Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pedał hamulca wpada po wymianie tarcz przednich

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor
a przed wymianą klockow i tarcz jaki był ten "miekki: hamulec ?

hamulec był bardzo czuły i zakres pracy pedału około 2cm, schodził bardzo powoli, tak jak normalnie się to dzieje.

Teraz pedał szybko schodzi do gleby nie 2cm..nie jak wcześniej.

pomimo to trzeba trochę siły włożyć w hamowanie a wcześniej delikatnie wystarczyło wcisnąć pedal.

na wyłączonym silniku pedału jest wysoki, nie schodzi.

---------- Post dopisany at 22:25 ---------- Poprzedni post napisany at 22:21 ----------

a przed wymianą klockow i tarcz jaki był ten "miekki: hamulec ?

hamulec był bardzo czuły i zakres pracy pedału około 2cm, schodził bardzo powoli, tak jak normalnie się to dzieje.

Teraz pedał szybko schodzi do gleby nie 2cm..nie jak wcześniej.

pomimo to trzeba trochę siły włożyć w hamowanie a wcześniej delikatnie wystarczyło wcisnąć pedal.

na wyłączonym silniku pedału jest wysoki, nie schodzi.

u Ojca po wymianie jest cały czas tak samo czyli pedał wysoki i czuły..

Opublikowano

to nie wiem czego jeszcze chcesz?

dotzre sie bedzie ok

Opublikowano
  • Autor
to nie wiem czego jeszcze chcesz?

dotzre sie bedzie ok

z całym szacunkiem, n/c..

ja swoje Ty swoje..:facepalm:

Opublikowano

Przyczyny byly napisane i opisane.

Wiec wszytko wiadomo juz na ten temat.:decayed:

Opublikowano
  • Autor

dziś z ciekawości pojechałem do kolegi na stacje diagnostyczną i sprawdziłem siłę hamowania kół..

prawy tył 2,48

lewy tył 2,46

lewy przód 2,86 :shock3:

prawy przód 3,56

niech mi ktoś jeszcze napisze, że te "obsrane auta" tak mają i że "to się dotrze" :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

jeżeli ktoś ma takie podejście do hamulców to nie powinien jeździć samochodem, jest zagrożeniem dla siebie i innych

Panowie, trochę samozaparcia! i szukamy przyczyny złego hamowania tego jednego koła(podejrzewam, że dlatego pedał schodzi tak szybko i nisko)

wiemy już na pewno, że reszta jest ok, problem dotyczy jednego koła.

Na chwilę obecną zrobione: 2x odpowietrzanie na wł. silniki i wł. zapłonie, wymiana odpowietrzników, wcześniej regenerowany owy zacisk był(około miesiąc temu, wymiana uszczelnień wszystkich+tłoczek)

dziś nic nie robię, jestem chory wiec zbieram informację co można robić dalej i jutro jak trochę odżyję startuje do garażu, chyba na początek zdemontuje zacisk i wszystko na nowo sprawdzę..później odpowietrzanie i zobaczymy co się będzie działo..

Opublikowano

po wynikach widac że przód słabo hamuje powinno byc minimum 5

poza tym jest za duza róznica pomiędzy kołami

musisz rozebrac lewy przód i dokładnie sprawdzic zacisk oraz prowadzenie

Opublikowano
  • Autor
po wynikach widac że przód słabo hamuje powinno byc minimum 5

poza tym jest za duza róznica pomiędzy kołami

musisz rozebrac lewy przód i dokładnie sprawdzic zacisk oraz prowadzenie

to, że wynik jest słaby nawet prawego koła może być spowodowany faktycznie układaniem się klocków do tarcz ale lewe to tragedia, do tego opadający i gumowy pedał i ciekaw jestem czy problem jest z pompą czy z samym elementem wykonawczym czyli zaciskiem..:eusathink:

Opublikowano

wynik jest słaby całej przedniej osi a przedniego lewego koła bardzo słaby

Opublikowano
  • Autor
wynik jest słaby całej przedniej osi a przedniego lewego koła bardzo słaby

jakieś sugestie?

Opublikowano

cy Ty w ogóle czytasz ze zrozumieniam co ja piszę ?

trzeba rozebrac lewy przedni zacisk i sprawdzic co mu dolega

Opublikowano
  • Autor

chłopie, czy Ty kopiujesz co ja pisze czy nie czytasz po prostu...?

chyba, że na forum jest jakieś "echo":facepalm:

napisałem coś takiego "chyba na początek zdemontuje zacisk i wszystko na nowo sprawdzę..później odpowietrzanie i zobaczymy co się będzie działo.."

