Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Modyfikacja awaryjnych


Szymon_Irl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam szukam i znaleźć nie mogę. Znalazłem coś takiego, facet zmodyfikował w bmw e46 schemat mrugania awaryjnymi. Moim zdaniem jest to przydatna rzecz. Powiedzcie mi czy w naszych b5 da rade tak zaprogramować? Wiem że w megance którą mam też pod domem da się to w 10 min zrobić a jak jest tutaj? Ewentualnie jaki moduł musiał bym podpiąć aby uzyskać taki efekt? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz o jakiejs modyfikacji a nawet jej nie opisałes.z kad mamy wiedziec o jaki efekt ci chodzi?:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UJ wie o co chodzi wiecej info poprosimy.

Ale ja cos widzialem podobnego, tyle ze nie wiem czy o to chodzi.

Kiedys stalem wieczorem na skrzyzowaniu,patrze cos lypie caly czas i lypie i to mocno.

A to facet mial w stopie jakis za***isty przerywacz ze zamiast swiecic sie ciaglym swiatlem, to lypalo bardzo szybko.

Fajnie to wygladalo ale czy mozna tak jezdzic to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już chyba czaję. Chodzi o adaptive brake lights. Generalnie polega to na tym iż przy lekkim hamowaniu święcą się stopy przy ostrym z ABS włączają się awaryjne (tak ma peugeot np). BMW natomiast stosuje system gdzie zapalają się stopy w 50% powierzchni (nie mocy) a przy mocnym (100%). W BMW serii 1 mojego wujka przy lekkim zapalało się tylko górne stopy w kloszu a przy hamowaniu na fest góra + dół (Była to jedna opcja z wyposażenia).

Cubeelektronik sprzedawał takie moduły które się podpinało właśnie i zasada była podobna.

tu widać dodatkowy stop w zderzaku się oświeca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekt fajny i pożyteczny, ale bez ingerencji w układ elektryki się nie obędzie, po pierwsze skąd, jak i czy jest możliwość podłaczenia czujnika mierzącego siłę nacisku na pedał hamulca lub szybkość wciśnięcia pedału hamulca bo na tym również może sie to opierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja widzialem takie cos jak na drugim filmiku tylko jeszcze mocniej merdalo swiatlem.

Dodatkowy czujnik pod pedalame jak mniemam musi byc.

Efekt taki mozna dodatkowo jak mysle uzyskac za podlaczenie przerywacza.

Ale to tylko bedzie wtedy lypac tylko po nacisnieciu stopu.

Jakies Pomysly Bo projekt fajny jest i mysle moze u siebie cos takiego zamontuje?

W polsce legalne to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polsce legalne to jest?

znajac zycie jakis upierdliwy policjant sie przyczepi jak bedzie jechał za toba a stop bedzie ci mrugał:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie masz racje.

Zreszta zastanawialem sie ze tylko sluzby moga miec swiatlo przerywane.I to dla nich jest przeznaczone to swiatlo.

To po co montuja to w seryjnych samochodach tego to nie wiem.

Ale jesli samochod w ruchu nie jest to moze byc jak i choinka oswietlony.

Na zywo super efekt stopu jest jak tak mruga.I rzuca sie w oczy od razu niz jednolite swiatlo stopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ja po chińsku piszę czy jak? Pisałem już że najczęściej współpracuje to z ABS (gdy się uruchamia uruchamia też ABL)

Moduł ESS (ABL)-Dynamiczne Światło Stop - podstawa prawna i wsio :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na abs powiadasz to już coś więcej wiemy, to teraz jakiś elektryk niech się wypowie w co się wpiąć by wyłapać sygnał napięciowy który się pojawia gdy włącza się abs. jak to będziemy mieli to juz moment i to zrobimy

---------- Post dopisany at 14:05 ---------- Poprzedni post napisany at 13:48 ----------

Panowie troszkę z innej beczki ale pokrewne. Wskaźnik siły hamowania Inteligentne światło światła stop stopu RYMI-STOP (2945144132) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Obejrzyj filmy, jak to wygląda w użyciu, po zamontowaniu w samochodzie:

