Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Car audio do B5 dla laika


Rekomendowane odpowiedzi

no teraz to juz sie tak na to nastawilem ze juz nie wazna kasa(zona mnie zabije) ale zrobie wszystko wygluszenie,kabelki 2 wzmacniacze i te glosniczki el compy6 tylko jeszcze nad skrzynka sie zastanawiam chodzi mi o to jaka kupic bo raczej dam do niej ta zakupiona alpinke a do glosniczkow sprobuje upolowac uzywke dimensiona jr4 tak jak polecaliscie a jesli nie kupie uzywki to moze zdecyduje sie na nowy tylko jeszcze to radio mnie troszke boli ale to chyba juz blizej wakacji zainwestuje jak to zaczne wszystko robic to bede robil foto na bierzaco

rób jak najwięcej zdjęć z tego co działasz żeby pokazać później innym jak sie demontuje tapicere w Twoim modelu, jak wyglądaa wytłumianie itp. Dużo osób o to pyta i nie wie jak sie za to zabrać , jeśli już modzisz to fotostory bardzo się ludziaszkom przyda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest na forum to i tak dużo ludzi mimo to dalej pyta:D bez obrazy koledzy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tapicerke opanowalem w drzwiach bo sam zmienialem drzwi to wygluszenie zrobie dokladnie tylko moze ktos mi powiedziec jak i ktoredy naj szybciej przecjagnac kabel zasilajacy wzmacniacz (od aku do bagaznika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiertło 20 i heja:D

---------- Post dopisany at 00:33 ---------- Poprzedni post napisany at 00:28 ----------

Żartowałem:) ludzie podobno ciągnął przez wiazke ECU ale ja nie nigdy tak nie praktykowałem. U siebie naciełem krzyzyk na gumie gdzie rurki klimy wchodzą do wnetrza audiczki i pod schowkiem pasażera w próg i dalej to już wiesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze i tak sprobuje bo kolega mechanik mowil mi ze gdzies w okolicach serwa mozna przelozyc i wyjdzie przy boku kierowcy ale to juz obojetne ktora strona byle latwiej i prosciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej to chyba moja metodą ale pozaglądaj i sam zdecydujesz jak Ci lepiej. Niedawno kumplowi w b4 ciągnęlem właśnie jakoś koło serwa ale za chiny nie pamiętam którędy. Tam jakaś zaślepka gumowa była i poszło tylko trzebabyło ja wydłubać bo nieduża była

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie cos takiego

---------- Post dopisany at 22:41 ---------- Poprzedni post napisany at 22:21 ----------

mam pytanie bo wlasnie ogladam skrzynie pawerbass reflex s 124 dx i zastanawiam sie czy ta moja alpina mrv t500 v12 da rade bo ma 200rms a ten glosniczek 300rms czy moze wogole szukac nie 30 cm basa a 20? chodzi o bagaznik sedana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozumiem posiadasz juz na stanie mrv t500? bo jesli nie to nie ma sensu inwestowac w dwa piece i mozna kupic jeden 4-kanalowy dobrej jakosci. Jesli chodzi o moce, to trzeba wziasc pod uwage, ze nie sama moca zyje wzmacniacz. Sa jeszcze inne bardzo istotne wartosci. Wiadomo, ze dobrze by bylo miec nawet lekka przewage mocowa z pieca. Z radyjek szukalbym cos w zadbanych uzywkach. Co do glosnikow u-dimensionka, to jest to bardzo fajny zestawik. Kilka razy juz go montowalem. Bardzo zrownowazony tonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie cos takiego

---------- Post dopisany at 22:41 ---------- Poprzedni post napisany at 22:21 ----------

mam pytanie bo wlasnie ogladam skrzynie pawerbass reflex s 124 dx i zastanawiam sie czy ta moja alpina mrv t500 v12 da rade bo ma 200rms a ten glosniczek 300rms czy moze wogole szukac nie 30 cm basa a 20? chodzi o bagaznik sedana

