Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Car audio do B5 dla laika


Rekomendowane odpowiedzi

Który kabel jest który sprawdzisz bez problemu multimetrem. A jeżeli chodzi o przedłóżenie kabla to samo skręcenie i zaizolowanie to jest druciarstwo. Dobrze by było gdybyś przed zaizolowaniem porządnie polutował.

dokładnie i i przed lutowaniem oczyść końcówki kabli jeśli je tarmosiłeś w łapach :P bo dużo łatwiej cyna złapie jak będą odtłuszczone :) pisze bo nie wszyscy o tym wiedzą a się później bulwersują że im cyna nie chwyta :P:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie jak wyregulować tego wzmaka : Crunch GPX500.2

Chodzi mi dokładniej o kwestie filtrów wysokich i niskich tonów.

Wg jakiejś tam instrukcji, jeśli wzmakiem zasilam tylko suba, to powinienem wzmaka ustawić w pozycję LOW-PASS.

I tutaj pytanie - czy tak właśnie powinienem zrobić?

Zależy mi oczywiście na basie, ale przyznam szczerze, że moje głośniki z przodu nie są za mocne, więc nie chcę basem zagłuszyć przodu.

Druga sprawa, to jak ustawić te filtry wysokich i niskich tonów - na ile Hz.

Wiem, że nie ma konkretnego "przepisu", ale może jakoś na chłopski rozum, jak to powinienem zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie jak wyregulować tego wzmaka : Crunch GPX500.2

Chodzi mi dokładniej o kwestie filtrów wysokich i niskich tonów.

Wg jakiejś tam instrukcji, jeśli wzmakiem zasilam tylko suba, to powinienem wzmaka ustawić w pozycję LOW-PASS.

I tutaj pytanie - czy tak właśnie powinienem zrobić?

Zależy mi oczywiście na basie, ale przyznam szczerze, że moje głośniki z przodu nie są za mocne, więc nie chcę basem zagłuszyć przodu.

Druga sprawa, to jak ustawić te filtry wysokich i niskich tonów - na ile Hz.

Wiem, że nie ma konkretnego "przepisu", ale może jakoś na chłopski rozum, jak to powinienem zrobić.

powiem Ci kolejny raz : temat rzeka : każdy rodzaj muzyki wymaga innych ustawień , w każdym rodzaju inne sekwencje odgrywają kluczową rolę, jakiej muzyki słuchasz to może coś wymyślimy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie ciężko mi sprecyzować. Z reguły jest to POP. Sporo kawałków typu Pitbull - Feel this moment. Akon, Kanye West, sporadycznie rock. Nie słucham rapu/hip-hopu i techno.

O ile zakres filtrów jestem jeszcze jakoś w stanie ustawić "na słuch", tak nie za bardzo rozumiem jak powinienem ustawić przełącznik - Na Low Pass czy na FULL (low+high).

Na full grało to mocniej, bo rozumiem, że skrzynia grała przy wysokich(normalnych) oraz niskich dźwiękach.

Po ustawieniu na low, skrzynia takjakby załącza się tylko przy konkretnym bicie.

I tu pytanie, jeśli wg mnie bardziej pasuje mi ustawienie na FULL, to czy są jakieś ograniczenia, żeby nie zepsuć skrzyni wyższymi dźwiękami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej podałem link do FAQ Nazara. Warto poczytać o podstawach. Co do częstotliwości pracy subwoofera to LPF ustawia się nie więcej jak 100 pare Hz. Dużo też zależy od zbocza (dużo by tu pisać, trzeba poczytać FAQ itp.) W moim systemie ustawiam miedzy 50-80Hz. Na początek testuj sobie podobnie 50-80Hz. Jeśli chodzi o zestaw przedni odseparowany to HPF ustawiasz nie niżej w jakiej częstotliwości może pracować dany przetwornik (żeby go nie uszkodzić). Dużo też zależy od przygotowania drzwi (wytłumienie, wyeliinowanie drgań itd.) Przy powiedzmy 63Hz mogą "odzywać" się drzwi co jest denerwujące, wtedy tniesz wyżej np. 80Hz żeby wyeliminować przykre odgłosy z drzwi. Na początek ustaw sobie między 80-100Hz. Jednoczęśnie bedziesz musiał ustawiać cięcia subwoofera, zeby się to ładnie kleiło. Nie pozostaje Ci nic innego jak metoda prób i błędów lub podjechać do znajomego, który ma o tym pojęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Ale co do jednego się nie zrozumieliśmy.