-hamowanie gwałtowne

-hamowanie normalne

-hamowanie na śliskim

---------- Post dopisany at 14:07 ---------- Poprzedni post napisany at 14:05 ----------

a wracając do naszego ESS (ABL) na allegro jest taki moduł za 44 zł Awaryjne światło stop, dynamiczne światło stop ESS (2945145386) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej., wykorzystuje czujnik przyspieszeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na abs powiadasz to już coś więcej wiemy, to teraz jakiś elektryk niech się wypowie w co się wpiąć by wyłapać sygnał napięciowy który się pojawia gdy włącza się abs. jak to będziemy mieli to juz moment i to zrobimy

---------- Post dopisany at 14:05 ---------- Poprzedni post napisany at 13:48 ----------

Panowie troszkę z innej beczki ale pokrewne. Wskaźnik siły hamowania Inteligentne światło światła stop stopu RYMI-STOP (2945144132) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Obejrzyj filmy, jak to wygląda w użyciu, po zamontowaniu w samochodzie:

-hamowanie gwałtowne

-hamowanie normalne

-hamowanie na śliskim

---------- Post dopisany at 14:07 ---------- Poprzedni post napisany at 14:05 ----------

a wracając do naszego ESS (ABL) na allegro jest taki moduł za 44 zł Awaryjne światło stop, dynamiczne światło stop ESS (2945145386) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej., wykorzystuje czujnik przyspieszeń

Kolego zaglądnij w zakładki stronki które podałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

horny devil spojrzałem no i co, chodzi Ci o moduł? nie podałeś linku do strony allegro

---------- Post dopisany at 14:12 ---------- Poprzedni post napisany at 14:11 ----------

a odnośnie mondeo to chyba nie było tego ledowego wskaźnika poruszanego w tym temacie

ostatni film mondeo dowodzi że można wpiąć sie w obwód abs żeby dostać sygnał gdy się abs włącza, tylko gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie trzeba się wpinać w ABS skoro jest tam czujnik przyśpieszenia to mierzy różnicę przyśpieszenie dlatego w końcowej fazie hamowania na asfalcie pedał został odpuszczony to i zmalało przeciążenie (część led zgasła). Zapewne gdyby test z udziałem ABS był wykonany na asfalcie ten pasek ledowy zapalił by się cały i pulsował tylko na krawędziach (bo duże przeciążenie) a że na śliskim ato prawie płynie to zapalają się moduły led blisko środka.

Ja osobiście w B5 wykorzystał bym to inaczej. Albo podpiąć tylko pod 3 stop. Albo zrobić tak ze przy lekkim hamowaniu odpala normalne stopy a przy mocny czy z uruchomieniem ABS zapalały by się przeciwmgielne tył względnie pulsowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyśmy się wpieli abs to system byłby mniej zawodny, przerabiałem to na studiach na labolatoriach z pojazdów samochodowych badając przyczepność, ja widzę szansę zrobienie tej funkcji bez wykorzystania modułu, najprostsze rozwiązania są najmniej zawodne, tylko potrzebuje wiadomości skąd wziąść plusa po włączeniu abs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki chłopaki zapomniałem dodać link to tematu tego gościa tutaj:

BMW Seria 3 E46 330 CiA Cabrio - Stroboskopowe światła ostrzegawcze / awaryjne - kodowanie przez NCS Expert • Dziennik pokładowy • autoWcentrum.pl

Ale wasza rozmowa nie poszła na marne chociaż z tego względu że ja właśnie będę chciał zamontować obie opcje czyli:

Modyfikacja schematu AWARYJNYCH ŚWIATEŁ

oraz

Ostrzeganie lampami przeciwmgłowymi przy gwałtownym hamowaniu. Będzie potrzeba włożenia żarówki przeciwmgłówej do drugiej lampy jako że oryginalnie przeciwmgłowa jest tylko z jednej strony. Plus pociągnę z licznika jako że mam ASR to przy ostrym hamowaniu miga mi na desce kontrolka ASR i ABS. Podłączę to przez przekaźnik aby nie obciążać wiązki do licznika.

A teraz ma ktoś pomysł jak zrobić te AWARYJNE? Aby migały zamiast 1 - 0 - 1 - 0 to 1,1 - 0 - 1,1- 0 ?

---------- Post dopisany 26-01-2013 at 19:29 ---------- Poprzedni post napisany 25-01-2013 at 19:21 ----------

Żadnych pomysłów? Myślałem o jakimś urządzeniu które ponowi mrugnięcie ale wtedy przerwa zostanie taka sama i wtedy się to wszystko zmiesza i będzie mrugać jak by była spalona żarówka a mi chodzi o tą standardowa przerwę między dwoma mrugnięciami ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...