Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tuning podzespołów komputera: czyli nasze sugestie, porady, testy i porównania.


Rekomendowane odpowiedzi


Wejdź mu na kompa przez teamwiever i ustaw co trzeba
Nie no aż tak ciężko nie jest;], po prostu ziomek co wgrywał i ustawiał mi win 10 w sklepie pomieszał trochę .Miał wszystko fajnie poustawiać porobić a wyszło inaczej ,według mnie win 10 jak na razie to porażka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co może oznaczać i jak ewentualnie naprawić w laptopie,wyświetla mi się co pewien czas błąd.Sterownik ekranu przestał odpowiadać,ale odzyskał sprawność .Sterownik ekranu Intel HD Graphics Drivers for Windows 8®

mam zawsze taki problem po przeinstalowywaniu systemu ze swoim asusem który ma na pokładzie kartę intela oraz GeForce'a. Sterowniki zainstalowane razem z winodws 8 powodują właśnie takie problemy. Po ściągnięciu sterowników ze strony producenta wszystko wraca do normy.

Nie wiem czemu masz problem ze ściągnięciem narzędzi Intel Drv....., ale u mnie ściągnął się bez problemu więc jak chcesz to mogę ci go mailem przesłać. Choć u mnie problem występuje ze sterownikami GF, a nie intela.

poza tym ziomek ze sklepu za bardzo nie miał co Ci poustawiać w W10, biorąc pod uwagę że windowsa masz pewnie w wersji Home.

A wracając do windows 10 to ja na moim dość leciwym sprzęcie zauważyłem znaczny skok wydajności w stosunku do windows 7 czy 8. Mam w domu 3 komputery na którym były zainstalowane windowsy 7, a obecnie jest windows 10 i na każdym z nich wydajność się poprawiła.

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie wiem czemu masz problem ze ściągnięciem narzędzi Intel Drv....., ale u mnie ściągnął się bez problemu więc jak chcesz to mogę ci go mailem przesłać. Choć u mnie problem występuje ze sterownikami GF, a nie intela.
Witam,po paru próbach wreszcie się udało go ściągnąć ,zainstalował automatycznie 2 pliki ,jeden od blutu,oraz właśnie plik jakiś do intela - teraz zero wyświetleń błędu sterownika ekranu .Jak na razie od paru godzin wszystko śmiga bez problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie konfiguracji stacjonarnego kompa. Budżet za samą jednostkę do 3tys. Od czasu do czasu jakąś gierka , obróbka graficzna , i normalne prace biurowe. czekam na propozycje jaka najlepiej wybrać konfigurację.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko nowe czy bierzesz coś z używki pod uwagę. Bo tu starsze nie znaczy słabsze/gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie konfiguracji stacjonarnego kompa. Budżet za samą jednostkę do 3tys. Od czasu do czasu jakąś gierka , obróbka graficzna , i normalne prace biurowe. czekam na propozycje jaka najlepiej wybrać konfigurację.

pozdrawiam

Sprawdź tutaj, co miesiąc kompletowane są zestawy: http://www.purepc.pl/artykuly/zestawy_komputerowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przymierzam się do GTX 1070 Strix O8G i z tego powodu mam do sprzedania moje dwa GTX 690, jak ktoś chętny to zapraszam na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Zabrałem ze sklepu na testy te pamięci
G.Skill DIMM 16 GB DDR3-1866 KIT (F3-1866C9D-16GXM).
Nie wiem jak zostawić czy 2133 cl9 cr1 czy 2400 cl10 cr1 ???
Coś więcej jeszcze by poszły, ale narazie te ustawienia mam stabilnie...

Edytowane przez Sensei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam takie G.Skill TridentX F3-2400C10-16GTX ale nic z nimi nie robiłem, jedynie co to zmiana napięcia jak kręciłem CPU


Ostatnio z nowości wpadło

IMAG0701.jpg

DSC03297_1600x1200.jpg

I czekam na paczkę z EKWB :naughty: Może ktoś chciałby chłodzenie EK Predator 240??

ek-predator_240_1_800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czekam na paczkę z EKWB

Fajny CFG :) Co do moich testowanych pam to cl 9 skończył się przed chwilą na 2233Mhz :) a cl 10 na 2450Mhz

Edytowane przez Sensei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o opinie zestawu. Komputer ma służyć głównie do gier, budżet z monitorem to 2,5-2,7k zł

Intel Core i3-6100 3.7GHz
Gigabyte Radeon RX 460 WINDFORCE OC 4GB GDDR5 (128 Bit)
MSI H110M PRO-VD, H110, DDR4-2133

GoodRam PLAY DDR4 8GB, 2133MHz, CL15

SSD GoodRam Iridium Pro 240GB

Corsair VS450W

Zalman Z1 (ZM-Z1)

Monitor BenQ GW2270H 21.5''

Coś zmienić, dodać, odjąć?

Edytowane przez YOGI3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dołożył do płyty głównej - Asus B150M PRO GAMING, B150, DDR4, SATA3, USB 3.0, microATX (90MB0QD0-M0EAY0)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dołożył do płyty głównej - Asus B150M PRO GAMING, B150, DDR4, SATA3, USB 3.0, microATX (90MB0QD0-M0EAY0)

Czemu? Budżet w zasadzie jest juz i tak przekroczony a ta co podałeś jest o 200zł droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakich gier ten komp

Co do płyty to jednak nie warto, bo dopiero teraz widzę że I3 nie ma odblokowanego mnożnika, czyli do OC odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich gier jakie pójdą na takim sprzęcie. Mnożnik mnie nie interesuje bo nikt tego nie będzie kręcił. Po prostu ma być możliwie najlepszy sprzęt do gier za kwotę jak napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu. Planuje kupić nowego laptopa głownie do przegladania neta, obejrzeć jakiś film i pod vcds. Budżet to +-2000 zł . Możecie coś polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być z systemem ale jak będzie bez to sobie poradze [emoji4]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym patrzał po lenovo/asus/dell, procesor i3 lub i5 do tego dysk SSD 128GB a reszta według uznania   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...