Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzęgło + dwumas a podniesienie mocy


feniks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeszukałem tematy ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie, jakie sprzędło z mocniejszej wersji można założyć do AVFa z Q.

Obecnie silnik seria ale już plany na stopniowe podniesienie mocy.

Jedyne co do tej pory wyszukałem (na forum passata) to, że podobno można cały zestaw z BRD założyć i szukam opinii czy ktoś się w to bawił w A4 B6? I jakie opinie.

Ewentualnie jaki zestaw zastosować poza serią.

Obecny dwumas zaczyna dawać o sobie znać niestety :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cordii chcę zacząć od softa(a później się zobaczy) bo Q pożera moc niemiłosiernie :wink:

mam zamiar wymieniać sprzęgło+dwumas i chciałem przy okazji zamontować od mocniejszej wersji PnP zestaw jakiś, bez zabaw z obijaniem/wzmacnianiem, itp (czasu nie mam na zabawy z wysyłkami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie chcesz bawić się w wysyłki itp to załóż zestaw od BRD (wyczytałem, że wytrzymuje ok 450 Nm). Na sam soft, a później modyfikacje mechaniczne (turbo, pompki, fmic) wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blachu i tu jest pies pogrzebany, czy faktycznie pasuje?(nie znam się i nie wiem jakie dane porównać)

bo jedynie gdzieś tam, ktoś tam, podobno zakładał, a na forum A4 nikogo nie znalazłem z opinią :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zestaw od brd pasuje do avf. U nas na forum jest kilka osób, które do avf włożyły sprzęgło brd.

Zajrzyj do tego wątku: http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-153/sprzedam-dwumasy-sprzegla-245198/

Przeczytaj wszystkie posty (znajdziesz tam, np P-U-M-A i Pan Waldek - oni mają u siebie komplet z brd).

Po za tym jak będziesz szukał kompletnego sprzęgła z dwumasem to odezwij się do Pawła z tematu, który Ci podałem. Cena jest jak najbardziej ok, towar pewny. Sam od niego brałem do swojego awx-a i polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkładaj BRD dwumas jest taki sam ale sprzęgło BRD zdecydowanie mocniejsze niż AVF spokojnie wytrzyma 450Nm :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi trzyma prawie 420 Nm z dołu bez problemu. Przez kilka dni po wymianie było wyraźnie twardsze. Teraz albo się przyzwyczaiłem, albo delikatnie lżej działa. Sprzęgło jak sprzęgło, najlepszą robotę robi zestaw BRD+ skrzynia HCK.

Ja mam też zestaw BRD i właśnie mam wrażenie że pedał jest bardziej mięki niż w AVF i dużo gorzej odbija.

Ale nie wiem czy to wina samego sprzęgła czy raczej sterowania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi trzyma prawie 420 Nm z dołu bez problemu. Przez kilka dni po wymianie było wyraźnie twardsze. Teraz albo się przyzwyczaiłem, albo delikatnie lżej działa. Sprzęgło jak sprzęgło, najlepszą robotę robi zestaw BRD+ skrzynia HCK.

Ja mam też zestaw BRD i właśnie mam wrażenie że pedał jest bardziej mięki niż w AVF i dużo gorzej odbija.

Ale nie wiem czy to wina samego sprzęgła czy raczej sterowania??

Jarol jak sie objawia te gorsze odbijanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuje to bardzo jak się przejade innym autem i potem wsiąde do mojego.

Objaw jest taki jak by pedał sprzęgła zostawał w podłodze.

Jak puszczam sprzęgło to mam wrażenie że pedał wraca do góry wolniej niż noga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni skrzynia HCK od standardowej w AVF, pasuje P&P? Czy sprzęgło i dwumas BRD pasują idealnie czy czy trzeba coś kombinować żeby założyć do AVF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia HCK różni się tylko tym że ma dłuższe przełożenia i lepiej się na niej jeździ.

Sprzęgło i dwumas pasuje P&P. ( dwumas jest dokładnie ten sam )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do AVF o 2003 roku tak. Do wcześniejszych trzeba troszkę innych rzeczy zmienić np. ciegna wybieraka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...