Skocz do zawartości
IGNOROWANY

prędkościomierz nie działa :(


sarka 92

Rekomendowane odpowiedzi

uff... jestem właścicielką audi a4 1.9 TDI 90KM nie działa mi szybkościomierz... wszystko inne działa (wskaźnik temperatury, paliwa i obrotomierz) auto było pod vagiem i nie wykazało błędów, wymieniałam już czujnik prędkości i to nic nie zmieniło (pierwszy mechanik jak zmieniał czujnik to stwierdził że ani jeden ani drugi czujnik jakby nie pasuje, czujnik jest z firmy topran 109 665) aktualnie mam włożony stary czujnik, wiecie może co jest tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na vagu test wyjść był zrobiony? czy wskzówka prędkościomerza wstaje?

Ten czyjnik który podajesz powinien pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oby to była wina czujnika a nie impulsatora (pierścienia magnetycznego) w skrzyni...

43dc37d69f828b65.jpg

dd0bb085a15b67c0gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia chodzi dobrze... pamiętam ze mechanik mówił ze tego czujnika co Ci MASATO zdjęcie wysłałam to do końca wsadzić nie mógł... na tym czujniku jest taka wypustka, która zapobiega wypadaniu, nie? i mechanik mówił ze ona jest centymetr przesunięta

---------- Post dopisany 19-01-2013 at 09:38 ---------- Poprzedni post napisany 18-01-2013 at 19:11 ----------

byłam dziś u trzeciego mechanika, podłączył auto do komputera i po wyskakiwały błędy... nie mógł nawet liczników sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia chodzi dobrze... pamiętam ze mechanik mówił ze tego czujnika co Ci MASATO zdjęcie wysłałam to do końca wsadzić nie mógł... na tym czujniku jest taka wypustka, która zapobiega wypadaniu, nie? i mechanik mówił ze ona jest centymetr przesunięta

---------- Post dopisany 19-01-2013 at 09:38 ---------- Poprzedni post napisany 18-01-2013 at 19:11 ----------

byłam dziś u trzeciego mechanika, podłączył auto do komputera i po wyskakiwały błędy... nie mógł nawet liczników sprawdzić

a jakie błędy były? :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj szwagier mial taki przypadek okazalo sie ze w liczniku silniczek padl wymiana 100zl go kosztowala.

ale koleżanka mówi że test wyjść był robiony i licznik wstał a właściwie prędkościomierz..:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje odłączyć wtyczkę tą szeroką od pompy abs i wtedy sprawdzić. Kolega miał podobnie w a6 tyle że obrotomierz mu nie działał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak

---------- Post dopisany at 15:21 ---------- Poprzedni post napisany at 15:12 ----------

wiecie, jestem dziewczyną, trochę się orientuję ale nie bardzo... w każdym razie mechanik powiedział mi dziś ze wątpi żeby to była wina czujnika a już na pewno nie pierścienia magnetycznego w skrzyni biegów (czego najbardziej się obawiałam) w środę jestem umówiona na pełna diagnostykę, bo powiedziła że jakiś błąd mu wyskakuje... tyle co wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojedź do jakiegoś innego mechaniora, bo trzeba sie połączyć z ecu żeby wiedzieć co i jak, sprawdzi błędy i powinno być wiadomo co się stało..

jeżeli mechanik nie może sie połączyć, to albo ma ujowy program, albo masz złącze uszkodzone, no ale to kwestia sprawdzenia u następnego mechanika.

