Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Car audio do B5 dla laika


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem laikiem w sprawie car audio :D Mam B5 z 1998 roku, głośniki z tyłu 2 i 2 z przodu oryginały wszystkie (czyli prawdopodobnie te z Nokii z tego co wyczytalem). No ale nie satysfakcjonuje mnie zbytnio jakość dźwięku a najbardziej "głębokość" i siła bassów... powinny przechodzić mnie na wskroś :) Co byście radzili tutaj zrobić, jak zamontować ile to kosztuje i ogólnie przygarnąć mi trochę temat w szczegółach bo jak pisałem, nie znam sie na tym. z góry wielkie dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie znasz to naturalnym krokiem było by poszukanie w google albo na forum ale ciężko na to wpaść.

Żeby niebyło że sam OT to masz trop resztę doczytasz.

Na początek wymiana głośników w przednich drzwiach z 13cm na 16cm i jak chcesz to zrobić profi to dodatkowo ich wygłuszenie.

Drugi krok to montaż dodatkowego wzmacniacza i skrzyni (nie tuby) w bagażniku.

O wszystkim było na forum, a o zmianie głośników jest obszerny temat z foto relacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci napisał kłaczek84. Najpierw głośniki na przód i koniecznie wygluszone drzwi. Tylko że radio też by się przydalo jakieś lepsze jeżeli masz oryginalne. I taka moja dodatkowa rada. Jak chcesz żeby naprawdę fajnie grało to nie oszczędzaj bo z początku będzie Ci odpowiadało a potem i tak będziesz chciał wymieniać na lepsze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z tyłu w drzwiach też dałem 16 magnata, w półce mam elipsy sony xplode, a w bagażniku subwoofer, wzmacniacz zasila elipsy i subwoofer, ale niedługo wyjmę subwoofer bo wózek będę woził no i bobasa... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tylne drzwi nie ma żadnego sensu.

Jak masz kasę, to maty STP na drzwi przednie, w przednie drzwi zestaw odseparowany 2 drożny, dużo mat i jeszcze pod plastiki tapicerki (styk z drzwiami) trochę jakiegoś flexu. Musowo rezanie na 16nastki w drzwiach. W bagażnik wzmacniacz ( używka wmiare OK 4 kanałowa około 600zł), mostek i skrzynka basowa ZAMKNIĘTA (polecam PowerBass). Kable 20mm2 zasilanie wzmacniacza (troche przyszłościowo) od razu z akumulatora z bezpiecznikiem, głośniki OFC. Żadnych elips, ani innych cudów w półkę bo to świętokractwo w CA. Zrób dobrze przednią scenę w drzwiach, niskie tony w bagażnik i będzie miodzio. Systemy 2.1 DOBRZE zrobione grają ŚWIETNIE! :)

Do tyłu głośników nie wstawiaj, nie ma to sensu. Zrób porządną przednią scene, a tył również będzie świetnie słyszał. Pamiętaj, wygłuszenie jest BARDZO ważne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego murgal zobacz sobie bogatsze wersje a4 np s4 i tam są głośniki w tylnych drzwiach, jakby nic nie dawały fabryka nie montowała by głośników w tylne drzwi a po drugie, ja mam ori boczki na tył z maskownicami to głupio by to wyglądało że są maskownice a głośników nie ma....

a co do elips to jak je zamontujesz tak by nie było widać elips na tylnej pólce tzn pod tylną pólką to jest super efekt bo lepiej grają niż normalne głośniki w pólce no chyba ze masz wersje bose... to nie ruszaj pólki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tylnych dzwiach byly montowane ale zazwyczaj w AVANT-ach, w sedanie ja sie jeszcze nie spotkalem by w tyle w dzwiach byly montowane glosniki.

Avant ma jak mysle wieksza przestrzen w srodku i montaz glosnikow z tylu w dzwiach z tego powodu byl norma.Bo po co sluchac rolety za glowa jak ma sie glosniki w dzwiach.

Mysle to byl tego powod.

Jesli chodzi wam w sedanie na przestrzeni w bagazniku.

Proponuje tak jak ja mam wszystkie glosniki sony exploud zamontowane 2 przod 2 tyl, na tyl jeszcze przetwornica jakas i jak dla mnie jest ok.

Ze wzgledow ze mam dziecko to nie mam jak wstawic sobie skrzyn basowych w tyl lub ewentualnie zabudowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tylnych dzwiach byly montowane ale zazwyczaj w AVANT-ach, w sedanie ja sie jeszcze nie spotkalem by w tyle w dzwiach byly montowane glosniki.

