... trochę mocniej lata niż nowy ale mógłby ktoś się wypowiedzieć na temat luzu w tym moim nowym kole?? Aż tak duży powinien być? Dziwi mnie szczególnie luz osiowy że masa wtórna aż tak mocno się przesuwa względem masy pierwotnej... u kolegi w poscie wyżej nie widac tego żeby dało sie tak mocno przesunąć mas względem siebie...

Siema

Dziś odebrałem nowy zestaw Luka i jest już zamontowany. Podobnie jak na Twoim filmie posiadał luzy może nieco mniejsze. Oglądałem 2 zestawy i było podobnie. Miałem także okazje zobaczyć w ASO nowe koło i to samo , przynajmniej na Luku. Po wymianie zero drgań , wszystko ok. W ASO dokupywałem do zestawu to małe łożysko igiełkowe które siedzi w kole zamachowym koszt 45zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uspokoiłeś mnie trochę bo już się martwiłem że kupiłem jakieś uszkodzone... ja też dzisiaj w ASO odbieram te łożysko igiełkowe i jutro mechanik będzie wymieniać? kolego miałeś może taką przypadłość że ciężko wchodziła 1 a szczególnie 2??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna podregulować na ciegnach, ale mozna też wymienić sworzeń kulisty bo sie wyrabia, ale nawet po tych zabiegach dwójka ma opór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info napewno się przyda? a ten sworzeń kulisty w którym miejscu się znajduje? Jest gdzieś w wybieraku? Czy przy skrzyni?? A może dobrze by było olej wymienić bo zauważyłem że na zimny bardzo cieżko jest wbić 2 a po rozgrzaniu trochę lżej wchodzi ale i tak bardzo ciężko...

Edytowane przez kobuzzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

mam pytanie ...jestem na etapie zamawiania dwumasy i teraz mam pytanie.....po VINie wychodzi SACHS....nie jest zamienny z LUKiem.

Rozumiem ze kupując samą dwumasę (jezeli sprzegło i docisk bedzie ok) musze kupić także dwumasę SACHSa.

Jeżeli decyduje się na wymianę wszystkiego (dwumas, docisk, tarcza) to muszę kupić komplecik jednej firmy albo LUK albo

SACHS...patrząc na koszty tylko?

Chodzi mi o to ze LUK jest dużo tanszy i nie chce mieć Zonka że mechanik mi powie że sorry ale nie pasuje bo tu jest sachs :)

caga produkcja 2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś jeżeli mieniasz tylko dwumasę to musisz założyć tej marki jakiej było jeżeli wymieniasz komplet: dwumas, tarcza, docisk to albo LuK albo SACHS. Ja wybrałem komplet LuKa bo była lepsza cena tego kompletu. Dodam że miałem założony komplet SACHS. Nie zapomnij tylko wymieniając dwumasę wymienić łożyska igiełkowego koła zamachowego?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie jestem w stanie zweryfikować do końca czy moje koło dwumasowe się kończy czy to może coś innego. W kabinie samochodu co jakiś czas odczuwalne są niewielkie wibracje. Są one również widoczne na drążku zmiany biegów oraz na ksenonach w garażu, przy ścianie; co kilka sekund mają lekką drgawkę. Wibracje są znacznie bardziej odczuwalne przez kilka minut po rozruchu w okolicach 0°C. Podczas płynnego dodawania gazu na biegu jałowym brak stuków i wibracji. Podczas nagłego dodania gazu na biegu jałowym do +/- 1800rpm odczuwalne wibracje budy. Testy typu 6 bieg z 1000rpm gaz w podłogę samochód przechodzi pomyślnie.

Ps. Sprzęgło w aucie ma równo 100 tys.km, ponieważ było wymienione w Aso w Niemczech. Koło na 90% zostało fabryczne, ponieważ nie mogę znaleźć o tym żadnej adnotacji w historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie jestem w stanie zweryfikować do końca czy moje koło dwumasowe się kończy czy to może coś innego. W kabinie samochodu co jakiś czas odczuwalne są niewielkie wibracje. Są one również widoczne na drążku zmiany biegów oraz na ksenonach w garażu, przy ścianie; co kilka sekund mają lekką drgawkę. Wibracje są znacznie bardziej odczuwalne przez kilka minut po rozruchu w okolicach 0°C. Podczas płynnego dodawania gazu na biegu jałowym brak stuków i wibracji. Podczas nagłego dodania gazu na biegu jałowym do +/- 1800rpm odczuwalne wibracje budy. Testy typu 6 bieg z 1000rpm gaz w podłogę samochód przechodzi pomyślnie.

