Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rdzawy nalot na kole pasowym rozrządu i mocne swierszczenie. Rozwiązane !


tomasimo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie , mam rdzawy nalot na kole pasowym i dziwne dzwieki wydobywające sie z rozrządu a po nagrzaniu silnika bardziej słyszalne . Mechanik patrzyl i mowi ze napinacz ok bo pasek napięty i ze to własnie koło , ale czytałem na forum ze to napinacz , wiec sam juz nie wiem ?

Prosze o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1251b2ed1f17eaef.jpg

<br /><br />

---------- Post dopisany at 22:52 ---------- Poprzedni post napisany at 22:51 ----------

to nie moje koło ale mam dosłownie identycznie

Dzwiek to swierszczenie z przodu silnika . Nie wiem juz nic bo duzo ludzi pisze ze napinacz , ale pasek jest napięty dobrze !

---------- Post dopisany at 22:54 ---------- Poprzedni post napisany at 22:52 ----------

Moze to być koło pasowe ? Bo mechanik tak twierdzi !! Ale znowu drugi twierdzi ze napinacz i teraz juz sam nie wiem cholera a jutro jestem umówieony z tym co sądzi ze to koło i chce robic mi jutro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://s14.postimage.org/hu1y8wtj1/1251b2ed1f17eaef.jpg

<br /><br />

---------- Post dopisany at 22:52 ---------- Poprzedni post napisany at 22:51 ----------

to nie moje koło ale mam dosłownie identycznie

Dzwiek to swierszczenie z przodu silnika . Nie wiem juz nic bo duzo ludzi pisze ze napinacz , ale pasek jest napięty dobrze !

---------- Post dopisany at 22:54 ---------- Poprzedni post napisany at 22:52 ----------

Moze to być koło pasowe ? Bo mechanik tak twierdzi !! Ale znowu drugi twierdzi ze napinacz i teraz juz sam nie wiem cholera a jutro jestem umówieony z tym co sądzi ze to koło i chce robic mi jutro .

Widziałem to w każdej B6 w której miałem, wiec wydaje mi się że ten nalot to norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co tak rzęzi ? Bo serio głosno swierszczy na zewnątrz . Ja chyba stawial bym na napinacz lub sprzegło alternatora ( po czytaniu na forum ) Bo jak sie moze koło pasowe zniszczyc , mechanik twierdzi ze guma w kole pasowym zaczyna sie wycierac i dlatego ten dzwiek , ale cos nie mówił pewnie !! I dlatego boje sie ze chu...a zrobi a kase wezmie .

---------- Post dopisany at 23:13 ---------- Poprzedni post napisany at 23:11 ----------

pasek dobrze napiety bo sprawdzał i mowil ze napinacz ok . A moze byc tak ze napinacz klęka ale dalej napina dobrze pasek ?

---------- Post dopisany at 23:25 ---------- Poprzedni post napisany at 23:13 ----------

Wiecie koles chce 250 zl za naprawe ale nie jestem pewien ze on jest pewny tego co mowi . U tego pierwszego mechanika co byłem to na 100 procent powiedzial ze napinacz , bez oglądania paska i rozrządu !!

Jutro podjade jeszcze do paru innych mechaników i zobaczymy co powiedzą !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kółkiem rozrządu to prawda. Guma podlega degradacji a do tego jest wystawiona na drgania, więc siłą rzeczy prędzej czy później zużyje się i przestanie spełniać swoje zadanie tłumienia drgań. Polecam przeczytać :: Zobacz temat - Koło wałka rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolego zrobiles mi sieczkę w glowie :)

---------- Post dopisany at 11:41 ---------- Poprzedni post napisany at 00:11 ----------

No nic panowie nie wymysle , pojezdzilem po mechaniorach ale zaden jednoznacznie nie powie . Jade o 17 do tego kolesia co gadal o kole pasowym na rozrządzie . Zobaczymy co bedzie to bedzie , jak zrobi napisze !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to kolo pasowe sie rozlecialo i tak napitalalo na postoju ze myslalem ze silnik chce wyjsc z pod maski... Odpal ten pierscien wokol tej gumy w srodku tego kola pasowego. Nie latwiej sciagnac pasek od alternatora i zobaczyc czy dalej swiszczy? (nie doczytalem sie zebys tak zrobil.)

Sciag pasek wielorowkowy, zapal i zobacz czy bedzie lepiej :)

A ten nalot rdzy to norma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zrobie tak , wieczorem napisze co i jak

---------- Post dopisany at 21:29 ---------- Poprzedni post napisany at 09:40 ----------

skasowal 200 wymienił kolo i dalej to samo !!!!

No szlak mnie trafił , ale powiedział ze z rozrządem wszystko ok ze na 100 procent nie rozrząd !!!

ALe słychac to swierszczenie tak jakby na tym co jest niżej tam jest chyba kompresor od spręzarki tak ? Tzn ponizej rozrządu

---------- Post dopisany at 21:30 ---------- Poprzedni post napisany at 21:29 ----------

bo gadał ze luz jest na sprzegiełku czy cos takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ściągnij pasek od klimy i bedzie wiadomo czy to sprężarka, chociaż obstawiałbym jak już było mówione napinacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, a ściągałeś ten pasek na chwilę żeby sprawdzić?

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/b5-ahu-wymiana-napinacza-paska-wielorowkowego-fotostory-124164/:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kolego jak to sprawdzic ze top ten napinacz

---------- Post dopisany at 21:43 ---------- Poprzedni post napisany at 21:43 ----------

no nie

---------- Post dopisany at 21:44 ---------- Poprzedni post napisany at 21:43 ----------

bo ten napinacz to chyba sam mogłbym wymienic jak bym kupił , al

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/b5-ahu-wymiana-napinacza-paska-wielorowkowego-fotostory-124164/

Tu masz jak wymienić, a żeby sprawdzić to musisz ściągnąć pasek właśnie z tego napinacza i odpalić silnik ale tylko na chwilkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...