Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośniki na lewych drzwiach raz graja a raz nie?!?


lmatys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dziwny problem z audio.

Posiadam 8 glosnikow w aucie + basowy pod tylnia szybko.

Od strony kierowcy raz glosniki graja a raz nie...najsmieszniejsze jest to, ze w momencie kiedy nie graja...dam sporo glosniej na chwilke i od razu sie zalaczaja...

O co chodzi?!?! ;-))

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi kierowcy są najczęściej otwierane, a więc narażane na zmienne warunki atmosferyczne - wilgość... No i oraz to klapanie samymi drzwiami, na pewno nie pomaga :)

Także pewno coś z głośnikiem, albo połączeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w B6. Problem jest jednak trochę bardziej poważny.

W B6 jest wada fabryczna polegająca na utlenianiu sie styków w kostce w drzwiach.

Objawia się to np. przerywaniem w lewym głośniku. Teoretycznie da się z tym wytrzymać bo faktycznie jak da sie troche głośniej to wszystko przechodzi. Tyle tylko że u mnie kiedyś doszła kolejna usterka. Auto się zaryglowało i nie mozna było go otworzyć. Ponieważ nie posiadam zamków na kluczyk w klamce a zamek klapy bagażnika jest odłączony nie było mi do smiechu kiedy chcieli mnie zabrać do serwisu na lawecie.

Awaria samoczynnie po paru godzinach ustapiła...

Byłem w serwisie audi i po podłączeniu do komputera okazało sie że właśnie lewe drzwi nie mają pełnej komunikacji po szynie CAN. Elekrtyk powiedział że mam dwie wiązki do wymiany i że bez nowych wiązek tego nie dotknie. Ponieważ Audi nie oddzwaniało w sprawie wiązek stwierdziłem którejś soboty że zobaczę co się dzieje z tymi drzwiami.

Dobrałem sie do wiązki która ma wtyczke przy nadwoziu auta. Po wyjęciu część styków odpadła... Nie było więc rady trzeba było wywalić oryginalną wtyczkę i gniazdo i zastapić czymś innym. Parę godzin dłubania i lutowania pomogło :mrgreen:

Pomogło również na inne dolegliwości lewych drzwi jak np. nie zawsze otwierające się szyby elektryczne...

Tak więc dobieraj się do tego bo przerywający głośnik to dopiero początek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...