Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tuning podzespołów komputera: czyli nasze sugestie, porady, testy i porównania.


Rekomendowane odpowiedzi

Możecie mi polecić dobrą płyte główną pod procesor Intela a by już chodziły te nowsze gry nie wiem czy brać i5 czy i7 myslałem nad i5 4690k, jaki socket oraz jaki dysk ssd czy m2 te m2 są szybsze chyba tylko  musi być chyba gniazdo na płycie specjalne myślałem nad taką płytąMSI Z270 Gaming M5 .  Myślałem też czy możekupić  dwa ssd jeden tylko pod system drugi bym podzielił na partycje. Mozesz mi polecić tak żeby to fajnie chodziło  budzet tak około 4 tysie póżniej będe myślał nad grafiką. Poleciłbyś mi coś Procesor ,płyta, pamięć chłodzenie, daj znać oczywiście może być za mniejszą kase tak aby w miare chodziły te nowsze gry poledzciecos fajnego i nie,zgornej półki

Edytowane przez grippen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, grippen napisał:

Możecie mi polecić dobrą płyte główną pod procesor Intela a by już chodziły te nowsze gry nie wiem czy brać i5 czy i7 myslałem nad i5 4690k, jaki socket oraz jaki dysk ssd czy m2 te m2 są szybsze chyba tylko  musi być chyba gniazdo na płycie specjalne myślałem nad taką płytąMSI Z270 Gaming M5 .  Myślałem też czy możekupić  dwa ssd jeden tylko pod system drugi bym podzielił na partycje. Mozesz mi polecić tak żeby to fajnie chodziło  budzet tak około 4 tysie póżniej będe myślał nad grafiką. Poleciłbyś mi coś Procesor ,płyta, pamięć chłodzenie, daj znać oczywiście może być za mniejszą kase tak aby w miare chodziły te nowsze gry poledzciecos fajnego i nie,zgornej półki

Jak chcesz to w tym tygodniu pozbywam się mojego i7-7700K + Asus Maximus Formula IX, do tego dokupisz 16GB ramu i dysk M2 250GB na system + SSD na gry i resztę danych (akurat mam fajnego SSD Crucial MX300 1TB na sprzedaż). System jak bum cyk do 4K :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomciu jakos z takich rzeczy to wole kupic nowki wieec sie czasem nie obraz zawsze to gwarancja itp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, grippen napisał:

Tomciu jakos z takich rzeczy to wole kupic nowki wieec sie czasem nie obraz zawsze to gwarancja itp 

Rozumiem, swoją drogą muszę popatrzeć bo jeszcze jakaś gwarancja powinna być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to bym chciał sie dowiedzieć czy takie podzespoly wystarczą co wymienilem tylko wlasnie jaki socket itp moze ktos cos jeszcze sie wypowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudow hmm na razie mam taką ale,zawsze mozna zmienic obudowe mam taką czy ona jest ok czy lepiej cos innego mozna podac przykład teraz mam taką 

https://allegro.pl/nowa-obudowa-gamer-2018-usb-3-0-led-szyba-plexi-i6837258212.html?snapshot=MjAxOC0xMS0xNlQyMTo1NzowNS40NDlaO2J1eWVyOzYzMWRhMmMxZWE5NDE5OWZmMzBiYWZjMjY2MjVkMGVkOTE1YmUwNDA2NDdmM2NkNWJlNWQ0ZDExYTI2ZGY1OGQ%3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie po jednym wiatraku, będzie ciężko zamontować chłodzenie 2x120mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sky2k napisał:

polecam dark base 700, 900 :P wszystko się zmieści

Doże, dla water coolingu to tak, ja bym polecał coś w stylu

Fractal Design MESHIFY C

Corsair Carbide 275R

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grippen napisał:

Niby pisze ze mozliwosc zamontowania 3 wiatrakow

Tak, ale tu chodzi żeby jeden był obok drugiego. Bo gdzieś ta chłodnica musi pobierać powietrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby zalożyć normalne chlodzenie nie wodne to nie da rady niby w obudowie mozliwosc montażu. 159mm chlodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę, tylko teraz pytanie czy w tych 159cm jest uwzględniony procesor + mobo, jak tak to możesz zapakować np coś takiego

https://www.x-kom.pl/p/423301-chlodzenie-procesora-be-quiet-dark-rock-4.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a jaki zasilacztaki w rozsądnej połki i ile watowy w normalnej kasie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, grippen napisał:

Pany a jaki zasilacztaki w rozsądnej połki i ile watowy w normalnej kasie 

Zasilacz to tak 650-750W

Akurat tu bym nie oszczędzał i wybierał coś z 80 PLUS Platinum

https://www.x-kom.pl/p/399205-zasilacz-do-komputera-seasonic-750w-prime-80-plus-platinum-box.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a coś takiego a tak z innej beczki to jak jest z tymi mocami czy te zasilacze chodzą na okrągło z podaną mocą czy zależy od mocy podzespołów i mniej więcej ile zużywa energi taki zasilacz

https://www.x-kom.pl/p/363849-zasilacz-do-komputera-silentiumpc-750w-supremo-fm2-gold.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grippen napisał:

a coś takiego a tak z innej beczki to jak jest z tymi mocami czy te zasilacze chodzą na okrągło z podaną mocą czy zależy od mocy podzespołów i mniej więcej ile zużywa energi taki zasilacz

https://www.x-kom.pl/p/363849-zasilacz-do-komputera-silentiumpc-750w-supremo-fm2-gold.html

To już lepiej dołóż 100zł  i kup tego ;) 

https://www.x-kom.pl/p/399232-zasilacz-do-komputera-seasonic-750w-focus-plus-80-plus-gold-box.html

 

Tak na chłopki rozum, jest moc jaką potrafią wygenerować dla podzespołów. Podzespoły jak CPU i GPU mają podany pobór prądu przy max obciążeniu. Więc można to policzyć ale zasilacz trzeba brać z zapasem, bo to że pisze 750W to nie znaczy że tyle ma. Jak Cię temat interesuje to poczytaj o sprawności zasilaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2018 o 09:27, H4mm3R napisał:

Tomcio te komponenty które wymieniłeś na pewno będą ze soną współgrały chodzi mi o dysk m2 czy na pewno da rade zamontować do tej płyty którą wskazałęs bo gdzieś słyszałem może bzdura ze nie każde da rade zamontować zależy jakie wejście. Bo po mału zaczynam zamawiać.  A poleciłbyś jakiś niedrogi monitor 16:9 czy może inny i nie duzych rozmiarów daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tej płycie nie widze m2 albo mi sie tylko wydaje i ukryte jest czy na pewno ten dysk podejdzie w tą płyte

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...