Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trzesienie przy niskich obrotach


sebo747

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od zakupu audi mam pewien problem. Samochod trzesie mi przy 1000-1900 obr/min turbina po regeneracji pasrk rozrzadu nowy, pompa wymieniona(ale to nie wyklucza przyczyny) zawieszenie sprawne, kola nowki nic nie bije nie stuka.

Moze mial ktos z was podobny problem??? Pomocy bo juz nie mam pomyslu co zrobic, wydalem kupe kasy na naprawy a zaden mechanik nie moze mi pomoc, co jeden to lepsza teoria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik AFN. Najbardziej trzesienie czuc na 3,4,5 biegu na postoju nic nie czuc silnik rowno pracuje a zimą odpala od strzala. Biegi wchodza jak w maselko wiec raczej 2-masa chyba raczej nie, ale sie zbytnio nie znam wiec ma ktos jeszcze jakies pomysly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej dwumas. Przy gaszeniu samochodu są jakieś objawy? Trzęsie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy gaszeniu nic nie trzesie, poduszki nowe(gorsze niz poprzednie bo wibracje silnika na kierownice przechodza) a logow nie mam jak zrobic bo PC'ta jeszcze na akumulator nie zrobilem a laptop zakończył żywot a filtr paliwa nowka 3 mies temu zmieniany ale trzeslo przed i po wymianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to byly poduszki to bym czul jakas chociaz mala roznice a nie bylo zadnej. A i jeszcze jest coa takiego ze jak mu da aie dobrze po gazie na redukcji z 5 na 4 to potrafi zgasnac i ciezko go pozniej odpalic moze to ma cos wspolnego. I standartowo problem z immo, czasami nie lapie i trzeba sie pomeczyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to poproś kogoś żeby CI pomógł zrobić logi , przecież tak najłatwiej sprawdzić (co za leniuchy :facepalm:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bede mogl to zrobie narazie chcialbym sie dowiedziec jak naprawic, co wymienic jesli paliwo sie moze cofac

---------- Post dopisany 05-02-2013 at 08:47 ---------- Poprzedni post napisany 29-01-2013 at 19:35 ----------

Bak wyczyszczony, przewody paliwowe przedmuchane a ja dalej nie wiem co jest moze ktos mi napisze jak to wszystko odpowietrzyc zeby dzialalo???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegow dolacze do tematu mialem podobnu problem z drganiam isilnika poduszki byly ok wymienilem dwie gumy stylu kture tzymaja tlumik troszke ustalo ale dalej drgania byly odczuwalne,zrobilismy login okazalo zie ze padl 1 i 4 wtrysl,wymienilem na nowe uzywki i jak reka odiol. Tylko znowu powrucil podobny problem drgania powrucily duzo mniej wyczuwalne,tylko podczas przyspieszania przy rozgrzanum silniku szarpie silnikiem po puszczeniu pedalu gazu szarpanie ustaje i autko jedzie normalnie,poduchy sprawdzal mechanik mowil ze sa ok.Dodam ze motor jest po czipowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sprawdzalem bylu z rozbitka z malym przebiegiem wlozylem i bylo ok zrobilem nanich okolo 4tysiecy bede musial dac ich do sprawdzenia czy to faktycznie ich wina czy cos innego albo poduszki sam jusz niewiem Jechalem dzisiaj i przy zmianie biegow czulem lekkie pukanie tak jakby na poduszkach a poduszki niby sa dobre i tak bledne kolo czego sie czepiac Pozdrawiam Po czipie mial kopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy gaszeniu nic nie trzesie, poduszki nowe(gorsze niz poprzednie bo wibracje silnika na kierownice przechodza) a logow nie mam jak zrobic bo PC'ta jeszcze na akumulator nie zrobilem a laptop zakończył żywot a filtr paliwa nowka 3 mies temu zmieniany ale trzeslo przed i po wymianie

nowe te poduszki ,jakiej firmy ? jak jakies za 50-70zł to od razu bym je wywalił bo są ze zwykłej gumy a nie z hydropodstawą jak to jest w ori poduszkach,szukaj dobrych używek np AVON ,BOGE ,ja takie mam i jest super ,nic sie nie trzepie. sprawdz tez przednią poduszke,tam jest regulacja.

Kolego , gdzie na przedniej poduszce jest regulacja???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla pewności sprawdziłbym VAGiem czy nie ma błędów, wtedy będzie wiadomo czy to na pewno poduszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podczepię się po temat, ponieważ jest podobny, a nie chcę zakładać nowego.

Pacjent to audi a4 b7 1,9tdi 116KM.

Przy obrotach pomiędzy 1600-2100obr/min pojawiają się delikatne wibracje. Te wibracje, pojawiają się na rozgrzanym silniku na 4tym, 5tym biegu, jednak nie zawsze.

Chcieliśmy zrobić logi w momencie występowania wibracji, jednak one się nie pojawiły. Jakiś tam mechanik stwierdził, że może to być wina turbiny????

Oto logi

Grupy: VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Dodam, że wyświetla się również błąd 17996 - Engine Mount Solenoid Valves (N144/N145): Short to Open Circuit

P1588 - 35-10 - - - Intermittent.

Jednak ten błąd występował już dawno, a te wibracje zaczęły się w tym tygodniu.

Proszę o ocenę logów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...