Ps. Sprzęgło w aucie ma równo 100 tys.km, ponieważ było wymienione w Aso w Niemczech. Koło na 90% zostało fabryczne, ponieważ nie mogę znaleźć o tym żadnej adnotacji w historii.

Zobacz jeszcze czy po delikatnym wciśnięciu pedału sprzęgła nie ustaje, jak ustaje raczej dwumas . Jak masz dostęp do podnośnika , lub kanału zdemontuj obudowę silnika i najlepiej wyciągnij ze skrzyni biegów zaślepkę odpal auto i posłuchaj , jak będzie uszkodzone koło to będziesz bardzo wyraznie to słyszał.

U mnie były początkowe objawy i przy przyduszeniu auta na niskich obrotach na wysokim biegu nie było nic czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie koniecznie zawsze mogą to być wtryski. Dodasz gazu i tak samo ustanie drganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie koniecznie zawsze mogą to być wtryski. Dodasz gazu i tak samo ustanie drganie.

Wątpię żeby to były wtryski. Auto wypluło na hamowni w październiku 183HP, poza tym patrzyłem ostatnio Korekcje i też nie było nic niepokojącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wypluło 210, korekcje dobre, dwumas nowy, a czasem szczególnie na zimnym budą zatrzęsie. Nie mówiąc juz o tym jak wtryski dają po uszach na zimnym, nazywa się to chyba problem z przedtryskiem, więc jak widzisz niby okay a jednak nie. Co więcej odczuwam to czasem podczas przyspieszania, że nie ma ochoty się bujnać do przodu. Spróbuj zalać czegoś na wytryski i zobacz czy tak samo drga po tym zabiegu. Z własnego doświadczenia wiem, że gdyby nie wkurzajace telepanie budą podczas ruszania nigdy nie pomyślałbym że poprzedni dwumas/sprzęgło było do wymiany. Wszelkie testy przechodził pomyślnie, czy to moje czy mechanika. Nie zajrzysz to się nie dowiesz - taka moja opinia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja już po wymianie? pomimo takiego luzu dwumasu wszystko jest ok? co zauważyłem to to że w zestawie SACHS nie ma tłumika drgań na tarczy co pewnie w jakimś stopniu wpływa na komfort ruszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja już po wymianie pomimo takiego luzu dwumasu wszystko jest ok co zauważyłem to to że w zestawie SACHS nie ma tłumika drgań na tarczy co pewnie w jakimś stopniu wpływa na komfort ruszania.

Siema :) no to miałeś tak jak ja w Sachsie nie miałem na tarczy sprężyn, a w Luku tarcza z tłumikiem drgań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja już po wymianie pomimo takiego luzu dwumasu wszystko jest ok co zauważyłem to to że w zestawie SACHS nie ma tłumika drgań na tarczy co pewnie w jakimś stopniu wpływa na komfort ruszania.

Siema :) no to miałeś tak jak ja w Sachsie nie miałem na tarczy sprężyn, a w Luku tarcza z tłumikiem drgań :)

wiec który zestaw waszym zdaniem lepszy ten LUK z tłumikiem drgań czy SACHS bez??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że LuK... ale tez nie jestem pewny bo dziwne są te ich koła dwumasowe... na pierwszy rzut oka to nawet laik by powiedział że to rozklekotane złomostwo ale jednak po założeniu wszystko jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że LuK... ale tez nie jestem pewny bo dziwne są te ich koła dwumasowe... na pierwszy rzut oka to nawet laik by powiedział że to rozklekotane złomostwo ale jednak po założeniu wszystko jest ok

Zestawy Sachsa też występują są tłumikiem drgań (sprężynami) tzn tarcze sprzęgłowe.

Osobiście miałem zakładać Sachsa bo taki zestaw był od nowości, ale 2 lata zakładałem do auta Żony (audi a3 2.0tdi 170ps) Luka i żadnych problemów do dzisiaj nie ma.

Luk był sporo tańszy więc padło na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...