im większa średnica głośnika tym bas jest lepszy, wiec jak już modzisz to myślę że 30 było by ok,wszystko zależy od chęci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro juz chcesz robic "lepszejszy" systemik z basiorem z 30stki to osobiscie pomyslalbym nad mocniejszym przodem niz udimki el comp6. To jest zestewik, ktory swietnie radzi sobie pod samym radyjkiem gra kulturalnie ale d*py nie urywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem i wlasnie zakupilem przed chwila do nich jr4-300 a na takiej wielkiej mocy mi az tak bardzo nie zalezy chodzi mi o czysty dzwiek ale od czasu do czasu moze byc bum bo lubie zespoly typu metallica a basik nie musi byc 30 tylko niektorzy proponuja taki do sedana wiec myslalem ze to dobry rozmiar osobiscie wolal bym mniejszy ale czy wtedy bedzie jakas jakosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro1983 ja się z Toba nie mogę zgodzić. Będą grały pod radiem owszem ale pod ten zestaw to już trzeba wzmacniacz. Nina_chudu nie oczekuje niewiadomo czego a i tak sporo na raz inwestuje w CA i nie idzie po taniości tak jak niektórzy co chcą wymieniać 13 na 13 co jest bez sensu zresztą. Polecisz mu lepszy zestaw, przekona się i znowu się ktoś trafi kto powie "e tam lipa dołóż 200 i będzie jako tako". El compy6 pod wzmacniaczem grają przyjemnie i zadowalająco. Nina_chudu ja myślę ze lepiej żebyś założyl 30. Z mniejszego głośnika bas będzie bardziej precyzyjny ale słabszy co może Cie nie zadowolić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie mi sie wydawalo i raczej taki kupie tylko doradzcie jaki by byl w miare dobry do tej alpinu mrvt500 i pod ten przod ktory juz mam a wiec u-dimension jr4-300 i el comp 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym próbował z powerbass s12. 300rmsu głośnik a 200wzmacniacz - troche kiepsko ale przynajmniej nikt Ci nie upali głośnika jak samochód komuś pożyczysz. Ewentualnie jak wolisz mniejszy to powerbass s10 i powinno być dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie zobacze mam taki plan ze wszystko zmontuje i tylko skrzynie zostawie .pojade sobie do sklepu audio car i moze cos dopasujemy juz bezposrednio w aucie bo druga sprawa nie ukrywam ze niechcialbym ogromnej skrzyni w bagazniku a co do upalania to audiczki i zony nie pozyczam:wink:

---------- Post dopisany 14-02-2013 at 00:06 ---------- Poprzedni post napisany 13-02-2013 at 23:45 ----------

czy do sedana lepszy bedzie bass z reflex basem czy bez? czy to moze od rodzaju muzy zalezy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam audiczke pożyczam a dziewczynę też mogę oczywiście w zamian za jakaś inna miss:D teorie na temat co lepsze do sedana a co do kombi są różnie. W br będzie Ci głośnik niżej schodził ale będzie wolniejszy a w closet bas będzie szybszy i bardziej precyzyjny. Czyli np do Hip hopu Br. Z reguły Br robi się większe od Closed. Kiedys zrobiłem sobie taki mały test. Miałem głośnik 30cm w obudowie closed 30L w kombi i zrobilem BR do tego. Grało kiepsko, gorzej niż wcześniej. Wystarczyło zatkac otwor i bas był szybszy i mocniejszy ale nie głęboki. Mając głośnik w obudowie closed ciężej go uszkodzić niż w br (podobno). Ty chciałeś nieduża obudowe więc raczej closed Ci podejdzie ale zrób tak jak mówiłeś. Ogarnij wszystko a na osłuch subów do sklepu CA:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki tak zrobię ale troszkę mi wyjaśniłes jak to się ma do tych skrzynek i w tej chwili bez osłuchu nie wiem na co bym się zdecydował bo wolał bym mniejszy ale z drugiej strony lubie basy takie jak w hip-hop pojawiające się nagle i szybko znikające ale mocno podkreślone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zdecydować dwie rzeczy. 1 czy głośnik 30cm cz 25 a 2 czy closed czy br. Proponuje parę utworów takich dla Ciebie szczególnych dla Ciebie wrzucić na pena i podłączc pod radio i u nich posłuchać i będziesz miał zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zdecydować dwie rzeczy. 1 czy głośnik 30cm cz 25 a 2 czy closed czy br. Proponuje parę utworów takich dla Ciebie szczególnych dla Ciebie wrzucić na pena i podłączc pod radio i u nich posłuchać i będziesz miał zdanie

jak już robi audio żeby dobrze grało to na jakiego pena ? :facepalm: przy takim sprzęcie to ucho można nacieszyć jedynie z dobrego audio-cd. przynajmniej ja tak mam a jestem muzykiem dźwiękowcem. Jak słysze mp3 to mnie skręca ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...