Avant ma jak mysle wieksza przestrzen w srodku i montaz glosnikow z tylu w dzwiach z tego powodu byl norma.Bo po co sluchac rolety za glowa jak ma sie glosniki w dzwiach.

Mysle to byl tego powod.

To już się spotkales że w sedanie są w tylnych drzwiach glosniki i to nawet 16-tki.

Chcesz foto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja na temat czy lepiej robic scene z przodu czy robic na 4głośniki będzie do końca świata i o jeden dzień dłużej. Tylko koledzy zauważcie żeby kupić dwa w miare możliwe zestawy głośników odseparowanyh 16 na przód i tył to trzeba z 700-800 zł. A za te pieniądze można mieć już naprawdę dobry komplet z wyższej półki. Jeszcze jakis wzmacniacz, wygłuszenie drzwi i naprawdę nie trzeba nic więcej:D ilość głośników nie idzie w jakość. Kto słuchał dobrze zrobionej sceny z przodu to wie o czym mowie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, mam pytanko czy duzo roboty jest z przeciagnieciem nowych (lepszych) przewodow do glosnikow z przodu? oczywiscie pod radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo roboty z przeciąganiem nie ma. Tylko jedną sprawa, jeżeli masz głośniki 13 to myślę ze nie warto bo różnicy raczej nie odczujesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem laikiem w sprawie car audio :D Mam B5 z 1998 roku, głośniki z tyłu 2 i 2 z przodu oryginały wszystkie (czyli prawdopodobnie te z Nokii z tego co wyczytalem). No ale nie satysfakcjonuje mnie zbytnio jakość dźwięku a najbardziej "głębokość" i siła bassów... powinny przechodzić mnie na wskroś :) Co byście radzili tutaj zrobić, jak zamontować ile to kosztuje i ogólnie przygarnąć mi trochę temat w szczegółach bo jak pisałem, nie znam sie na tym. z góry wielkie dzięki za pomoc

ja do B5 zmieniałem na MACRONE , bardzo ładnie grały i są dedykowane do tego modelu więc wchodzą p&p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki koledzy nie dodalem ze oczywiscie beda 16 myslalem o helix b62c blue ale boje sie ze 61 mm glebokosci to za duzo moze byscie jakies polecili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze tych helixów to nie słyszałem. Myślę ze powinny być ok. Jeżeli się boisz ze nie wejda to możesz założyć powerbass s6-c. Mają troszeczkę mniejsza głębokość montażowa i jak zamontujesz na dystans to napewno nie będzie problemu z opuszczaniem szyby do końca. Pamiętaj o dobrym wygłuszeniu drzwi. To podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to juz wiem napewno wyglusze a te pbs6c to te ktore montowal koles pokazowo?

---------- Post dopisany at 23:14 ---------- Poprzedni post napisany at 22:33 ----------

ok juz widzialem to te same,wiec chyba jednak zdecyduje sie na pb s6-c

---------- Post dopisany at 23:29 ---------- Poprzedni post napisany at 23:14 ----------

jeszcze takie pytanko czy ktoś słyszał i co sądzi o takim zestawie <u dimension el comp 6>?z opisu wymiarów są tylko 1mm głębsze od powerbass-ów więc też chyba powinny wejść bez''zgrzytów''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to juz wiem napewno wyglusze a te pbs6c to te ktore montowal koles pokazowo?

---------- Post dopisany at 23:14 ---------- Poprzedni post napisany at 22:33 ----------

ok juz widzialem to te same,wiec chyba jednak zdecyduje sie na pb s6-c

---------- Post dopisany at 23:29 ---------- Poprzedni post napisany at 23:14 ----------

jeszcze takie pytanko czy ktoś słyszał i co sądzi o takim zestawie <u dimension el comp 6>?z opisu wymiarów są tylko 1mm głębsze od powerbass-ów więc też chyba powinny wejść bez''zgrzytów''

pytanie podstawowe czego oczekujesz od zestawu audio ? jakiej muzyki słuchasz i na czym Ci najbardziej zależy ? do każdego rodzaju muzy są dedykowane inne zestawy, jedne sąwysokotonowe , inne bardziej nastawione na głębie itd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał przedmówca. Tylko dodam że u dimenson reprezentuje lepsza jakość dźwięku w stosunku do powerbassów. Jeżeli dobrze wygłuszysz drzwi i poprowadzisz nowe kable to będziesz zadowolony z jednych i drugich. Wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...