Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BBK] Drgania kierownicy przy szybszej jeździe i przy hamowaniu


miklosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio wymieniałem u siebie 2 oponki z przodu.Opony kupiłem jako uzywki od znajomego w dobrym stanie Breidgestone bieżnik 6mm.

Problem polega na tym,że ostatnio wskoczyłem na autostradę i przy prędkości 160-170 nagle kierownica zaczęła drżeć.Przy hamowaniu z tej samej prędkości również przenoszone są niewielkie drgania.Tarcze i klocki sprawdzone,wymieniałem na ATE z 1,5-ca temu,są proste.Felga na wyważarce jest idealna,opona nie ma też bicia. Drgania podczas jazdy występują przy prędkości ok 160,natomiast podczas hamowania przy ok 130-140.Poniżej jest wszystko idealnie,nie ściąga,nic nie drży...I teraz moje pytanie.Czy to może być spowodowane winą tych opon?

Dodam jeszcze,że nie wiem,czy na poprzednich oponach to występowało,bo nie jeździłem autem dużo,ale z tego co kojarzę to raczej nie.Tylko teraz,czy zła opona może mieć aż tak duży wpływ na drgania,zwłaszcza podczas hamowania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej - zobacz na innych oponach - sprawdź też czy są identyczne opony( na osi ) tzn oznaczenia bo ostatnio próbował mi handlarz wcisnąć identyczne oponki michelin a okazało się ze mają różne indeksy prędkości i zupełnie inaczej zachowuje się opona mimo iż bieżniki i reszta jest podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz używane opony do A4 z takim silnikiem :confused4: Sprawdź opony koniecznie. A potem sprawdz tez tył. U mnie objaw drżenia kierownicy przy takich predkosciach byl skutkiem pekniętych obu tylnych opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz używane opony do A4 z takim silnikiem :confused4: Sprawdź opony koniecznie. A potem sprawdz tez tył. U mnie objaw drżenia kierownicy przy takich predkosciach byl skutkiem pekniętych obu tylnych opon.

No kupiłem od znajomego,który handuje oponkami,więc na pewno nie chciał wcisnąć mi badziewia.Jeśli okażą się złe to na pewno mi wymieni albo odda kase,to jest teraz nie istotne.Chcę tylko mieć pewność,że taki zachowanie się samochodu może być winą złych opon...[br]Dopisany: 23 Czerwiec 2008, 15:32 _________________________________________________Chyba już wiem co może być powodem.Byłem teraz zobaczyć na oznaczenia opon. Z tych 4 sztuk wybrałem sobie 2 i pewnie nie zwróciłem uwagi na oznaczenia. Jedna ma wspólczynnik prędkości W a druga V... Czy to może być powodem drgań,nawet podczas hamowania z wyższych prędkości...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kupiłem od znajomego,który handuje oponkami,więc na pewno nie chciał wcisnąć mi badziewia.Jeśli okażą się złe to na pewno mi wymieni albo odda kase,to jest teraz nie istotne.Chcę tylko mieć pewność,że taki zachowanie się samochodu może być winą złych opon...

No to już przekonałeś się na własnej skórze :naughty: Używane opony, mimo ich nienagannego wyglądu, mają jakieś wady ukryte i u Ciebie wyszło akurat to. Ja bym nie ryzykował wkładania używek do S4. Chyba że sam ich wcześniej używałem :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Index nie jest powodem drgań. Jak już pisałem wczesniej sa to najpradopodobniej ukryte wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Ci nie powiedział :gwizdanie: kupuje opony hurtem i patrzy na bieżnik :gwizdanie:

zapewne są to opony po testach :gwizdanie: po co ktoś wymienia dobre opony :gwizdanie:

Tak jak kolega napisał.Nie kupuje się używanych opon do takiego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie juz nauczyłem ze opony nalezy kupować nowe bo później sie okazuje ze kaska w błoto, ale napewno to opony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony jak nic . Opona to masa wirująca która zmienia kształt pod wpływem sił odśrodkowych .

Indeks prędkości jest właśnie po to , aby nie przekraczać prędkości dla jakiej opona jest zaprojektowana . Ale jest zasada - ten sam bieżnik i ten sam indeks prędkości na jednej osi.

Rada - doważyć koła na aucie i nie śmigać tak szybko.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze opony z roznymi indexami , maja inna charakterystyke, i inny sklad mieszanki gumy .wiec na 99% to jest przyczyna drgan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...