Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Car audio do B5 dla laika


Rekomendowane odpowiedzi

Ale nie będzie przeciez nagrywał paru utworów na cd żeby sprawdzić jaka będzie jakość. Mu chodzi o bas żeby sprawdzić. A jak sprawdzi na penie to będzie miał rozeznanie jakieś który sobie wybrać. Przeciez później też nie będzie samych cd słuchał. Mnie właśnie skręcąlo jak cd słuchałem bo zanim się obejrzę to koniec płyty był mimo ze zmieniarka na 6płyt była. Teraz mam dvd i za dzień nie przesłucham:)

---------- Post dopisany at 22:38 ---------- Poprzedni post napisany at 22:36 ----------

A potem sam zdecyduje czy cd czy mp3 czy pen:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podepnę się pod temat z baaardzo banalnym (aż wstyd :facepalm:) pytaniem.

Otóż kupuję ostatecznie JBL CS1214 MDF+ Crunch GPX500.2 IdealnieDopasowane (2998175420) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (wiem, wiem - syf. ale dla mnie w zupełności wystarczy).

A że jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o sprawy związane z elektroniką (ale uczę się : P),to potrzebuje pomocy.

Posiadam kabel zasilający z bezpiecznikiem (już puszczony w aucie) oraz kabel RCA.

Kabel do masy wzmaka teoretycznie też mam (taki sam jak do zasilania z aku).

Czego mi brakuje to kabla Remote oraz kabla do skrzyni.

1. I teraz pytanie : co powinienem dokupić w elektronicznym (jak to się nazywa) chodzi mi o te końcowki, które mam dać do kabla do masy. Z jednej strony mają być takie "widełki" chyba (od strony wzmaka). A co dać na drugi koniec?

2. Jaki ma być kabel remote? Końcowki też te "widełki" ?

3. Jaki kabel do połaczenia skrzyni ze wzmakiem? Rozumiem, że nie dają go w zestawie ( o ileo tym nie piszą). O ile od wzmaka wszędzie wchodza te widełki, tak co z wejściem w tej konkretnej skrzyni?

Na zdjęciu wygląda mi to na jakieś okrągłe końcówki...

Czyli najogólniej - jaki kabel remote i do podłaczenia skrzyni oraz jakie końcowki mam kupić do tych kabli.

Czy potrzebuje jakieś "rurki?" termokurczliwe? Np. czy zabezpiecza się jakoś te kable przy samym wzmaku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od str wzmaka konektory widelkowe. Do masy od str drugiej może być oczkowy i pod jakaś śrubę która przejdzie i do karoserii. Widełkowy też możesz dać po drugiej str. Ważne żeby jak najwięcej jego obietości stykało z buda (po oczyszczeniu z farby).

Remote cieniutki. Zobacz czy w wiazce RCA Ci nie leci dodatkowy cienki. W skrzyni te okrągłe nakretki wykręcasz i na gwincie tego bolca na który są nakręcone nakrętki masz po jednej dziurce. Przekładasz kabel zakrecasz i siedzi. Termokurczek nie musisz kupować. Z konektorami masz takie gumki które zakładasz na łączenie konektor kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy nie ma o co sie spierac bedzie tak ze teraz mam radyjko na cd mp3 i pena i wszystko jest wykorzystywane lacznie z radiem wiec to juz nie bedzie mialo znaczenia poprostu stare dobre plyty byly tylko cd dzis jak cos nagrywam to mp3 ale przeciez jak bedzie sprzet w miare dobrany to chyba na logike bedzie wyciagal ze wszystkich typow nosnikow to co dobre a jesli sprzet bedzie kiepski to i stare winyle nie pomoga, tak mi sie wydaje? a teraz zadam pytanie ktore kiedys juz bylo poruszone a konkretnie jakiej grubosci( czy srednicy) mam kupic kabel zasilajacy 2 wzmacniacze bo nigdzie przy tych sprzedawanych na allegro nie ma konkretnych opisow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjot1 spoko:)

no a Ty przeciez o kable pytałeś i już zostało ustalone:) od aku 25 a potem 2x 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzyzyk a kabel do skrzyni ma mieć jakieś konkretne parametry?

W takich zestawach JBL CS1214 MDF+ Crunch GPX500.2 IdealnieDopasowane (2998175420) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. rozumiem, że takiego kabla nie będzie dołączonego do skrzyni?