Pod wzmaka mam podpiętego TYLKO suba. Głośniki przynajmniej narazie hulają pod radiem.

Na logikę sub powinien pracować tylko na LOW - PASS.

A ja pytam, czy mogę wzmaka dać w pozycję FULL (LOW + HIGH) ? I jeśli tak, to na ilę muszę ustawić Hz HPF, żeby nie uszkodzić suba?

---------- Post dopisany at 21:24 ---------- Poprzedni post napisany at 10:27 ----------

Doradź ktoś proszę.

Audio gra mi o wiele lepiej, gdy ustawię wzmaka na pozycję FULL (w crossover).

A z drugiej strony czytałem, że suba się ustawia tylko na niskie - LOW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna zagadka ?synchroniczne wyjście remote w jr4 co to jest? jaka koncowka tam bedzie pasowala wiem ze to uruchamia wzmacniacz ale normalnie to widzialem i przy alpinie mam zwykly zacisk jak do + i - a tutaj jakies japonskie cos:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zamierzam podłączyć skrzynię aktywną Magnat 300A. Mam radio Kenwooda bez wyjść RCA, ale zakupiłem konwerter sygnału z wysokonapięciowego z głośników na sygnał LINE OUT. POsiadam głośniki też w tylnich drzwiach i chcę zeby one również grały. Mogę rozdzielić sygnał z tylnich głośników na sygnał do konwertera i sygnał do samych głośników , nie uwalę w ten sposób końcówki mocy w radiu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie w poprzednim aucie vw golf III posiadalem taki sprzet:

P1010658.jpg

P1010651.jpg

P1010652.jpg

Wzmacniacz samochodowy JBL GTO2060

jeszcze do tego tuba jbl cs1204t

radio pioneer deh-p6900ib

mam zamiar to wrzocic do mojej a4 b5 z tad moje pytanie jakie wybrac do polki glosniki ewntualnie jakies moze macie lepsze pomysly co zamienic a co wsadzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie po przerwie i zgodnie z obietnica opisze moja przygode z CA.wiec po kolei moj zestaw to u- dimension el comp 6 wzmak jr4-300 oraz alpine mrv-t500 pod suba ktorego jeszcze nie ma bo bedzie kupowany metoda odsluchu w slkepie CA.Do tego momentu pociagnalem przewod zasilajacy 25mm2 od aku do bagaznika przewod poprowadzilem przez skrzynke ze sterownikami potem lewa strona ,od razu pociagnalem nowy kabel glosnikowy od drzwi do bagaznika ,druga strona pociagnalem kabel RCA, sterujacy i glosnikowy z drugich drzwi ,wszystko to mam teraz w bagazniku i tam wszystko to podlacze ale to po swietach.nastepnie zrobilem w drzwiach gniazda na glosniki 16 i wytlumilem matami APP miekimi,gniazda zrobilem z 20i 10 mm plyt plastikowych po wielu przymiarkach udalo sie tak zrobic ze glosniki weszly i szyba sie odsuwa do konca oraz tapicerka weszla bez rezania orginalu(zdiecie nie pokazalo tego dobrze ale w rzeczywistosci jest sporo luzu miedzy glosnikiem a tapicerka napewno nie bedzie sie o nia obijal)

IMAG0366.jpg

potem wygluszylem(bo najpierw byla proba tapicerki) i tak to wyszlo

IMAG0365.jpg

calosc wyszla dosc poprawnie (tak mi sie wydaje) :wink:

wiec drzwi mam juz zmontowane reszte po swietach zrobie i oczywiscie opisze, moge dodac ze u-dimensiony el comp 6 da sie zamontowac pod orginalna tapicerka(bez gumowych oslonek magnesa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich , potrzebuje malej poradki. posiadam skrzynie basowa Emphaser o mocy głosnika 250W RMS 4ohm. chciałbym dobrac do tej skrzynki wzmacniacz-firmy obojetnie(uzywkę do max 150zł), który ładnie wskrzesi do zycia tego pieszczocha. patrze na allegro i jest tego od groma ale nie wiem co wybrac aby dobrze to współgrało aby nie było za słabe i nie za mocne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wita ponownie,wlasnie skonczylem caly montaz ca w mojej audiczce.A wiec ostatni wpis skonczylem na montazu glosnikow potem zajalem sie zasilaniem ktore rozdzielilem na tylnej sciance na dwa wzmaki

