Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Doświetlanie samochodu.


Fernando

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znacie może jakiś sposób żeby przy otwieraniu samochodu zapaliły się postojówki? mam ringi ładne ledowe i jakby się zapalały przy odpalaniu autka to byłoby ekstra, czytałem coś o podłączeniu się pod oświetlenie wnętrza. Co myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod lampkę wnętrza tylko przez diodę prostowniczą żeby w drugą stronę nie działało... Tylko że w takim wypadku będą się świecić tak jak lampka a nie podczas odpalania.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie się palić tak samo jak wnętrze, nie trzeba kabelka do komory silnika wystarczy do bezpiecznika lub włącznika świateł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastosuj przekaźnik opóźniający wyłączenie, sterowany impulsem z centralnego zamka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a ja uwazam ze sie da, dla otwierania drzwi i do zapalania, trzeba zastosowac przekaznik, sterujemy krancówka drzwi czyli -,a po przekazniku podajemy + do ledow, a z zaplonu ciagniemy + po stacyjce, nie wiem na ile sie znasz na elektryce, ale rob sobie to najlepiej na kablach czerwony +, i czarny masa, zeby zapobiec pomylkowemu podaniu + na -, no i oczywiscie wrzuc bezpiecznik na te kable idace do leda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE doprowadziłeś zasilania pozycyjnych na nóżkę 3

poza tym nie wiem czy sterujesz plusem czy masą...

w drugim rysunku jest błąd bo postojówki są sterowane poprzez styki 3-5, styki te są robocze, to znaczy doprowadzasz napięcie na postojówki.

sterowanie odbywa się poprzez styki 1-2-3

porównaj mój rysunek powyżej...zielone przewody są do zasilania postojówek

ale to nie koniec... bo trzeba odpowiednio zasilić aby świeciły ci również po włączeniu świateł na włączniku świateł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...