---------- Post dopisany at 13:38 ---------- Poprzedni post napisany at 11:26 ----------

@up

bo chcę się wybrać do elektrona : P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem to w zestawie przewodów go nie ma. Całej aukcji nie czytałem bo aż mnie cofa jak ktoś tak zachwala sprzet który nie jest niewiadomo jak dobry:decayed: musisz sobie dokupic przewód OFC 2x2,0 albo 2x2,5 ale możesz nawet u siebie w mieście a nie na alledrogo bo on drogi nie jest :wink:

---------- Post dopisany at 13:57 ---------- Poprzedni post napisany at 13:54 ----------

Mów ze z miedzi beztlenowej do głośników. 2x2,5 albo 2x2 i będzie wiedział co ma Ci dać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Kontynuując moją przygodę z CA dochodzimy do etapu regulacji wzmacniacza Crunch GPX500.2

Rozumiem, że po prawidłowym podłączeniu całego okablowania, regulację zaczynam od :

-ustawienia wszelkich opcji wzmaka na najniższe (HPF, LPF, Treble, Bass oraz GAIN)

-ustawienia głośności w radiu na 75% jego mocy (wszelkie equalizery na 0)

-no i podkręcam powolutku GAIN, aż do momentu jak usłyszę zniekształcenia. Wtedy cofam leciutko i śmiga.

1. Chcę się upewnić, czy rzeczywiście BASS i TREBLE mają być ustawione na 0 dB ? Mają być w takiej pozycji tylko podczzas strojenia GAIN? Jeśli już ustawię go w odpowiedniej pozycji, to mogę powłączać BASS i TREBLE? Jeśli tak to na 6 czy 12 dB?

2. Jak wygląda sprawa z HPF i LPF? Kiedy mam to wyregulować oraz jak?

3. No i przede wszystkim - w jakiej pozycji ma być CROSSOVER?

Pozdrawiam : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w sklepie CA uczyli ze radio na 70-80% do tego level (czyli moc wzmacniacza) do połowy (ja daje więcej) i potem sobie reguluje filtrem czy ma odcinac niżej czy wyżej oraz podbicie basu na słuch. Poszukaj na necie napewno są poradniki jak ustawiac CA. Ja to robię tak jak mnie uczono ale wiadomo, każdy może mieć swój sposób:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wtrącić podstawowa lekturkę, z która każdy "laik" powinien się zapoznać: FAQ Bartka Nazara http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCarAudioFAQ01beta.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wtrącić podstawowa lekturkę, z która każdy "laik" powinien się zapoznać: FAQ Bartka Nazara http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCarAudioFAQ01beta.pdf

kurcze trzeba ten temat przenieść do zrób to sam :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi, stanie się coś jeśl przewody głośnikowe od wzmaka do skrzyni są 4mm i 6mm ?

Tzn. jeden jest 4 drugi 6. Tak mi dał szanowny pan sprzedawca w elektronicznym. Nie miał dwóch kolorów 4mm.

A w tym poradniku FAQ czytam, że przewody muszą być tego samego przekroju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi, stanie się coś jeśl przewody głośnikowe od wzmaka do skrzyni są 4mm i 6mm ?

Tzn. jeden jest 4 drugi 6. Tak mi dał szanowny pan sprzedawca w elektronicznym. Nie miał dwóch kolorów 4mm.

A w tym poradniku FAQ czytam, że przewody muszą być tego samego przekroju.

nawet ni próbuj tego podłączać ! mają być takie same i koniec , jedź zwrócić i powiedz panu żeby sie zainteresował doszkalaniem :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiocha. mozesz dac, na dzwiek raczej nie bedzie mialo wplywu. Ale jak bedziesz mial okazje to wymien dla estetyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiocha. mozesz dac, na dzwiek raczej nie bedzie mialo wplywu. Ale jak bedziesz mial okazje to wymien dla estetyki

może dla was nie bedzie różnicy , ale przede wszystkim ten cieńszy może się zacząć grzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzac sie moze ale nie przy takich mocach. sam mam 4mm2 i wczesniej mialem Helixa w12 ktoremu aplikowalem okolo 400rms i nic takiego sie nie dzialo bo nie mialo prawa sie dziac. Tutaj nie chodzi o dBDrag gdzie jest mowa o kW i od wzmaka do przetwornika podpina sie juz kable zasilajace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam jeszcze jedno pytanie od laika : )

Widzę, że mam już puszczone dwa kable (zasilanie + masa) z akumulatora.

1.Da rade jakoś sprawdzić, który koniec jest który (bez zdejmowania progów i patrzenia)?

2. Jeden z tych kabli (nie wiem, czy to masa czy 12V) jest trochę krótki. Tzn. kończy się pod tylną kanapą, a potrzebuje go mieć w bagażniku.

Czy mogę go przedłużyć takim samym kablem? Jeśli tak to jak? (skręcić go po prostu i zaizolować?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który kabel jest który sprawdzisz bez problemu multimetrem. A jeżeli chodzi o przedłóżenie kabla to samo skręcenie i zaizolowanie to jest druciarstwo. Dobrze by było gdybyś przed zaizolowaniem porządnie polutował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...