Ty na to:

"po wynikach widac że przód słabo hamuje powinno byc minimum 5

poza tym jest za duza róznica pomiędzy kołami

musisz rozebrac lewy przód i dokładnie sprawdzic zacisk oraz prowadzenie"

(tego już nie komentowałem..:doh:)

następnie napisałem:

"to, że wynik jest słaby nawet prawego koła może być spowodowany faktycznie układaniem się klocków do tarcz ale lewe to tragedia, do tego opadający i gumowy pedał i ciekaw jestem czy problem jest z pompą czy z samym elementem wykonawczym czyli zaciskiem..:eusathink:"

a Ty na to:

"wynik jest słaby całej przedniej osi a przedniego lewego koła bardzo słaby"

kolejne echo..:facepalm:

ale myślę sobie dobra, może masz coś jeszcze konkretnego na myśli, inne sugestie a nie to o czym już ja nie napisałem wyżej...

i napisałem "jakieś sugestie?"

a Ty mi na to taki tekst:

"cy Ty w ogóle czytasz ze zrozumieniam co ja piszę ?

trzeba rozebrac lewy przedni zacisk i sprawdzic co mu dolega"

wiesz co, w myśl regulaminu lepiej nie będę opisywał Twojego zachowania...:thumbdown:

ja nie wiem jakim trzeba być ... aby napisać "te obsrane auta tak mają" albo "to się dotrze, nie szukaj dziury w całym"

jak masz mnie kopiować to się wcale nie odzywaj bo według mnie gów** wiesz w tym temacie, a tym bardziej jak można rozwiązać mój problem. Jak masz dużo pracy to pracuj, a nie głupoty na forum wypisujesz..:facepalm:

Opublikowano

Kolego sympatyczny nie unoś się tak :wink: Mógłbyś też więcej czytać to forum, a przynajmniej dział "Układ hamulcowy" i np. przeczytać wszystkie tematy z ostatnich 6 stron a stałbyś się mądrzejszy w tym temacie, człowiek uczy się całe życie. Nikt Ci tutaj nie napiszę zrób to i tamto i będzie git, bo to wróżenie z fusów. Spróbuj odpowietrzyć blok ABS z VAGiem (czynność tą powtórz kilku krotnie na jednym kole), potem odpowietrzanie tradycyjne na włączonym silniku, oczywiście wszystkie koła. Sprawdź dobrze czy nie uszkodziłeś jakiegoś przewodu podczas tych napraw/wymian.

Opublikowano

ręce mi opadły :facepalm:

pisze że lewy przód jest słaby - trzeba doprowadzic do ładu przedni lewy zacisk oraz prowadzenie

"jakieś sugestie..." to juz nie wymaga komentarza :polew::polew::polew::polew:

Opublikowano

Zrób foto starych tarcz i klocków najlepiej po obu stronach i możesz też cyknąć nowe. Po rozbiórce lewego zacisku na starych tarczach i klockach było wszystko ok??

Opublikowano

Panowie trochę spokojniej w temacie tym juz wszytko jak czytalem wyjasnione przyczyny jak i skutki.

Wiec moze troche pofolgowac i koniec OFFTopu.

Ja u siebie tak mialem takze taki przypadek jak wymienialem tarcze klocki zaciski jazma oraz plyn.

Jest uklad zapowietrzony i to nie na przodzie ale na tylnej osi.

Sam osobiscie u diagnosty sprawdzalem sile hamowania.

Choc przod caly wymienialem to tyl mi sie zapowietrzyl.

Tak to juz jest czasem.

Pozdrawiam.

Opublikowano

Tyl nie jest zapowietrzony

wskazania sa prawidlowe

Opublikowano
  • Autor

devastation - zamilcz i nie pogrążaj się..:stupid2:

kicker - stare tarcze i klocki poszły z resztą szpargałów na złom.

Tak, po rozbiórce zacisku do czasu wymiany na "nowe" tarcze i klocki było wszystko ok a dwa razy demontowałem ten zacisk..tylko ja podczas tej naprawy/regeneracji zacisku nie cofałem tłoczka na samochodzie, zastanawiam się czy cofnięcie(podczas wymiany klocków i tarcz) płynu nie uszkodziło czegoś w pompie:eusathink:

W poniedziałek lecę do kumpla na warsztat i zrobię tak jak napisałeś. Po zabiegu dam znać co i jak.

Opublikowano

:polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew::polew:

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Opublikowano

diselmaniac za swoje wypowiedz powinien zostać poczęstowany kropkiem...do DEVA z takim tekstami!

ciekawe czy będzie miał odwagę i kiedyś przyzna tu rację Tomkowi??!!

Opublikowano

Art, daj spokój, gośc założył jakiś zajezdzony szmelc a teraz szuka dziury w całym

gdyby jeszcze każdy klocek trafił na tą sama tarcze i strone na której wcześniej pracował

to by było połowa problemu, dla mnie temat sie skonczył na pierwszej stronie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.