IMAG0367.jpg

wzmaki podwiesilem pod polka

IMAG0368.jpg

wyczytalem ze juniorek lubi sie grzac wiec go podwiesilem na okolo 2cm dystansach tak byla wokol niego cyrkulacja powietrza a alpinke bezposrednio do blachy

W szystkie kable podlaczylem bez poprawek(pierwsze moje ca):banan:oczywiscie to zasluga wielu godzin spedzonych w sieci i na forum za co wielkie dzieki kolegom ktorzy mi podpowiadali i doradzali:hi::hi::hi:

pora na ten wyczekiwany moment ,a wiec start!!!

wstepnie tak:dance::thumbup1:

el comp6 i jr4-300 to sprzet wrecz stworzony dla siebie jak dla mnie rewelacja:banan::banan:(wielkie podziekowania dla kolegi krzyzyk za podpowiedz co do wzmaka jr:hi:)

moze moja opinia byla by malo pomocna bo to moj pierwszy zestaw ca ale dzis poprosilem nowo poznanego kolege ktory od dawna tym sie zajmuje o opinie.stwierdzil ze to bardzo dobry zestaw i przy okazji pozyczyl mi skrzynie Helix p-12 do mojej alpiny.

i to tez mnie milo zaskoczylo ,gdyz to jest bass ktory mi bardzo odpowiada i nawet do alpiny pasuje dosc dobrze.

dzwiek super, przedostaje sie do wnetrza (sedan)a jeszcze nie zdemontowalem glosnikow z tylnej polki ,gdzie mial sie bass przedostawac do srodka wiec juz jest super:banan:

jest to skrzynia closed i wlasnie jak dla mnie jest idealna, bass jest wtedy gdy ma byc a nie dudni bez sensu,a jak juz jest to taki ze az siedzenia drza :wink:

oczywiscie najslabszym ogniwem okazalo sie radio(juz mnie koledzy uswiadomili wczesniej co do sony)i tak jutro zmieniamy na jvc kd sh 909r tak dla odsluchu i wtedy dokladnie opisze jaki jest efekt ,ale jesli pod tym sony juz tak gra to ja juz dzis moge powiedziec ze el comp i jr4 jest super zestawem

---------- Post dopisany 05-04-2013 at 14:08 ---------- Poprzedni post napisany 04-04-2013 at 00:53 ----------

witam, konczac temat dodam ze radio jvc jest dobra jednostka sterujaca i jeszcze bardziej dopracowalo dzwiek w powyzszym zestawie ladnie scielo gore(tweetery,bo jednak sa troszke ostre w el compach)ale dobre radio da sobie z tym rade(przetestowane dodatkowo na radiu z prockiem pioneer DEH-P88RS,:thumbup1: na marginesie swietne radio, moj typ)

ogolnie zestaw w odsluchu bardzo dobry,dzwiek czysty i przyjemny.

---------- Post dopisany 07-05-2013 at 21:29 ---------- Poprzedni post napisany 05-04-2013 at 14:08 ----------

do całego zestawu dokupiłem mojego faworyta :)pioneer deh p-88rs2 i przód zrobiłem aktywny,po prostu poezja i siła dobrego i czystego dźwięku :):hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego,sprzet w tej cenie naprawde wymiata:banan:i teraz rozumiem co kiedys pisales o tych mp3 i cd ,przy takim juz sprzecie jest roznica w dzwieku ,dzwiek z cd pozostaje czysty nawet przy maksymalnym naglosnieniu ,gdzie w mp3 dzwiek sie wyraznie zmienia,ale to juz maly problem bo raczej nie slucham caly czas na full:wink:choc dobry dzwiek az sie chce sluchac na maksa:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego,sprzet w tej cenie naprawde wymiata:banan:i teraz rozumiem co kiedys pisales o tych mp3 i cd ,przy takim juz sprzecie jest roznica w dzwieku ,dzwiek z cd pozostaje czysty nawet przy maksymalnym naglosnieniu ,gdzie w mp3 dzwiek sie wyraznie zmienia,ale to juz maly problem bo raczej nie slucham caly czas na full:wink:choc dobry dzwiek az sie chce sluchac na maksa:whistling:

a dziękuje dziękuje :wink: polecam się na przyszłość :hi::hi::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tylko bede potrzebowal rady od razu sie odezwe:hi:

nie ma sprawy , powiedz mi jeszcze czy dużo cięższe drzwi się zrobiły ? w sensie czy od czasu skończenia moda domykają się poprawnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...