Skocz do zawartości
IGNOROWANY

alu czy stal na zime....


toudi

Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzy... mam taki problem bo z felgami stalowymi w mojej okolicy jest mały problem bo albo nie ma albo kosztuja astronomicznie wysokie ceny tak wiec jak sadzicie nie zaszkodzi zalozyc zimówki na aluminiowe oryginalne felgi 15?? czy raczej istnieje duze prawdopodobienstwo ze sie pokrzywią? z góry dzieki za rade!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja uważam ze na zime powinny byc zimowki. Kiedys wpadłem w poslizg na rondzie i uderzyłem w krawężnik - nie dość że pogiąłem felgę to wahacz uszkodziłem... wiec dlatego proponuję zimą zejść z tonu i zrezygnować z piękna na rzecz praktyczności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.tomboy.pl, swinko... Nie ma zakazu uzywania forum po spożyciu?? ILE wypiles wczoraj??

Nie mowimy o oponach ale o felach :P I to czy opona jest na alu czy na stali nie ma zadnego znaczenia (tzn kilka + dla alu jest)

Zeszlej zimy jezdzilem na alu 15'', teraz jezdze na stali 16'' (przy moim stylu jazdy profil opony ma straszne znacznie) (ale stalki sa jednak za ciezkie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odką pamietam jeźdzę tylko i wyłacznie na alusach zimą i jeszcze nic nigdy sie mi nie stało ani autku!!.....Piękno wygrywa a praktycznosc??Ja nie widze różnicy wiec po co przepłacac :) choc zawsze mam dwa komplety alumków zima lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem zwolennikiem posiadania dwuch kompletów fel i najlepiej alu:

Lato - >= 17"

Zima - 15"

Ja mam taki zestaw i jestem zadowolony, sądzę że to dobry kompromis między estetylą a praktycznością. Oczywiście są odważniejsi koledzy co śmigają zimą na 17" (zerknijcie tu) ale ja się raczej nie zdecyduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lato: ALU 16' 205/55 R16

hehe, a ja mam taki rozmiar na zime :P tylko jeszcze bez alu, ale szukam ladnych ori....jezdzi sie 200% lepiej niz na 15

lato: 215/50 R17 alu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na zimę będę jeździł na 17''kach i oponach 205/50/17. Nie wynika to nawet z chęci aby auto dobrze wyglądało, ale raczej rachunku ekonomicznego. W mojej B6 nie mogę założyć 15'' felg - z racji większych hamulców tylko 16'' i wiecej. Poniewaz mam tylko komplet felg 17'' (tak kupiłem auto) musiałbym kupić dodatkowy zestaw 16'' felg na zimę. Wolałem zatem kupić lepszą oponę zimową w 17''. A zamiast tego, może kupię jeszcze jeden zestaw 17 na lato :mrgreen: ...

pzdr,

TS

p.s. W poprzenidm autku jezdziłem też na 17kach w zimie (tez z racji hamulców nie było możliwosci zalozenia 15'') i było bardzo ok. Pomiędzy 205/55/16 a 205/50/17 nie ma aż tak wielkiej różnicy. Poza tym te drugie opony są zazwyczaj wzmacniane (XL, FR).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś miałem Corse z alu i drugim kompletem stalek z oponkami, nadeszła zima a ja odwlekałem wymianę bo mi się podobałe na aluskach, niestety pewnego mroźnego poranka wziołem zakręt prędkością około 40 km/h i d*pa wypdłem z drogi i w ostatniej chwili udało mi się wyprostowąć koła w kierunku krawężnika (za niski to on nie był), powodem było oblodzenie pod śniegiem tylko w tym miejscu na odcinku 3 metrów. Skonczyło się na spadnięciu opony z felgi i delikatne zdarcie kołnierza felgi :cry: . w tym samym dniu założyłem stalówki :mrgreen:

a żeby było śmiesznie jak zjeżdżałem z krawężnika po wypadnięciu z ulicy klijentka przypieprzyła mi w tył bo tez nie wychamowała w tym miejscu, jak widziałem ją w wstecznym lusterku jak leci na mnie to ja w pedał a kółka buksu buksu i trach myślałem że jeb.ę ze złości, a na krawężniku i trawie było widać już kilka śladów z takich akcji w tym miejscu tego poranka :grin:

morał z tego taki że zimą wszystko się może zdażyć i niewinne złapanie krawężnika konczy się uszkoszeniem felgi więc albo stalki 15" około 50 zl za sztukę są twardsze i jak co to kupujesz drugą i spoko albo jakiś popularny wzór alu albo ori żeby było łatwo dokupić bo jak coś nietypowego masz to od razu cały komplet szlag trafia

fakt że stalki szpecą a autko na czyściutkich aluskach i białym śniegu prezentuje się świetnie no ale fizyka i ekonomia górą :wink:

sorki za OT ale w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 10 zim na alu i zero problemów :grin:

wczesnie zaczynales panie kolego :D

a co do felg to zalezy co kto ma w glowie z tego co widze to zakladaja kolpaki na stalowe a ja jezdze na czarnych i do wiosny tak bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze to zakladaja kolpaki na stalowe a ja jezdze na czarnych i do wiosny tak bedzie

a mailem mialem piekne ori puklice i za***ali byli :P

na zime tez mam alu 15
no niby tez mam ale 15 ma za duzo miesa i przy murzynwym stylu powożenia sie nie spradza....wiec optymalne sa 16'' alu wciaz szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 10 zim na alu i zero problemów :grin:

wczesnie zaczynales panie kolego :D

a co do felg to zalezy co kto ma w glowie z tego co widze to zakladaja kolpaki na stalowe a ja jezdze na czarnych i do wiosny tak bedzie

w cholere sa ladniejsze same czarne, niz z kolpakami (ktore: odpadaja, lub kradna).

ja mam 2 zestawy (takich samych, ordynarnych alusow najpospolitszych).

zdravim

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lato alu 235/45/17 Zima alu 215/55/16. Co to za różnica czy pogniecie się felge stalowa czy aluminiowa w zimie. Jedna i druga jak się pogniecie to trzeba wyprostować. Oryginalne alusy wbrew pozorom nie są takie delikatne, fakt że rysują się od krawęzników, trzeba brać na to poprawkę przy parkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...