Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żarówki LED w domu, ktos ma?


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ja podobne żarówki ledowe używam już od ponad 1,5 roku, mam różne: halogeny i te ze standardowym gwintem. Jestem z nich bardzo zadowolony, mam różnych firm "hinole" i te polecane dobre kanluxa.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak sądzisz, taka żarówka 13W SMD wystarczy na oswietlenie pokoju 4x2m jako główne w sumie jedyne światło:naughty: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, a czy taka żarówka spiralna (np ciepła barwa) nie daje więcej światła niż SMD? Jeśli się mylę to proszę o oświecenie :decayed:

Mam takie spiralne żarówki (te proste to gówno) w domu (mniejsze i większe) i jestem bardzo zadowolony. Mam też listwę ledową, ale używam jej jako lekkie oświetlenie, do oglądania filmów itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale chciałem troche nowoczesnosci sprawdzić, nie wierze że nikt nie miał stycznosci z takimi żarówkami:decayed: oswietlenie ledowe w oprawkach halogenowych bardzo dobrze sie sprawdza w kuchniach, ale tam jest wiele punktów:whistling:

A takich spiralnych niechce, jutro zamówie ciepłą i zimna 13W, najwyzej poleci do piwnicy jak nie zda egzaminu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wątek z zdumieniem. Zgadzam się z tym ,że żarówki LED są bardzo energooszczędne i mega nowoczesne. Nikt jednak nie zastanawia się nad skutecznością świetlną. Do łazienki w miejsce małych halogenów zakupiłem komplet LED o podobnych parametrach świetlnych ale 5 W każda a nie 20.Efekt był taki ,że po założeniu nie widziałem dobrze tego co golę. Szybko wróciłem do halogenów a nowy komplet leży sobie w garażu i czeka na gorsze czasy. Jeśli chodzi o oświetlenie pokoju,to mały pokój 3x3,2 oświetlam trzema żarówkami energooszczędnymi o mocy 15 w i 800 lm każda . Oprócz fajnego efektu trzeba dbać też o własne zdrowie.Wierzcie mi wzrok bardzo łatwo się traci.LED-y jak najbardziej tam gdzie nie przebywamy stale lub w takiej ilości punktów aby zapewniły min. optymalne zapotrzebowanie na światło.

A odnosząc się do pytania kolegi Kowi podejrzewam ,że jeden halogen na taki pokój to jednak zbyt mało.W ty przypadku mamy do czynienia tylko z jednym podstawowym źródłem światła. Brak oświetlenia punktowego i dekoracyjnego . Zdrowe oświetlenie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na próbe 1 żarówkę 7W =50W do kuchni. Dokładnie się nazywa 12SMD5630LEDs - LUMAX.

Fajnie to świeci ale mogłem wziąść jeszcze mocniejszą np. 9W i chyba byłoby idealnie do kuchni. Żarówa świeci nad stołem a przy meblach i tak muszą być halogeny bo jak się stoi to stół jest z tyłu i sie zasłanie własnym ciałem światło.

Co mnie zdziwiło... 2 lata gwarancji... A była taka na podzespołach Samsunga co dawali 20 lat gwarancji :grin: szok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...