Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tuning podzespołów komputera: czyli nasze sugestie, porady, testy i porównania.


Rekomendowane odpowiedzi

Pany polecicie jakąś fajną nie drogą płyte pod i5 4670K i

oraz jakiś dysk ssd pod płytę tak aby tylko system zainstalować i parę programów bo dane są na dysku 2TB

teraz mam pamięć KINGSTON HyperX 4GB 1600MHz x2

Z płyt bierz coś Asusa lub MSI, dysk HyperX Savage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany a taka moę być

http://allegro.pl/asus-z97-k-s1150-ddr3-sata6gb-usb3-fv-i5731899961.html

Edytowane przez grippen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ta by mnie bardziej kusiła, tylko nie taka idealnie nowa jest.

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5948584945

To samo w sklepie

http://m.morele.net/product/details/721902/0

Bierz ta z allegro bo ktoś capne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem z płytą główną ASUS Z170 PRO GAMING.

Dziś postanowiłem zaktualizować Bios do nowszej wersji i po aktualizacji programem ASUS EZ Flash 3 do najnowszej wersji zobaczyłem komunikat o pomyślnie przeprowadzonej aktualizacji. Jedna przy próbie wyjścia z EZ FLASH program ten sie zawieszał i przy restarcie ponownie uruchamiał prosząc o wskazanie lokalizacji pliku z nowym biosem. Ostatecznie użyłem oryginalnej płyty Asusa i wskazałem plik z płyty z softem do odzyskiwania biosu. Niestety po aktualizacji tym plikiem komputer się już nie uruchamia. Można go włączyć, lecz nie reaguje monitor i nie ma możliwości wejść do biosu. Na płycie cały czas pali się dioda DRAM LED. Przekładałem kości pamięci w różnych konfiguracjach, ale nie przyniosło to żadnego efektu. Czy uwaliłem płytę główną? Czy odsyłać ją na reklamację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem z płytą główną ASUS Z170 PRO GAMING.

Dziś postanowiłem zaktualizować Bios do nowszej wersji i po aktualizacji programem ASUS EZ Flash 3 do najnowszej wersji zobaczyłem komunikat o pomyślnie przeprowadzonej aktualizacji. Jedna przy próbie wyjścia z EZ FLASH program ten sie zawieszał i przy restarcie ponownie uruchamiał prosząc o wskazanie lokalizacji pliku z nowym biosem. Ostatecznie użyłem oryginalnej płyty Asusa i wskazałem plik z płyty z softem do odzyskiwania biosu. Niestety po aktualizacji tym plikiem komputer się już nie uruchamia. Można go włączyć, lecz nie reaguje monitor i nie ma możliwości wejść do biosu. Na płycie cały czas pali się dioda DRAM LED. Przekładałem kości pamięci w różnych konfiguracjach, ale nie przyniosło to żadnego efektu. Czy uwaliłem płytę główną? Czy odsyłać ją na reklamację?

Kości RAM masz dwie? Spróbuj tylko z jedną odpalić system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjęcie baterii i różne konfiguracje kości nic nie dały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wpis że gość miał podobny problem i dopiero jak włożył nowy ram bez xmp to wtedy płyta ruszyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Problem tkwi w tym, że ani zworka, ani wyjęcie baterii czy też kombinowanie z różnymi konfiguracjami kości nic nie dają. Problem wystąpił po wgraniu biosu, który był wrzucony na oryginalną płytę ASUSA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze wszystko poodpinać z płyty głównej, w sensie karte graficzną, dyski, zew. usb, audio porty. Zobacz czy odpali sam procesor z ramem. Monitor podepnij bezpośrednio do płyty głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nic to nie dało, płyta leci na reklamację
Ciekaw jestem czy się skapną, że uwaliłeś bios. Pewno nawet tego nie sprawdzą....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skapną? Chyba po to udostępniają aplikację do aktualizacji żeby każdy mógł to zrobić na własną rękę.

Czytałem na zagranicznych forach o tym, że część płyt miała uwalony soft i chyba trafiłem na tą partię. Kupiłem też już nową płytę, a na rezultat reklamacji pewnie trochę poczekam.

Wysłane z mojego Galaxy S6 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Krumak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kingston HyperX Savage

Wysłane z mojego Galaxy S6 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Krumak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crucial BX100.

Oby nie BX200 bo złom TLC.

Może jeszcze Plextor jakiś.

Jak mało kasy to plexor M6s 128GB 269zł ( kupowanie czegokolwiek poniżej nie jest dobrym pomysłem )

Jak możesz dozbierać to crucial BX100 250GB 328zł ( dobry cena/wydajność )

Jak możesz jeszcze dozbierać to GoodRam Iridium Pro 240GB 355zł ( kontroler Phison PS3110-S10 + Toshiba A19 MLC + gwarancja 5 lat, ograniczona 600 TBW, jeden z wydajniejszych dysków na rynku w testach syntetycznych, bardzo dobry cena/wydajność )

A-DATA Premier Pro SP920 256GB 359zł ( kontroler ten sam co M550 i kostki MLC 20nm od micron-a, obecnie mało opłacalny, ale nadal konkurencyjny z niektórymi dyskami w tym przedziale cenowym )

crucial MX200 250GB 399zł ( kontroler Marvell 88SS9189 + kostki MLC 16nm od micron-a z technologią dynamicznego programowego SLC na całej powierzchni ( nie parę GB, jak w dyskach na TLC ), daje kopa przy praktycznych testach, 3 lata gwarancji, ograniczone 80 TBW )

Jak chcesz koniecznie kupić ssd bo masz za dużo kasy i szukasz czegoś "absolutnie najlepszego" z dysków na sata 3 to Samsung 850Pro 256GB 529zł, lub 512 GB 979zł ( główne atuty : bardzo żywotne kostki pamięci, nadają się do profesjonalnych zastosowań, 10 lat gwarancji, ograniczone do 150 TBW )

Jak potrzebujesz pojemniejszego dysku to crucial MX200 500 GB 739zł, lub GoodRam Iridium Pro 480GB 762 zł

Jak chcesz coś szybkiego na M.2 32GB/s to samsung 950 pro ( najlepszy z szybszych ssd cena/wydajność,779 zł za 256 GB, 1369 zł za 512 GB ) pamiętaj, że potrzebujesz wtedy płyty z gniazdem M.2 typu M ( klucz ), obsługującym protokół NVMe, lub adaptera PCI-e -> M.2 i płyty obsługującej dyski, na protokole NVMe, na PCI-e.

* wszystkie ceny aktualne na dzień 12.02.2016

( SSD nie jest niezbędne, jeśli brakuje ci kasy, to nic nie stoi na przeszkodzie poczekać spokojnie na HDD, aż dozbierasz.

Jeśli kompletnie nie masz kasy, a bardzo chcesz SSD, bo tak... to A-DATA SP920 128GB 209 zł, lub plextor M6v 128GB 229zł ( nie są to w żadnym razie szybkie dyski, są po prostu lepsze od konkurencji w tej cenie, wydajnościowo są podobne )

Nawet pod SATA 2 (3GB/s) jeśli tylko obsługuje AHCI, nadal polecałbym wszystko aż po BX100 250GB, gdyż ograniczone w większym stopniu zostanie tylko odczyt sekwencyjny i trochę zapis sekwencyjny, SATA2 nie ogranicza najmocniejszej strony SSD, czyli operacji na małych plikach, i małego czasu dostępu. Oczywiście można nadal kupić szybsze dyski ( będą szybsze, ale bardziej ograniczone, pod względem swojego potencjału, więc będą się marnować, jeśli nie zmienimy platformy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...