Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z turbiną, dziwny dzwięk przy wciskaniu sprzęgła


Hister123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku dni mam problem z turbiną w mojej A4 1.9 TDI 130KM. Problem wygląda następująco. Przy spokojnym przyśpieszaniu do około 2 tyś. obrotów i zmianie biegu (dokładnie chodzi o wciśnięciu sprzęgła) słychać dziwny dźwięk, nie wiem jak go nazwać, jakby powietrze uciekało z turbiny. Przy szybszym przyśpieszaniu do 3-3,5tyś samochód traci moc i wyskakuje kontrolka od silnika (nie zawsze) i dźwięk także występuje. Aktualnie nie mam dostępu do VAG-a. Proszę o informacje czego to może być wina.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie jak by chrobotanie?tez tak mam.wylancza sie turbo bo jest przeladowanie turbiny.moga sie lopatki nie ruszac tak jak trzeba.albo turbo do czyszczenia albo zawor n75.ale to moja teoria.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wylancza sie turbo bo jest przeladowanie turbiny...

:facepalm:

Jak turbina może się wyłączyć???

Jeśli łopatki części gorącej turbiny są zapieczone lub szwankuje wysterowanie tymi łopatkami (np. uszkodzony N75), to może wystąpić przeładowanie lub niedoładowanie i w konsekwencji tryb awaryjny.

Ale sam wirnik kręci się ZAWSZE! Od momentu uruchomienia silnika do jego wyłączenia.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie o ten tryb awaryjny mi chodzilo.spokijnie kolego nie goraczkuj sie tak.wiadomo oco chodzi.po co zaraz ten wykrzyknik?pozdrawiam serdecznie.

p.s.istosta jest pomoc a nie wylapywac czeskie bledy,jesli wiesz co to znaczy.poza tym w twojej odpowiedzi nic nowego nie wniosles ale za to zwrociles uwage na pier**le.gratuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o pompe vacum i jej kruciec który z niej wychodzi u mnie był lużny i łapał lewe powietrze musisz albo to fachowo uszczelnic albo wymienic pompe bo własnie ten przewód co wychodzi idzie do N75 a N75 steruje pracą turbiny ot cała filozofia nad którą na tym forum nie otrzymano odpowiedzi w kilkunastu postach !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak to mnie doradzano z turbina wylaczajaca sie czasami ....jeden 4500 obrotow dwa to samo trzy i to samo kilka razy powtorzyc i na tej trojce przejechac pare kilosow trzymajac go na obrotach:) mnie pomoglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...