jak juz sie połączy i sprawdzi błędy, zapisz je sobie, bo jakby nie wiedzial co i jak to może my Ci pomożemy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze żebym ja się jeszcze znała :) powiedział mi tak że podłączył się ale błąd wyskakuje i ze wątpi zeby to było przez czujnik... spytałam o pierścień magnetyczny bo tego się obawiałam ale powiedział że to wykluczone :) co mnie cieszy, bo jak słyszę skrzynia biegów to kolana mi się uginają, bo wiem co to znaczy bo w poprzednim aucie musiałam wymieniać. Jestem umówiona na środę na pełną diagnostykę i on wtedy sprawdzi co to za błędy i od razu to zrobi :) tak mi powiedział... czyli chyba wie koleś o co chodzi nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze żebym ja się jeszcze znała :) powiedział mi tak że podłączył się ale błąd wyskakuje i ze wątpi zeby to było przez czujnik... spytałam o pierścień magnetyczny bo tego się obawiałam ale powiedział że to wykluczone :) co mnie cieszy, bo jak słyszę skrzynia biegów to kolana mi się uginają, bo wiem co to znaczy bo w poprzednim aucie musiałam wymieniać. Jestem umówiona na środę na pełną diagnostykę i on wtedy sprawdzi co to za błędy i od razu to zrobi :) tak mi powiedział... czyli chyba wie koleś o co chodzi nie? :)

miejmy nadzieję :decayed:

widziałem juz różnych speców :wink:

jak zrobi pełną diagnostykę to będzie znał wszystkie błedy w całym aucie, a jak jest kumaty i w tym siedzi to będzie wiedział co jest przyczyną nie działającego prędkościomierza, jak wyskoczy jakiś błąd z tym związany, więc na razie nie ma co gdybać tylko poczekać na diagnostykę:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wygląda na to że koleś wie co robi? :) poprzedni twierdził ze po podłączeniu do komputera jest ok... czyli tak sobie wnioskuję że ten "umie" więcej ;) i zapisał mnie na pełną diagnostykę :)

---------- Post dopisany at 22:50 ---------- Poprzedni post napisany at 22:45 ----------

i a propo to jest kumaty :) tylko trochę dziwnie na mnie patrzył jak przyjechałam moim audi i tłumaczyłam mu styczność z innymi mechanikami... spytał mnie ile jeżdżę i ile kilometrów zrobiłam odkąd mam prawko... jakoś mechanicy dziwnie przyjmują dziewczynę, która wie o co chodzi :) jestem dość drobna i nie wyglądam na osobę która się na czymkolwiek zna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wygląda na to że koleś wie co robi? :) poprzedni twierdził ze po podłączeniu do komputera jest ok... czyli tak sobie wnioskuję że ten "umie" więcej ;) i zapisał mnie na pełną diagnostykę :)

---------- Post dopisany at 22:50 ---------- Poprzedni post napisany at 22:45 ----------

i a propo to jest kumaty :) tylko trochę dziwnie na mnie patrzył jak przyjechałam moim audi i tłumaczyłam mu styczność z innymi mechanikami... spytał mnie ile jeżdżę i ile kilometrów zrobiłam odkąd mam prawko... jakoś mechanicy dziwnie przyjmują dziewczynę, która wie o co chodzi :) jestem dość drobna i nie wyglądam na osobę która się na czymkolwiek zna ;)

pozory myla :decayed: podszkolisz sie na forum i bedziesz mechanikow wiedza zaginac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha :)chyba minęłam się z powołaniem :)teraz zostało mi czekać na środę nic już sama nie zdziałam :) cieszę sie ze tu się zarejestrowałam, będę tu zaglądać... byłam troszkę w szoku że tyle osób odpowiedziało na mój post... bardzo wam dziękuję :)

nie chcę już zakładać nowego tematu... ale spryskiwacze mi nie chodzą... płyn oczywiście jest, wycieraczki chodzą a płyn nie leci... wiecie może czemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę już zakładać nowego tematu... ale spryskiwacze mi nie chodzą... płyn oczywiście jest, wycieraczki chodzą a płyn nie leci... wiecie może czemu?

Zapewne uszkodzona pompka w zbiorniczku od spryskiwaczy. Jak najlepiej sprawdzić? Odłączyć od niej wtyczkę iw miejsce pinów "wpiąć zwykłą żarówkę 12V, jak po włączeniu spryskiwaczy się zaświeci, to obwód doprowadzenia do pompki prądu masz ok. I już wiemy że masz walnięta pompkę spryskiwczy :decayed: Z jej wymianą jest trochę gorzej, bo jest usytuowana w trudnym do wyjęcia miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...