Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wieje przez zamknięte drzwi


linqo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zauważyłem że przy większych prędkościach strasznie mi ciągnie w aucie od drzwi i szumi :)

Czy takową szpare da rade wyregulować tymi śrubami co trzymają ramki szyb, czy jakoś na zawiasach drzwi docisnąć?

POMOCY! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak Grześ piszę , mam to samo, jak jadę szybciej to szumi na górze drzwi, wątpię żeby to była uszczelka, zobacz jeszcze czy drzwi w miarę ok się zamykają, jeśli są opuszczone minimalnie na zamku to już wiesz w czym problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie uszczelki... :facepalm:

Pomijam że nie napisałeś o które drzwi Ci chodzi ale podejrzewam że o drzwi kierowcy, można spróbować wyregulować zawias - całą instrukcję znajdziesz tu na forum ale i tak najlepszym wyjściem jest wymiana zawiasu. No cóż, taka przypadłość B5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mialem b5 tez mi wialo i okazalo sie ze brakowalo uszczelnienia pod zaslepka mocowania lusterka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelki i regulacja drzwi - leć kompleksowo, temat zniknie na dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donuska90

U mnie w b5 tez jest ten problem (drzwi od strony kierowcy), ale to dlatego, że są one opadnięte.. Mąż przy cofaniu z "pół-otwartymi" drzwiami uderzył w zaspę :facepalm:. Niestety nie dało się ich podnieść na zawiasach, nadal są lekko niżej.. Wymiana zawiasu załatwi sprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w b5 tez jest ten problem (drzwi od strony kierowcy), ale to dlatego, że są one opadnięte.. Mąż przy cofaniu z "pół-otwartymi" drzwiami uderzył w zaspę :facepalm:. Niestety nie dało się ich podnieść na zawiasach, nadal są lekko niżej.. Wymiana zawiasu załatwi sprawę?

Zależy co przy działającej sile się poddało. Czy podstawa zawiasu, czy sam zawias...ale obstawiam, że jeśli była to zaspa, to wymiana zawiasu na nowy i będzie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donuska90
U mnie w b5 tez jest ten problem (drzwi od strony kierowcy), ale to dlatego, że są one opadnięte.. Mąż przy cofaniu z "pół-otwartymi" drzwiami uderzył w zaspę :facepalm:. Niestety nie dało się ich podnieść na zawiasach, nadal są lekko niżej.. Wymiana zawiasu załatwi sprawę?

Zależy co przy działającej sile się poddało. Czy podstawa zawiasu, czy sam zawias...ale obstawiam, że jeśli była to zaspa, to wymiana zawiasu na nowy i będzie ok :)

kojarzę,że mężulek coś tam potem kręcił przy tym zawiasie, i znajomy mu powiedział,że jak wymieni zawias to i tak nic mu to nie da. Nie do końca rozumiem o co znajomemu chodziło, co mogło się zrypać poza zawiasem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donuska90
Raczej nic :) dowiedz się coś więcej, a najlepiej jakieś fotki podglądowe, to będziemy coś radzić.

oki, jak pogoda się poprawi to cyknę coś na szybko ;)

dodam jeszcze,że drzwi "latają" góra-dół, przy wjeździe w jakąkolwiek większą dziurę słychać to "latanie"..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donuska90
i jak otworzysz drzwi, złapiesz od strony klamki i poruszasz góra/dół to lataja ta?

Będzie zawias. Ale podrzuć foty ;)

Dokładnie tak jak mówisz. Plus jeszcze to że przy wjeździe w dziurę też wydają takie jakby stuknięcie.

Jak pogoda się poprawi to coś wrzucę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak otworzysz drzwi, złapiesz od strony klamki i poruszasz góra/dół to lataja ta?

Będzie zawias. Ale podrzuć foty ;)

Dokładnie tak jak mówisz. Plus jeszcze to że przy wjeździe w dziurę też wydają takie jakby stuknięcie.

Jak pogoda się poprawi to coś wrzucę :-)

Przecież to nic trudnego..zlokalizowanie tych luzów ...Zlokalizować który zawias ma luz i wymienić . Na zawiasach nie powinno być żadnego luzu..

To jest przyczyna stuków po nierównościach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest obecnie szpara tu taj?

DSC_0813.jpg

Chyba dołem jest większa? prawda? jesli złapiesz za klamkę tak by drzwi zostały domknięte i uniesiesz je do góry tak by sie wyrównały i szpara była jednakowa jak dołem tak u góry to szukać który zawias jest wytarty i ma lózy -wymiana i powinno być ok...

A jeszcze jedno

ten zawias (po niżej ten dolny) a dokładnie w nim sworzeń lubi się zacierać i potem szybko dostaje luzów ...Przy wymianie dobrze jest sprawdzić by zawias pracował lekko a sworzeń stał zamocowany na sztywno w części która jest przykręcana do drzwi

No i tu dobrze jest troszkę przesmarować te rolki jak pokazuje strzałka ..zaraz lepiej otwierają się drzwi...:smiley:

DSC_0816.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donuska90
A jaka jest obecnie szpara tu taj?

http://s22.postimage.org/4vymi8oj1/DSC_0813.jpg

Chyba dołem jest większa? prawda? jesli złapiesz za klamkę tak by drzwi zostały domknięte i uniesiesz je do góry tak by sie wyrównały i szpara była jednakowa jak dołem tak u góry to szukać który zawias jest wytarty i ma lózy -wymiana i powinno być ok...

A jeszcze jedno

ten zawias (po niżej ten dolny) a dokładnie w nim sworzeń lubi się zacierać i potem szybko dostaje luzów ...Przy wymianie dobrze jest sprawdzić by zawias pracował lekko a sworzeń stał zamocowany na sztywno w części która jest przykręcana do drzwi

No i tu dobrze jest troszkę przesmarować te rolki jak pokazuje strzałka ..zaraz lepiej otwierają się drzwi...:smiley:

http://s16.postimage.org/935cbshm9/DSC_0816.jpg

wyszłabym sprawdzić wielkość tej szpary, ale pogoda nie pozwala :wink:

jak to ogarnę to napiszę, bo tak szczerze to nie zwróciłam uwagi na to, czy na dole jest większa :))

a co do podnoszenia drzwi i smarowania zawiasu, przekażę mężulkowi, niech się za to zabierze :decayed:

dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...